Magni ilk kompakt teleskopik yükleyicisini tanıttı

Magni, 3 ton kapasiteli ve 5,8 metre çalışma yüksekliğine sahip ilk kompakt teleskopik yükleyicisini piyasaya sürdü. TH serisinin en küçük modeli Yeni TH 3.6; inşaat, lojistik alanlarında kullanılmak üzere tasarlandı.

Magni’nin kompakt teleskopik yükleyicisi TH 3.6; Maksimum 2.500 kg yükleri ve 5,4 metre yüksekliğe kadar taşıyabiliyor. 3 metreye ulaşan yatay erişimde ise 1.100 kg kaldırabilme özellikleri ile dikkat çekiyor.

Teleskopik yükleyicinin “alçak” tasarımı, makineyi dar alanlar için ideal hale getirirken, engebeli arazilerde yerden optimum yüksekliğini koruyor. Bu yıl Paris’te düzenlenen Intermat Fuarı’nda kompakt yükleyici modelini ilk kez tanıtan Magni Başkanı ve Kurucusu Riccardo Magni, 3 – 7 ton kapasite aralığı ve 6 metre ile 24 metre arasındaki yüksekliklerdeki TH serisinin neredeyse tamamlandığını belirtti.

Performans ve güvenliği üst düzeye çıkarmak için tasarlandı

Riccardo Magni, Magni kompakt teleskopik yükleyicinin sahip olduğu özelliklerden bahsederek, “TH 3.6 Teleskopik Yükleyici modeli;55 kW (75 hp) Deutz Stage V motorla birlikte makine 35 km/saat hıza ulaşabiliyor. Hidrostatik şanzımanla desteklenen dört sürüş ve direksiyon simidi üç direksiyon moduyla tamamlanıyor. Yeni TH 3.6, şirketin gelişmiş MCTS (Magni Combi Touch System) yazılımının yanı sıra tam bir LMI (yük momenti göstergesi) sistemi içeriyor ve kabin içi ekrandaki simge navigasyonu yoluyla makinenin tam kontrolünü sağlanıyor. Ayrıca ana menüden yük diyagramları da dahil olmak üzere farklı işlevlere sahip tematik sayfalara erişmek mümkün oluyor. TH 3.6, tüm TH serisine uygun olarak performansı ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak için daha gelişmiş ve hassas bir devrilme önleme mekanizmasıyla donatılmış piyasadaki tek model olarak öne çıkıyor. Bu, her türlü aşırı yüklemeyi önlemek için aracın hareketlerini sürekli olarak izlemenize olanak tanıyan LMI’dır” ifadelerine yer verdi.

Magni’nin kabini, operatörlerin talebi üzerine yükseltildi

Intermat Fuarı’nda ürünün dikkat çeken özelliklerine ve güncellemelerine de değinen Riccardo Magni, “TH serisinin geri kalanıyla aynı felsefeyi miras alan yeni bir kompakt kabin de bulunuyor ve buna ana kontrollerin ergonomik konumlandırıldığı yeni bir gösterge paneli ekleniyor. Ayrıca USB soketleri ve pratik bir bardak tutucu ile donatılmıştır. Yeni kabinin standart donanımını pnömotik süspansiyonlu koltuk, ayarlanabilir direksiyon, ısıtma ve radyo tamamlıyor. Özellikle RTH 6.22, 6.26 ve 6.31 modellerinde RTH döner ürün yelpazesine yeniden sunulan, talep üzerine güncellenmiş yükseltilmiş kabinin; ürünün tercih edilmesinde önemli bir faktör” şeklinde konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × four =

scroll to top