“FASSİ ile potansiyelimiz iki katına çıktı”

Rasim Makina distribütörlüğünü yürüttüğü İtalyan vinç üreticisi FASSİ’nin ağır hizmet sınıfına ait olan katlanır bomlu FASSİ F385A2.26-L 213 vincini Özcanlar Hafriyat’a teslim etti. Özcanlar Hafriyat Firma Sahibi Özcan Uzun, “FASSİ ile potansiyelimiz iki katına çıktı, güvenimiz makineyi aldıktan sonra, daha da arttı” dedi.

FASSİ, JEKKO ve CRANAB markalarını Türkiye pazarında başarıyla temsil eden Rasim Makina , 16 yıldır FASSİ markasıyla pazarda önemli başarılara imza atıyor. Özellikle FASSİ ile müşterilerinin katlanır bomlu vinç taleplerine cevap veren Rasim Makina, teslimatlarına da hız kesmeden devam ettiriyor. Firma F385A.2.26-L213 model vinci, Özcanlar Makina Hafriyat Vinç Demir Çelik’e teslim etti. Endüstri Lift and Handling Türkiye (LHT) olarak Özcanlar Hafriyat Firma Sahibi Özcan Uzun ile bir araya gelerek, teslimatın detaylarını ve FASSİ markası hakkında konuştuk.

İlk vincin adresi FASSİ oldu

FASSİ’nin ağır hizmet sınıfına ait olan F385A.2.26- L213 model vinci, 37.50 tonm kaldırma kapasitesine sahip , maksimum 27,50 metre hidrolik uzanma sağlayan ,  5700 kg oldukça kompakt ağırlığıyla Rasim Makina ekibi tarafından Özcanlar Hafriyat kamyonuna kuruldu. Vinçle birlikte kum kovası ve palet çatalı aksesuarları da vincin çok amaçlı kullanımına imkan sağladı. Özcanlar Hafriyat, Tokat’ın Erbaa ilçesinde inşaat malzemeleri, demir, çimento, alıç, kireç, kum, tuğla, kiremit satışı faaliyetlerinde bulunuyor. Aynı zamanda hafriyat işleriyle de uğraşan firma, Rasim Makina’dan ilk defa vinç satın aldı.

Kullanıcılar, tercih edilme konusunda etkili oldular

FASSİ, teknolojik sonuçlarıyla prestijli bir mühendislik aktivitesi ile tüm talep ve beklentilere cevap veriyor. Daha önce farklı markaların makineleriyle iş yaptıklarını belirten Özcanlar Hafriyat Firma Sahibi Özcan Uzun, bu markaların satış sonrası hizmetlerindeki problemlerden dolayı Rasim Makina’yla tanıştıklarını söyledi. Özcan Uzun, “Geçmişte kullandığımız makinelerde yaşadığımız problem, firmaların makinelerinin arkasında durmamasıydı. Rasim Makina’dan ürün temin eden kişilerle görüştük. FASSİ kullanan kullanıcılar ürünlerin güçlü, hafif ve seri olduğunu, problem yaşatmadığını, ,  makinelerin yatmadığını, kolay kolay arızanın da yaşanmadığını belirttiler. Arıza olduğunda da hemen çözülüyor, bakımları zamanında yapılıyor denildi. Güvendiğimiz çevreden bu bilgileri aldıktan sonra ilk işimiz Rasim Makina’ya ulaşmak oldu” değerlendirmelerinde bulundu.

FASSİ ile terzi usulü kalite

FASSİ, araç üzeri hidrolik vinç üretimine başladığından bugüne kadar tüm dünyada sayısız vinç satışı gerçekleştiriyor. FASSİ vinçlerinin hepsi İtalya’da bulunan 5 şirket ve 11 fabrika da üretiliyor. 128.000 metrekare açık, 62.000 metrekarenin üzerinde kapalı alanda, yıllık 12.000 adet hidrolik vinç üretim kapasitesiyle sektöründeki en büyük imalatçılarından olan markanın 7 kıtada 50’den fazla ülkede temsilcisi bulunuyor. FASSİ Grubu’nun hidrolik vinçlerinin %90’ından fazlası doğrudan FASSİ fabrikalarında üretiliyor. Bu olgu; araştırma ve geliştirme faaliyetleri, yenilik ve ürün yelpazesi gibi her açıdan kaliteyi ön planda tutuyor. 30.000 konfigürasyonda 60’tan fazla modelle FASSİ ürün yelpazesinin genişliği, sunulan vinçlerin kalite ve donanımları için FASSI ürünlerini tercih eden müşterilerin ihtiyaçlarına uyacak şekilde amaca uygun olarak üretiliyor.

“Yaptığımız bu yatırımın katlanarak bize döneceğine inanıyorum”

Verimli ve yaygın dağıtım ağı aracılığıyla dünya çapında ihraç edilen ve dağıtılan FASSİ, Kanada’dan Fransa’ya, Birleşik Krallık’tan Avustralya’ya kadar profesyonelliği, şirketin genellikle her bir ülkenin belirli coğrafi ve ekonomik koşullarıyla bağlantılı olan farklı pazar ihtiyaçlarını karşılama amacı taşıyor.

Rasim Makina’dan temin edilen FASSİ F385A.2.26-L 213 vinciyle firmanın faaliyetlerine olumlu katkıda bulunacağını belirten Özcan Uzun, “Bu vinçle malzeme satışımızın %200 artacağını düşünüyorum. Müşteri potansiyelimizin de daha fazlasına ulaşarak kurumlarla daha çok iş sahası oluşturacağız. Yaptığımız bu yatırımın katlanarak bize döneceğine inanıyorum. Hedefimiz yaklaşık 1 yılda makineyi amorti etmek diyebilirim” sözlerini kaydetti.

“Güvenimiz makineyi aldıktan sonra daha da arttı”

30 yıllık tecrübesiyle müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak anlayarak çözüm ortaklığı kurmayı hedefleyen Rasim Makina, bu ihtiyaçlar doğrultusunda, kaliteli hizmet anlayışıyla ilerliyor. Özcanlar Hafriyat Firma Sahibi Özcan Uzun, “Biz Rasim Makina kalitesini daha makineyi kullanmadan gördük. Kasasından, gövde parçalarından, elektrik aksamına, aydınlatma ekipmanları dahil vincin her parçası çok kaliteli. Rasim Makina, bizi şu nasıl olur acaba diye hiç düşündürmedi. FASSİ ile potansiyelimiz iki katına çıktı, güvenimiz makineyi aldıktan sonra daha da arttı” sözlerini kaydetti.

Rasim Makina, müşteri memnuniyetini haklı çıkarıyor

Rasim Makina’nın en önemli ve titizlikle prensip edindiği satış sonrası hizmetler, müşteri memnuniyetini oluşturan en temel olgulardan birini oluşturuyor. Satış sonrası hizmetlerinde deneyimli servis personelleri tarafından verilen teknik desteğin, özellikle arıza durumlarında hızlı müdahalesi, doğru tespitte bulunulması ve ekonomik çözüm sunarak arızayı gidermesi müşteri memnuniyetini haklı seviyeye çıkarıyor. Özcan Uzun, “Firmamızın makine parkında ekskavatörler gibi ağır tonajlı makineler de bulunduğundan basit arızaları kendi bünyemizde giderebiliyoruz. Geçmişten gelen deneyimimizle bu konularda sorunlarımızı giderebilsek de Rasim Makina her zaman yanımızda olduğunu hissettiriyor. Bu kapsamda Rasim Makina, kullanım sırasında oluşabilecek basit arıza onarımlarına ait ilgili eğitimleri de bize vererek, zaman kaybına neden olan basit arızaları kendi müdahalemizle gidermekte yardımcı oluyor. Böyle bir hizmetin varlığı bize büyük yardım sağlıyor. Fakat vinç konusunda diğer makinelerimizde yaşadığımız arıza konularından çok yorulduk. Bu yüzden arızayı en hızlı giderebilen firmayı araştırdık. Aldığımız tüm bilgiler hep FASSİ’yi işaret etti. Rasim Makina ile arıza konusunda 7/24 destek alabiliyoruz. Bu yüzden Rasim Makina ile çare bulduk diyebiliriz. Kesinlikle Rasim Makina’yla uzun yıllar çalışacağımıza eminiz” dedi.

KUTU GİBİ

FASSI F 385A.2.26 L 213 vinç özellikleri

Rasim Makina Genel Müdürü  Elçin Rasim, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ve satış sonrası kullanıcı dostu ürünlerle; sektörde marka olarak haklı yerde bulunduklarının altını çizerek; ürün hakkında detaylı bilgiler aktardı:

 • 5 tm taşıma kapasiteli, Ana bom 6 hidrolik bomlu, İkinci kırma jib bomu 3 hidrolik bomlu
 • Vinç bomunda kat arasına malzeme verebilmek için ikinci kırma bom özellikle önem taşıyor
 • Vincin tüm fonksiyonlarına uzaktan kumandadan müdahele edilmekle birlikte, elektronik moment sınırlayıcı sistem ile güvenli çalışma alanı oluşturuluyor
 • Elektronik moment sınırlayıcı ekrandan yükün ağırlığı, ayak açma mesafesi ve durumunun kapasiteye oranı konusunda imkan sunuluyor
 • Yağ soğutucu sistem ile kesintisiz çalışma performansı
 • Vinç bomunda kullanılan hidrolik döndürücülü palet taşıma çatal ataşmanı; bims tuğla ve tüm paletli malzemeleri ve kova ataşmanı ile kata kum taşımaya olanak tanıyor
 • Vinç ana bomda yatayda 16.5 m ye uzanıp,1.500 kg yük taşıyabilir. İkinci kırma bom ile toplamda yatayda 24.5 mesafeye, dikeyde 27.5 mesafeye uzanma
 • Yüksekliği ayarlanabilir 2 ton palet taşıma kapasitesi
 • 500 litre kova ataşmanı
 • Ön ve arkada iki adet hidrolik açılır basar denge ayağı ve ayaklardaki sensörler ile kaldırma kapasitesine uyumlu çalışma avantajı
 • Açık sac kasa imalatımız, ilave uzatma lifti ile daha uzun malzemeler içinde taşımaya olanak verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − two =

scroll to top