Bobcat yeni kompakt teleskobik yükleyiciyi piyasaya sürüyor

Bobcat, en kompakt teleskop yükleyicisi TL619’u tanıtmak için World of Concrete 2023’ü kullandı. Marka yeni TL619 ile kompakt tasarımda büyük işleri başarmak isteyenlere çözüm sunuyor.

17-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen World of Concrete 2023’de Bobcat, kompakt teleskobik yükleyicisini tanıtıyor. 74 hp Tier 4, turboşarjlı motorla çalışan Bobcat TL619, 2.5 ton (5.500 pound) yük kapasitesine ve 6 metre (19 fit) kaldırma yüksekliğine sahip olarak üretildi.

TL619 operatörlere beş farklı çalışma modu sunuyor

ECO modu, operatörün motorun tam gücünü kullanmadan, daha düşük devir, daha az gürültü ve daha düşük yakıt tüketimi ile çalışarak hidrolik performansını korumasına olanak tanıyor.

“Yumuşak sürüş modu”, yük taşırken hafif hızlanma ve yavaşlama ile şantiyelerde manevra yapmak için ideal olurken “Dinamik sürüş modu”, görevler arasında seyahat etmek için teleskobik yükleyicinin hızlanma ve yavaşlama tepkisini artırıyor. “Esnek sürüş modu” ise operatörün motor devrini seyir hızından bağımsız olarak yönetmesine olanak tanıyor. Son olarak “Gelişmiş ataşman kontrol modu” ise tam yardımcı hidrolik performans sunuyor.

Tanıdık seçeneklerle yeniden tasarlanmış kabin

TL619, operatörün aşina olması için şirketin R-Serisi stilinden yola çıkarak tasarlandı. Sezgisel tek bir kumanda kolu hareket yönünü, kaldırma ve yatırma fonksiyonlarını, bom uzatmasını ve yardımcı hidrolikleri kontrol eder. Ünitenin düşük profilli bomu, çevrenin açık bir şekilde görülmesini sağlamak için operatörün göz hizasının altına oturur ve yeniden tasarlanmış bir motor sepeti, daha fazla görüş alanı için daha alçakta duruyor. Şirket, parmak ucuyla kontrol erişiminin işlemi sorunsuz ve rahat hale getirdiğini söyledi. Joystick’in ön tarafında ileri, nötr ve geri yön anahtarı işaret parmağıyla çalıştırılabilir. İki hızlı seyir anahtarı, kaldırma kolu şamandırası, bom uzatması, makine fonksiyon ayarları ve yardımcı hidrolik, kumanda kolunun arkasında bulunuyor.

Operatör konforu öne çıkıyor

Yeniden tasarlanan kabin, süspansiyonlu koltuk, HVAC sistemi ve okunması kolay, otomotiv tarzı gösterge paneli ile operatör konforunu ön plana çıkarıyor. Kabin, Devrilmeye Karşı Koruma Yapısı (ROPS) ve Düşen Nesnelere Karşı Koruyucu Yapı (FOPS) seviye II standartlarına göre tasarlanmış ve test edildi. TL619 ayrıca, operatörlerin belirli ataşmanları diğer Bobcat ekipmanlarıyla paylaşmasına olanak tanıyan Bob-Tach montaj sistemine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − 8 =

scroll to top