Manitou, dijital tasarım sürecinde Siemens ile anlaştı

Manitou Group, tasarım süreçlerini standartlaştırarak ve daha fazla küresel çözüm geliştirmek üzere Siemens Digital Industries Software ile işbirliği yaptı.

Siemens Xcelerator portföyündeki Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) için Siemens’in Teamcenter yazılımı, makine veri tabanının ve çeşitli bileşenlerle bağlantılı öğelerinde kullanılmak üzere üretim terminolojisine adandı. Bu adım, Manitou’nun ABD, Hindistan, İtalya ve Fransa’daki 10 üretim tesisinde ürün tasarımını düzene sokacak ve basitleştirecek.

“Siemens’in uzmanlığı doğru karar vermemizde etkili oldu”

Siemens’in Teamcenter yazılımına ek olarak, ürün mühendisliği için Siemens’in NX yazılımı, şirketin CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) aracı olarak seçildi. Manitou Group Ar-Ge Başkan Yardımcısı Julien Waechter, “Bu büyük yatırım, performansımızı artırmak ve verileri yeniden işlemek zorunda kalmadan birçok tesiste aynı tasarımı elde etmek için özellikle sanal gerçeklik yoluyla araçlarımızı modernize etmemize olanak tanıyacak. Uygulamada, tüm grup çalışanları için her ürün için benzersiz verilerimiz olacak. Siemens çözümünün avantajı, ERP’miz de dahil olmak üzere mevcut araçlarımıza bağlanabilmesidir. Siemens’in itibarı ve destek ekiplerinin uzmanlığı doğru karar vermemizde etkili oldu” dedi. Manitou’nun tasarımda bir sonraki adımı attığı bir başka yeni örnek de, lityum iyon pillerin tasarımı ve üretiminde uzman olan easyLi’nin çoğunluk hissesini satın almasıydı.

Zaman tasarrufu

Grup şirketi, bu küresel çözümü uygulayarak, tüm ürün yaşam döngüsünün merkezileştirilmesine olanak tanıyan tek bir araç üzerinde çalışırken ürün geliştirmeye harcanan zamanı optimize edebilecek. Önümüzdeki üç yılda, başta tasarım ve Ar-Ge ofisleri olmak üzere, teknik dokümantasyon ve satış sonrası departmanları ve pazarlama ekipleri olmak üzere yaklaşık 1.600 kullanıcı değişiklikten etkilenecek. Grubun hedefi, gerçekleşecek çözümü 2024’ün sonuna kadar ABD’de uygulamak ve Avrupa ve Hindistan’da 2025 için tahmin edilen kullanıma sunmak olarak kaydedildi.

“Manitou Group’a çözüm sunmayı amaçlıyoruz”

Siemens Digital Industries CEO’su Jean Marie Saint-Paul, “Manitou Group’un, Siemens Xcelerator yazılım ve hizmet portföyünü seçmesinden çok memnunuz ve Manitou’yu dijital dönüşüm hedeflerine ulaşma yolculuğunda desteklemeye tamamen kararlıyız. Endüstri öncülerinin geleceğin ürünlerini oluşturmalarına yardımcı olmak için çözümlerimizi nasıl seçtiklerinin bir başka harika örneği olarak görülüyor. Manitou Group’a çözüm sunmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × one =

scroll to top