LGT LOJİSTİK, TERCİHİNİ TEKRAR RENAULT TRUCK’TAN YANA KULLANDI

LGT LOJİSTİK, GELİŞEN İŞ HACMİNDE FİLOSUNU GÜÇLENDİRMEK İÇİN RENAULT TRUCK’TAN 7 ADET T460 MODEL ÇEKİCİ SATIN ALDI. LGT LOJİSTİK GENEL MÜDÜRÜ SELÇUK ARSLAN, “PANDEMİ DÖNEMİNDE TEHLİKELİ MADDE VE KİMYASAL TAŞIMACILIĞINDA YÜZDE 50 İŞ HACMİ ARTIŞI YAŞADIK. BU DOĞRULTUDA PARKIMIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN TERCİHİMİZİ TEKRAR RENAULT TRUCK’TAN YANA KULLANDIK” DEDİ.

Karayolu ve Intermodal olarak kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığı yapan LGT Lojistik, iş hacminde ki artışa doğru ve hızlı yanıt verebilmek için araç parkını güçlendirmeye devam ediyor. Taşımacılık faaliyetlerinde kullanmak üzere Renault Trucks’tan 7 adet T460 çekici satın alarak 15 yıldır devam eden araç tercihine memnuniyeti doğrultusunda devam ediyor. Firma yaptığı satın alımla yeni T serisinin sunduğu avantajları da elde etti.

Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı tesisinde yapılan teslimat töreni LGT Lojistik Genel Müdürü Selçuk Arslan ve Lojistik Müdürü Kaan Ömeroğlu katılırken, Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Renault Trucks Bölge Müdürü Tolga Aykaç, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ve Genel Müdürü Mesut Süzer katılımıyla gerçekleşti.

“PANDEMİDE İŞ HACMİMİZ YÜZDE 50 ARTTI”

LGT Lojistik, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Belçika, Romanya, Macaristan, Hollanda, Fransa başta olmak üzere Ortadoğu ve tüm Avrupa ülkelerine taşımacılık faaliyetlerine devam ediyor. Pandemi döneminde taşıma hacimlerinin arttığından bahseden LGT Lojistik Genel Müdürü Selçuk Arslan, “Pandemi döneminde tehlikeli madde ve kimyasal taşımacılığında yaklaşık yüzde 50 iş hacmi artışı yaşadık. 2022’de de bu ivmenin artarak devam etmesini bekliyoruz. Sağlık sektöründe oksijen ve narkoz tüketimi artışı, dezenfektan ve benzeri malzemelerin artan kullanımı ile Türkiye’deki üretici ve ihracatçılar daha da güçlendi. Bu doğrultuda araç parkımızı güçlendiriyoruz. Araç bulunabilirliği ve finansal hizmetlerinin avantajları nedeniyle bu alımımızda yine Renault Truck’ı tercih ettik” dedi.

“RENAULT TRUCKS FİNANSAL HİZMETLER’DEN (RTFS) YARARLANIYORUZ”

2015 yılında teslim aldıkları T serisi araçları halen kullandıklarına değinen Selçuk Arslan; “Şu anda filomuzda km’leri 300 bin ile 600 bin arasında olan Renault Trucks çekicilerimizi, düzenli servis hizmetleri ve bakımları sayesinde ilk günkü performansında kullanıyoruz. Diğer marka araçlarımızla kıyasladığımızda ortalama 2 puanlık yakıt tasarrufu gözlemledik. Bu da yeni araç alımlarımızdaki karar süreçlerimizde yine Renault Trucks’ı tercih etmemizde etken oluyor. 2008 yılında ilk aldığımız Premium çekicilerden bu yana Renault Trucks ile iş birliğimiz devam ediyor. Bu iş birliğini, araçlar kadar hızlı ve özenli satış sonrası hizmetler besliyor. Açıkçası satış sonrası hizmetlerden memnuniyetimiz, kimi zaman tercih nedenlerimizde birinci sıraya yükseliyor. Sunduğu birçok avantaj nedeniyle araç alımlarında Renault Trucks Finansal Hizmetler’den (RTFS) yararlanıyoruz. Böylece banka kredi limitlerimizi korurken uygun faiz oranlarıyla kredi sağlayabiliyoruz. Prosedürlerin pratikliği ile de zaman kazanıyoruz” açıklamalarını yaptı.

“YENİ T SERİSİ İLE YÜZDE 3 YAKIT TASARRUFU”

LGT Lojistiğin filosuna kattığı yeni T serisi çekicilerden memnun kalacaklarını ifade eden Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, “LGT Lojistik’in araçlarını yenileme zamanları geldiğinde yeni modellerimizi sunabilmemize çok memnun olduk. Böylece yeni T serimiz ile sunulan pek çok avantajı deneyimleyebilecekler. Yüzde 3’e varan yakıt tasarrufu avantajını yaşayacaklar. Yeni araçlarımızda 2022 yılından itibaren devreye alacağımız uzaktan bağlı hizmetlerden faydalanabilecekler. Optifleet Filo Yönetim Sistemi, bağlantılı bakım planı, uzaktan bağlantılı servisler ve Excellence Predict gibi çözümler ile toplam sahip olma maliyetlerini minimize eden hizmetlerimizi kullanabilecekler. Öte yandan araçlarımızın sürüş ve sürücü konforundan da çok memnun kalacaklarına eminiz” ifadelerini kullandı.

RENAULT TRUCK İLE KESİNTİSİZ İŞ BİRLİĞİ

Uzun yıllardır Renault Truck ile yapılan işbirliğinin devam ettiğinden bahseden Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, “LGT Lojistik’in filosunun neredeyse yarısı Renault Trucks çekicilerden oluşuyor. Yaklaşık 15 yıldır hem satış hem de satış sonrasında tüm hizmetlerimiz ile iş birliğimizi sürdürüyoruz. Araçlarının optimum verimlilikte yollarına devam edebilmesi için her zaman destek veriyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + 20 =

scroll to top