Türkiye’de nisan ayında toplam 1.503 forklift ve istif makinesi satışı gerçekleşti

Türkiye iş ve istif makineleri sektöründeki satış hacmi katlanarak devam ediyor. İMDER ve İSDER tarafından paylaşılan verilere göre 2023 yılı Nisan ayına kadar ki dönemde bir önceki yıla göre satışlar ikiye katlandı. Buna göre Türkiye’de nisan ayında 1.503 adet yeni forklift ve istif makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 4 ayında satılan istif makinesi sayısı 5.560 adede ulaştı.

İş ve inşaat makinelerinin faaliyet gösterdiği alanlarda makine satışı tüm hızıyla devam ediyor. Buna göre Türkiye iş ve istif makineleri sektöründeki satış grafiği artarak devam ediyor. İMDER ve İSDER’in açıkladığı raporlara göre 2023 yılının ilk 4 ayında satışların geçen yılın aynı dönemine göre katlanarak devam ettiği görülüyor.

Satış hacmi 2 kat arttı

İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) verilerine göre nisan ayında Türkiye’de 1.503 adet yeni forklift ve istif makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 4 ayında satılan makine sayısı 5.560 adede ulaştı.

Türkiye İş Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) verilerine göre 2023 yılının nisan ayında Türkiye’de 1.174 adet yeni iş makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 4 ayında toplam 4.237 adet makine satışı gerçekleşti. 2022 yılının aynı dönemi olan yılın ilk 4 ayında ise 2.473 adet yeni iş makinesi satışı gerçekleşmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 10 =

scroll to top