Logista Global Logistics Genel Müdürü Zeynep Akman: “6 ayda 50 farklı ülkeye ulaştık”

Küresel iş ortaklıkları ve güçlü acente ağları sayesinde 6 ayda 50 farklı ülkeye ulaşan Logista Global Logistics; uluslararası standartlara uygun, doğru zamanlamayla, mükemmel hizmet vererek lojistik sektörünün liderleri arasında yer almayı amaçlıyor. Logista Global Logistics Genel Müdürü Zeynep Akman, “Tecrübelerimiz doğrultusunda sektöre yön veren atılımlar ile teknolojinin gerekliliklerini, sektörümüze ve şirketimize entegre edeceğiz. Böylece geliştireceğimiz projeler ve taşımacılık çözümleriyle adımızdan söz ettirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Logista Global Logistics, yüzde 100 Türk sermayeli olarak kurularak; kara, hava, deniz, proje kargo, depolama, dağıtım, gümrükleme, uluslararası ve yurt içi lojistik alanlarında yatırımlarına devam ediyor. Kurum olarak, dürüstlüğü ve hizmette kaliteyi başarının teminatı olarak gören firma, zamanında teslimat ve fiyat değişmez prensipleriyle müşterilerine memnuniyet sağlıyor. Logista Global Logistics, logosundaki okların simgelediği gibi hızlı ulaşımı ve deneyimli kadrosuyla; Avrupa’da, Balkanlar’da, Orta Doğu’da ve Türkiye Cumhuriyetlerine bütün ve parsiyel (parça) taşımacılık hizmeti gerçekleştiriyor.

“6.000 metrekarelik yeni depolama yatırımı yaptık”

Müşterilerinin ihtiyaçlarını anlayarak onlara beklentilerinin ötesinde hizmet sunmayı hedeflediklerini belirten Logista Global Logistics Genel Müdürü Zeynep Akman, “Araç ve ekipman altyapımız hemen hemen tüm sektörlere hizmet vermeye uygun. Ağırlıklı olarak; kimyasal, ambalaj, demir-çelik, motor-aksam, yedek parça, otomotiv gibi sektörlere yönelik taşımalar yapıyoruz. Bununla birlikte ADR ekipmanı eğitimli sürücü altyapımız ile ADR’li yükleri de taşıyoruz. Başta İstanbul olmak üzere ülkemizin farklı şehirlerinde anlaşmalı serbest ve gümrüklü depo alanlarımız bulunuyor. Aynı zamanda Belçika, İtalya, Almanya, Slovenya, Polonya, İngiltere, İspanya, Avusturya, Romanya, Fransa, Çekya, Slovakya ve Bulgaristan’da da bu hizmeti verebiliyoruz. 2.000 metrekaresi grupaj olmak üzere 6.000 metrekarelik yeni depolama yatırımı yaptık” sözlerini kaydetti.

Logista Global Logistics, depolama çözümlerinde verimliliği ön planda tutuyor

Lojistik ve depolama sektörlerinin birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini bildiren Zeynep Akman, “Bu iki sektör tedarik zincirinin sağlıklı akışı için olmazsa olmaz kavramları arasında yer alıyor. Depolamanın doğru şekilde yapılması, işletmelere verimlilik artışı ve lojistik sevkiyatların daha kusursuz yapılmasını sağlar. Depolamada teknolojinin kullanımıyla birlikte günümüzde süreçler daha hızlı tamamlanabiliyor. Bu durum yüklerin sevkiyata hazırlanma sürelerini de kısaltırken daha hızlı operasyon yapma anlamına da geliyor. Bir yükün teslimat zamanına kadar güvenli ve uygun şartlarda depolanması, ürün güvenliği için de oldukça önemli. Bir lojistik şirketinin verdiği taahhüdü yerine getirebilmesinde en önemli kriter, ürün güvenliğidir. Örneğin; ADR’li yani tehlikeli madde sınıfına giren bir ürünün depolanması ile rulo sac yükünün depolanması oldukça farklı süreçleri kapsıyor. Dolayısıyla depolama aşamasında bu hususlara dikkat edilmesi ve doğru ayrıştırılması gerekiyor. Logista Global Logistics olarak depolama çözümlerimizde her zaman verimliliği ön planda tutuyoruz. Temel hedefimiz, müşterilerimize en ideal maliyetlerde depolama hizmeti sunabilmek” ifadelerinde bulundu.

“En ileri teknoloji ile hizmet vermeye özen gösteriyoruz”

Grup şirketleriyle birlikte 450’yi geçen özmal araç filosuyla hizmet verdiklerini ifade eden Akman sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu araçlarımızın 200 adedi reefer özelliğe sahip. Aynı zamanda minivan araçlarımız da bulunuyor. Bu sayede farklı sektörlere ve ihtiyaçlara yönelik kara yolu taşımacılığı çözümleri sunabiliyoruz. Ayrıca yeni yatırımlarımızla beraber swap body ve box ekipmanlarımızla da aynı rotalara daha rekabetçi hizmet anlayışı geliştiriyoruz. Logista Global Logistics olarak depolama alanlarımızın en ileri teknoloji ile hizmet vermesine özen gösteriyoruz. Teknoloji ile birlikte depolama çok daha verimli bir hale geliyor. Özellikle stok yönetimi konusunda hataya yer bırakmayan çözümler ortaya çıkıyor. Böylece lojistik sevkiyatlar daha da hızlanıyor. Bir ürünün stok takibinin yapılmasından; elleçleme, ambalajlama gibi katma değerli hizmetlere kadar birçok sürecin ciddi şekilde hızlandığını söyleyebilirim.”

Geniş ulaşım ağıyla; hızlı, kaliteli, rekabetçi ve etkin çözümler sunuluyor

Logista Global Logictics, Türkiye-Avrupa, Türkiye-Asya ve Avrupa-Asya arasında hızlı, kaliteli, rekabetçi ve etkin çözümler sunuyor. Aynı zamanda Avrupa ile Orta Doğu ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) coğrafyası başta olmak üzere Asya’da bütün ülkelere taşımacılık yaptıklarını vurgulayan Akman, “Operasyonlarımızı ağırlıklı olarak kara yolu ile gerçekleştiriyoruz. Avrupa ve Asya’daki güçlü acente bağlantılarımız sayesinde intermodal, multimodal taşımacılık ile proje taşımacılığında da çözümler üretebiliyoruz. Türkiye, Balkan ve Avrupa ülkeleri arasında minivan servisimizle hızlı çözümler sunuyoruz. 1.200 kg/17cbm ve 1.350 kg/24cbm kapasiteli minivan araçlarımızla bu ülkelere 36-48 saat aralığında ulaşabiliyoruz. Kullandığımız depolama alanlarında ve ofislerimizde atık yönetimi ile enerji tasarrufuna büyük önem veriyoruz. Devam eden depo yatırımımızda çevreye saygı ve sürdürülebilirlik kavramlarını esas alıyoruz. Enerji ihtiyacımızı yenilenebilir kaynaklardan karşılamak da hedeflerimiz arasında bulunuyor. Başta özmal araçlarımız olmak üzere portföyümüzdeki bütün araçların “Euro 6” özellikli olmasına dikkat ediyoruz. Müşterilerimizi mümkün oldukça intermodal ve multimodal taşımalara yönlendirerek karbon salınımını minimuma indiriyoruz” dedi.

“6 ayda 50 farklı ülkeye ulaştık”

Logista Global Logistics, hem filo hem de hizmet anlamında gelişmeye devam ediyor. Avrupa ve dünya standartlarını yakalamak adına birçok firmanın dijital yatırımlarını hızlandırdığından söz eden Akman, “Bununla birlikte ülkemizin coğrafi avantajını daha iyi kullanabilmemiz gerekiyor. Üç kıtanın kesişme noktasında olduğumuz için küresel rekabet gücümüzü firma olarak daha fazla göstermeye devam edeceğiz. Ülkemiz, Dünya Bankası tarafından yayımlanan “Lojistik Performans İndeksi 2023” verilerine göre 47’nci sıradan 38’inci sıraya yükseldi. Uzun süredir düşüşte olduğumuz bu alanda yaşanan yükseliş, sektördeki gelişmenin de habercisi niteliğinde diyebilirim. Toplam taşımalarımızın önemli bir kısmını 3. ülkeler oluşturuyor. Özellikle Avrupa üzerinden Asya’daki ülkelere yaptığımız operasyonlarda ciddi ivme kazandık. Küresel iş ortaklıklarımız ve güçlü acente ağlarımız sayesinde 6 ayda 50 farklı ülkeye ulaştık” açıklamalarını yaptı.

Temel hedef: “Hakim olunan rotalarda, üstünlüğü ileri seviyeye taşımak”

İlk 6 ayda yakaladıkları büyümeyle memnuniyetlerini bildiren Akman, “Bu durum bizi yıl sonu hedeflerimiz için daha da motive ediyor. Bir anlamda hedef büyüttük diyebilirim. Mevcut hizmet verdiğimiz hatlardaki pazar payımızı güçlendirerek 2024’e hızlı bir giriş yapmayı amaçlıyoruz. Yüzde 100 milli sermaye ile kurulan Logista Global olarak modern lojistik anlayışımızı ve çözümlerimizi müşterilerimize en iyi şekilde yansıtmaya devam edeceğiz. Tecrübelerimiz doğrultusunda sektöre yön veren atılımlar ile teknolojinin gerekliliklerini, sektörümüze ve şirketimize entegre edeceğiz. Böylece geliştireceğimiz projeler ve taşımacılık çözümleriyle adımızdan söz ettirmeyi sürdüreceğiz. Temel hedefimiz, hakim olduğumuz rotalara ilişkin üstünlüğümüzü ileri sevilere taşımak” diye sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 18 =

scroll to top