LİNDE AKÜLÜ FORKLİFT AİLESİNİN EN YENİ ÜYESİ: E10

LİNDE’NİN 1 TON TAŞIMA KAPASİTESİNE SAHİP YENİ AKÜLÜ FORKLİFTİ E10, KOMPAKT TASARIMI İLE GÜNLÜK İNTRALOJİSTİK İHTİYAÇLARINA ÇOK YÖNLÜ ÇÖZÜMLER SUNUYOR. YÜK ASANSÖRÜNE SIĞABİLECEK KADAR KOMPAKT TASARLANAN E10, EN DAR ALANLARDA BİLE ÜSTÜM PERFORMANS SAĞLIYOR.

Tüm endüstrilerde dar, kısa ve aynı zamanda bir yük asansörüne sığabilecek kadar kompakt bir ekipman gerekebiliyor. Bu özellikleriyle Linde akülü forklift ailesinin bir ton taşıma kapasitesine sahip yeni üyesi E10, işletmelerin lojistik operasyonları için çok uygun bir çözüm sunuyor. Bir Europalet’in genişliğinden biraz daha büyük olan ölçüsü ile dikkat çeken E10, 1.317mm dönüş yarı çapıyla en dar alanlarda bile keskin manevra kabiliyetine sahip. Kurşun-asit veya Li-Ion alternatif enerji çözümleriyle kullanıcılarının beklentilerini fazlasıyla yerine getiren E10, işletmede güvenilir operasyonlar gerçekleştiriyor.

YENİ E10 İLE GÜVENİLİR İNTRALOJİSTİK OPERASYONLAR

Kısa mesafe yürüyüşleri için tasarlanan Yeni E10 serisinde koltuk yerine ergonomik bel desteği bulunuyor. Bu sayede operatör uzun vardiyalar sırasında yorulmadan ekipmanı kullanabiliyor. Operatör ekipmana her iki yandan da binebiliyor ve operasyon boyunca neredeyse ayağını hiç ekipmandan kaldırmasına gerek kalmıyor. Virajlarda ve asansörün serbest kaldırmasında otomatik hız kesme opsiyonu ve operatörün ayağının altında bulunan emniyet şalteri vasıtasıyla ekipman sadece operatör kabin içerisindeyken hareket edebiliyor. Bu özellik gerek ekipman gerekse operatörün güvenliğini üst seviyeye çıkarıyor.

ERGONOMİ, SÜRÜŞ EMNİYETİ VE KONFORU

Operatör kabini, konfordan ödün vermeyecek şekilde tasarlandı. Ergonomik olarak düzenlenmiş operatör kabini kompakt tepe koruma destekleri, asansör profilleri, maksimum hareket alanı sayesinde operatörün yükü mükemmel olarak görmesine olanak veriyor. Operatörün üzerinde bulunduğu platform, operatörün konforu için zeminden gelen darbeleri emerek, daha yumuşak bir sürüş sağlıyor. Operasyon nedeniyle geri manevranın yoğun olduğu durumlarda, ekstra bir kontrol kolu opsiyonel olarak verilebiliyor. Buna ek olarak, operatörün ekipmanı uzun saatler boyunca daha rahat kullanabilmesi için sağ kolu için geniş kol yaslama desteği mevcut.

 OPSİYONEL VE GÜVENLİK EKİPMANLARI

Yeni E10, müşterinin işletme ihtiyaçlarına daha uygun hale getirilebilmesi için birçok opsiyonel ve güvenlik ekipmanlarıyla geliyor. Opsiyonel ekipmanları şu şekilde sıralayabiliriz: operatörün tepe görüşünü kolaylaştıran ve ekipmanın üzerine düşme olasılığı olan objelerden koruyan cam tavan, buna ek olarak yaklaşan ekipmanların daha iyi algılanabilmesi için ekipmanlara daha iyi görünürlük sağlayan, ve yayaları uyaran sürüş yolu uyarı sistemi: Linde BlueSpot™ ve işletmede çalışan yayaları potansiyel tehlikelere karşı zemine yansıyan görselle uyaran Linde Truck Spot™.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × two =

scroll to top