Haulotte 3. çeyrek sonuçlarında büyümeye devam ediyor

Fransa merkezli platform üreticisi Haulotte, 2023’ün üçüncü çeyreği için geçen yılın aynı dönemine göre %23 artışla 164,6 milyon euro tutarında konsolide satış bildirdi. Şirket, yılın ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre %36 artışla 497,9 milyon euro tutarında toplam yeni ekipman satışı bildirdi.

Haulotte, en fazla satışı ise Kuzey Amerika’da gerçekleştirdi. Bölgesel olarak Kuzey Amerika, ilk üç çeyrekte %86’lık bir artışla şirketin satışlarındaki en büyük artışı gördü; bu artış, bölgeye erişim ekipmanı satışlarındaki yüzde 128’lik artıştan kaynaklandı.

Avrupa’da ise Haulotte, yılın ilk dokuz ayında yüzde 19’luk bir artış kaydetti. Latin Amerika’da ise Brezilya’daki işlerin etkisiyle Halotte satışlarının yüzde 37 arttığını söyledi. Son olarak Asya-Pasifik’te Haulotte yıllık bazda yüzde 21’lik satış artışı bildirdi.

Haulotte, ortalamanın üzerinde kalan birikmiş iş yükünün etkisiyle, 2023’te yıllık gelir artışını yüzde 25’ten yüzde 30’a artırdı. Mevcut faaliyet marjını ise gelirinin yüzde 3’ünden yüzde 4’üne çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + five =

scroll to top