Omsan Logistics, SupplyTech Breakthrough Awards’ta ödül alan tek Türk şirketi oldu

Şirket, “Yılın İnovatif Taşımacılık Yönetimi Ödülü” kategorisinde, dijital uygulamaları ve bitmiş araç lojistiği alanında yürüttüğü çalışmalarıyla ödüle hak kazandı.

Omsan Logistics, dijital uygulamaları ve bitmiş araç lojistiği alanında yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla “SupplyTech Breakthrough Awards”ta ödüllendirildi. OYAK Grubu şirketleri bünyesinde yer alan Omsan Logistics’ten yapılan açıklamaya göre, SupplyTech Breakthrough Awards programı tarafından “Yılın İnovatif Taşımacılık Yönetimi Ödülü (Transport Management Innovation)” kategorisinde, dijital uygulamaları ve bitmiş araç lojistiği alanında yürüttüğü çalışmalarıyla ödüle hak kazandı.

Omsan Logistics, dijital dönüşüm süreçlerinde uluslararası platformlarda dikkat çekiyor

Toplam 1.400 başvurunun olduğu programda Omsan Logistics, SupplyTech Breakthrough Awards’ta ödül tek Türk firması oldu. Teknolojiyi lojistik süreçlerle birlikte kullanan kuruluşların değerlendirildiği programda, tedarik zinciri ile lojistik sektöründeki teknolojik ürün ve hizmetler, yenilik, verim, işlevsellik, değer, doğru kullanım ve yönetilebilirliğin yanı sıra etki kriterleri çerçevesinde ele alınıyor. Şirketlerin, tedarik zinciri alanında teknik, ticari, akademik ve pazarlama uzmanlarından oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildiği programda, kategorilerinde ilk sırayı alan kuruluşlar global çapta ödüllendiriliyor. Müşteri deneyimine yönelik, dijital yetkinlik alanını artırarak, iş modeli dönüşümünü sağlayan ve operasyonel süreçleri iyileştiren projeleriyle müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Omsan Logistics, tüm bu dijital dönüşüm süreçlerinde uyguladığı hizmetlerle uluslararası platformlarda dikkat çekiyor.

Ürün tipi ve sektörüne göre özel dizaynlarla müşteri entegrasyonunu sağlanıyor

Araç takibi, lojistik yönetim sistemi, yük takibi, tedarikçi ve müşteri portalları, müşteri ilişkileri yönetimi, depo yönetim sistemleri ve otomotiv lojistiği sistemleri alanlarında dijitalleşme çalışmalarını hayata geçiren Omsan Logistics, bugüne kadar 7 şirkette ve 65 lokasyonda, 15’in üzerinde kurumsal yazılım ve 700’ün üzerinde kurumsal uygulama kullanıcısı ve müşterisi ile 60’tan fazla entegrasyon sağladı. Dijitalleşme alanında yaptığı çalışmalarla depolama hizmetinde sıfır hata hedefiyle siparişleri otomatik olarak alan Omsan Logistics, ürün tipi ve sektörüne göre özel dizaynlarla müşteri entegrasyonunu sağlıyor. Denizyolu konteyner taşımacılığı, depolama ve otomotiv lojistiği alanlarında müşterileri için yüklerini online ve şeffaf olarak takip edebilecekleri dijital yük takip uygulamasını hayata geçiren şirketin, dijital uygulamaları arasında, self servis uygulamalar, kiosklar, anlık araç izlenebilirliği, müşteri sistemi ile entegrasyon, RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) kullanımı öne çıkıyor.

Maliyet, iş gücü ve zamandan tasarruf

Açıklamaya göre, 2023 yılının ilk yarısında dijitalleşme çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Omsan Logistics, hayata geçirdiği projelerle maliyet, iş gücü ve zamandan tasarruf sağlarken, kapasitesini artırmayı da başarıyor. Depo ve dağıtım operasyonlarında gerçekleştirdiği “Rota ve Yük Optimizasyonu” adlı dijital projesiyle minimum maliyetle maksimum dağıtım hacmine ulaşan şirket, tekrara dayalı rutin işlerin Robotik Süreç Otomasyonu ile otomatize edilmesiyle birlikte iş gücü ve zamandan önemli oranda tasarruf gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 5 =

scroll to top