“YÜKSEKTE GÜVENLE ÇALIŞIYORUZ”


PLATFORMDER TARAFINDAN DÜZENLENEN “YÜKSEKTE GÜVENLE ÇALIŞIYORUZ” TEMALI FOTOĞRAF YARIŞMASI SEKTÖRDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ. İŞTE SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN YARIŞMAYA KATILDIĞI FOTOĞRAFLAR VE HİKAYELERİ…

ACARLAR MAKİNA / NAZIM TABAN

Şirket merkezinde makinelerin resimlerinin çekilmesi gerekiyordu. APA’nın görevlendirdiği fotoğrafçı arkadaşımız, makinelerin yerleştirilmesi ve çekimler için bir operatöre ihtiyaç duyuyordu. İş yoğunluğundan Teknik servisten yardım alamayınca makineyi kullanmak zorunda kalmıştım. Makineyi, fotoğrafçının yönlendirmesiyle, yükseltme, yanal ve eklemli makine olması dolayısıyla mümkün en zor hareketleri, yani engelli yerleri de aşmaya çalışıyordum. Çekim süreci yaklaşık 3 saat sürdü. Bu arada Genel Müdürümüz Erhan Acar, pencereden çekimleri izliyormuş. Çekimler bittikten sonra beni çağırdı “Bu makineyi kullanmayı kimden öğrendin” diye sordu. Ben de “Erhan Bey IPAF Operatör Eğitimi almıştık, oradan öğrenmiştim” dedim. “Bir tek eğitimle bu biçimde kullanmayı öğrendiysen, o zaman IPAF Eğitmeni olman gerekiyor” demişti. IPAF Operatör Eğitmeni olmam mesleki kariyerime katkıda bulundu ve kuşkusuz bu fotoğraf da, güvenli yükselmede Personel Yükseltici Platformları anlatması bakımından hatırlarımın güzel bir örneği olarak kaldı.

ELS LIFT- BÜŞRA ÖRS

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren körük fabrikasının dış mekanındaki işler için ELS LIFT’in 15 metre çalışma yüksekliğine sahip akülü eklemli personel yükseltici platformu kullanıldı.

UZAY PLATFORM – SERDAR ŞEN

Paktas Platform, enerji sektörünün lider platform tedarikçisi olma görevini başarı ile yerine getirirken Kocaeli – SEDAŞ bakım çalışması kapsamında PT 142 14 metre araç üstü teleskopik platform ile yüksekte güvenli bir ortam oluşturuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 6 =

scroll to top