Ford Trucks, Batı Avrupa yapılanmasını Avusturya ile sürdürüyor

Avrupa’daki büyüme yolculuklarına hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, “Avusturya’nın markamız için önemli fırsatlar barındırdığına inanıyoruz. Burada, uluslararası ödüllü çekimiz F-MAX ve en verimli taşıma çözümleri sunan modellerimizle müşterilerimize değer yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Ağır ticari sektöründe 60 yıllık tecrübesi ile öne çıkan Ford Otosan’ın global markası olan Ford Trucks, dünya çapında büyümesine İspanya, Portekiz, İtalya, Belçika ve Lüksemburg ve son olarak Avrupa’nın en büyük pazarları Almanya ve Fransa’da arka arkaya gerçekleştirdiği açılışların ardından Avusturya ile devam ediyor.  2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünün sahibi olan çekicisi F-MAX başta olmak üzere, Ford Otosan mühendislerinin Eskişehir’de sıfırdan geliştirdiği ürün portfolyosu ve yenilikçi teknolojiler ile Avrupa’da başarıdan başarıya koşan Ford Trucks, Batı Avrupa yayılım planlarında stratejik öneme sahip Avusturya pazarına F-Trucks Austria GmbH iş birliği ile giriş yapacak.

“Batı Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme hedefimizi hız kesmeden sürdürüyoruz”

Yaşanan pandemi dönemine rağmen, kilit önem taşıyan pazarlarda ardı ardına açılışlar gerçekleştirdiklerini belirten Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, “Ford Trucks olarak 60 yılı aşkın süredir ağır ticari sektöründe, ‘ilk’leri başarmaya ve dünya çapında bir başarı hikayesi yazmaya devam ediyoruz. Sıfırdan geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) ödülünü kazanan F-MAX, üretim gücümüzün, mühendislik kabiliyetlerimizin, tasarım, teknoloji ve araç geliştirme becerilerimizin ulaştığı noktanın en önemli göstergelerinden biri olmaya devam ediyor. Ağır ticari sektöründe kalite ve hizmet beklentisinin en yüksek olduğu pazarlardan biri olan Avusturya’da sektörün önde gelen, tecrübeli kuruluşlarından KLV Rent ve Hama Austria ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki, F-Trucks Austria GmbH, markamızı Avusturyalı müşterilere mümkün olan en iyi şekilde temsil edecek. Ford Trucks olarak, Batı Avrupa’dakalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyoruz, büyümemiz kuzey ülkelerine doğru devam edecek. 2024 yılı itibariyle Kuzey Avrupa ülkelerine girmeyi planlıyoruz. 2025 yılına kadar toplam 55 ülkede bulunmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz tüm Avrupa’ya yayılmak”

Avrupa’nın Ford Trucks’ın ana ihracat pazarı olduğunu ve Avusturya’nın buradaki büyüme planlarında kilit bir role sahip olduğunu vurgulayan Turfan, “Avrupa’nın ticaret hatlarının kalbinde yer alan stratejik konumu ile uluslararası taşımacılıkta önemli noktalarından birine sahip Avusturya lojistik faaliyetler açısından çok önemli bir pazar. Bu ülkede faaliyet göstermemiz küresel büyüme planlarımız kapsamında kritik bir adım. Ford Trucks olarak, hedefimiz global büyüme planlarımızda kritik önem taşıyan tüm Avrupa’ya yayılmak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + twelve =

scroll to top