SERTRANS LOGISTICS’TE HEDEF: 250 BİN METREKARE DEPOLAMA KAPASİTESİ

DEPOLAMA KAPASİTESİ İLE TÜRKİYE VE AVRUPADA ÇÖZÜMLER SUNAN SERTRANS LOGISTICS, 2021 YILINI CİDDİ BİR BÜYÜMEYLE KAPATTI. SERTRANS LOGISTICS YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİLGÜN KELEŞ, “PANDEMİ ŞARTLARINA RAĞMEN 2021 YILINI İYİ BİR ŞEKİLDE TAMAMLADIK VE BÜYÜME TRENDİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ. BU AMAÇLA 140 BİN METREKARE OLAN DEPO KAPASİTEMİZİ 2023 YILINDA 250 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNE ÇIKARMAK İSTİYORUZ” DEDİ.

2021 yılında İstanbul Akpınar’da 30 bin metrekarelik bir depo açan Sertrans Logistics, sektörde ilk olan Ar-Ge çalışmalarıyla dijital dönüşüme önem vererek geliştirdiği uygulamalar ile müşterilerine en uygun çözümler sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda e-ticaret lojistiği operasyonuna özel olan yeni deponun faaliyete geçmesiyle birlikte toplam depolama kapasitesini 2021 yılında yaklaşık yüzde 25 artırarak 140 bin metrekareye çıkardı.

NİLGÜN KELEŞ – SERTRANS LOGİSTİCS YÖNETİM KURULU BAŞKANI

2 MİLYON STOK KAPASİTESİ
Pandemi koşullarına rağmen firma hacmini artırmaya devam ettiklerini ifade eden Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, “Bildiğiniz gibi ticaret hayatında tarihin en önemli dönüşümü yaşanıyor. Artık e-ticaret ticaretin ta kendisi haline geldi. Sertrans olarak uzun yıllardır bu alana yatırım yapıyorduk. Eylül ayında mal kabulüne başlayan Akpınar depomuz özellikle e-ticaret büyümesi adına şirketimizin kararlılığının önemli bir göstergesi oldu. Tesisimiz yaklaşık 2 milyon adet ürün stok kapasitesine sahip. Deponun faaliyete başlamasıyla birlikte yaklaşık bin 500 kişiye daha istihdam sağladık. Ayrıca yine geçtiğimiz yıl, yurt dışı büyüme stratejimizin mihenk taşı olan Almanya depomuzu açtık. Mevcut depo kapasitemizi 5 bin metrekareden 10 bin metrekarenin üzerine çıkarmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Almanya depomuzda yüzde 100 doluluk ile çalışıyoruz. Bu nedenle yakın zamanda talebi karşılamak adına depolama kapasitemizi artırmayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

“LOJİSTİK SEKTÖRÜ KAR MERKEZİ OLARAK DİZAYN EDİLMELİ”
2022 yılında yapacakları yeni yatırımlarla büyümeyi sürdüreceklerini belirten Keleş, “Lojistik açıdan üreten, ihracat eden bir ülke olmak için ilerleyen, gelişen bir sektör ve sürdürülebilir olmak gerekiyor. Müşterilerimize optimum maliyetle, en hızlı lojistik çözümünü sunmalıyız. Teknolojik dönüşümle beraber, lojistik sektörü tamamen kar merkezi olarak dizayn edilmeli. Şirket özelinde planlamamız bu yönde planlama yapıyoruz. Bu anlamda her geçen yıl kapasite ve kabiliyetlerimizi geliştiriyoruz. Geçtiğimiz son iki yıl içinde depolama kapasitemizi yaklaşık yüzde 100 artırarak 140 bin metrekare seviyelerine getirdik.  Önümüzdeki iki yıl içinde 240-250 bin metrekare depo büyüklüğüne sahip olacağız. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın farklı coğrafyalarında da açacağımız depolarla müşterilerimizin hizmetinde olacağız. Bunlar bizim kapasitemizi artıracak aksiyonlar olacak” şeklinde konuştu.

“AR-GE DEPARTMANIMIZ SEKTÖRE YENİ BİR SOLUK GETİRDİ”

Dijitalleşme çalışmalarını hızlandırdıklarını dile getiren Keleş, “Sektörde ilk niteliği taşıyan Ar-Ge departmanımız, kuruluş misyonuna uygun olarak şirketimizi teknolojik anlamda daha ileri seviyelere çıkarmak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu anlamda e-ticaret yazılımımızın temelini 2021 yılında oluşturduk. Sektöre Ar-Ge departmanımız ile yeni bir soluk getirdik. 2022 yılında bu süreci çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Gerek lojistik gerekse taşımacılık operasyonlarımıza yönelik birçok proje üzerinde çalıyoruz. Bu çalışmaların, sadece şirketimiz için değil, sektörümüz açısından da yeni bir lojistik yaklaşımın ortaya çıkmasına vesile olacağına inanıyoruz. Bu alanda yapılan ve yapılmakta olan birçok projeyle şirketimizin önümüzdeki dönemde teknolojik anlamda çok farklı bir noktaya geleceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 11 =

scroll to top