Crown, en yeni reach truck ve dizel forklift modellerini Türkiye pazarına sundu

Türkiye distribütörlüğünü Marubeni Dağıtım ve Servis’in yürüttüğü Crown Depo Çözümlerinin, reach truck ürün gamındaki akülü ESR 1000 serisi ile dizel forklift serisindeki Stage V motora sahip olan C-D serisi dizel forkliftler Türkiye pazarında yerini aldı.

Türkiye istif pazarında Marubeni Dağıtım ve Servis distribütörlüğünde yer alan Crown Depo Çözümleri, yeni ürünleriyle işletme faaliyetlerinin daha verimli olmasını sağlıyor. Daha kolay iş yapmak ve bununla birlikte maliyetleri azaltmak amacıyla üretilen Reach Truck ailesinin en yeni ürün ailesi ESR 1000 serisi ve Stage V motora sahip olan C-D serisi dizel forkliftler, yüksek taşıma kapasitesi ve kullanım detaylarıyla işletmelerin gözdesi olacak.

Yeni C-D serisi dizel forkliftler ile performans ve verimlilik bir arada

Crown’un yeni nesil dizel forklift serisinde bulunan modeller, kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi yanıtı verirken istifleme sürecindeki en önemli yardımcınız. Yeni nesil C-D serisi dizel forklift, Avrupa standartlarında üretilerek Stage V emisyon sınıfının tüm özelliklerini karşılıyor. Turbo dizel Stage V motora sahip olan C-D serisi dizel forkliftler, otomatik rejenerasyon sistemiyle performansını her zaman koruyor. Otomatik rejenerasyon sırasında forklift çalışmaya devam edebiliyor. Böylece planlanan işler zamanında tamamlanabiliyor. Tüm bu süreç, gösterge panelinden takip edilebiliyor.

Tüm detaylar düşünüldü

Hassas şekilde tasarlanan C-D serisi forklift kirişi, hidrolik hatlar ve zincirin akıllıca düzenlenmesi sayesinde geniş ön görüş alanı sağlanıyor. Ayrıca, ISO13564-1’e (B56.11.6/EN1151 ile aynı standart) uygun test yöntemlerinin yanı sıra ön görüş alanı ve çatal görüş alanını kontrol etmek amacıyla 3B simülasyonlar da kullanıldı. Ayrıca son teknoloji kullanılarak tasarlanan forkliftler: Emniyet kemeri şalteri, reflektörlü emniyet kemeri, operatör mevcudiyeti sistemi, biniş basamağı ve tutacak, geri vites kilidi, hız sınırı, elektronik park freni, otomatik yavaşlama, asansör indirme kilidi ve Tilt kilidi (ISO 3691), asansör kontrolü özellikleriyle operatöre ve faaliyet sahasına üst düzey bir çalışma sağlıyor.

Güvenlik ve konfor bir arada

Genişletilmiş görüş alanına sahip kompakt forklift asansörü sayesinde görüş alanında pazarda öncü olan yeni C-D serisi dizel forkliftlerin, üstünde yer alan korna da uyarı durumlarında oldukça işlevsel. Korna düğmesinin aynı tutacağa monte edilmesi, operatörün korna çalmak için her seferinde geri dönme ihtiyacını ortadan kaldırarak operatörün sırtındaki ve boynundaki baskıyı azaltıyor. Forkliftin etrafında beliren kırmızı lazer çizgileri ise yayalar için “tehlikeli” bir bölge işaretlemesi yaparak yayaları uyarıyor. C-D serisinde bulunan mavi (veya kırmızı) spot ışıklar ise yaklaşmakta olan forkliftleri veya yayaları uyarmakta oldukça işlevsel. Bu özellikler ile yoğun iş dönemlerindeki olası kazaların önüne geçilebiliyor. Ayrıca kabin içinde yer alan 5 inç ekran (isteğe bağlı 7 inç) ekrandan tüm kullanım detayları kolay bir şekilde takip edilebiliyor.

Güçlü frenler, her daim destek sağlıyor

C-D serisi dizel forkliftlerdeki yağ soğutmalı disk frenler, güçlü bir durma mesafesi sağlıyor. Forkliftlerde tekerlek başına 3 ila 5 adet çift taraflı disk bulunuyor. Disklerin yağın içerisinde tutularak soğuması sağlanırken minimum aşınma sağlanıyor. Bu sistem; fren sisteminin iç aksamlarını kir, su, streç film ve kırık paletlere karşı koruyacak şekilde tamamen mahfaza edecek şekilde tasarlandı.

Crown Service Request

Yeni nesil Crown ürünlerine entegre edilmiş Crown Service Request ile makinenizi akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol ederek kullanıcı verilerine uzaktan kolayca ulaşabilirsiniz. Herhangi bir servis talebinizi de Crown Service Request uygulaması üzerinden kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Yeni ESR 1000 reach truck serisi ile işler daha kolay

Crown’un Reach Truck ürün gamındaki yeni ESR 1000 serisi kolay kullanım özellikleriyle depolardaki yüklerin kolay bir şekilde hareket etmesine katkı sağlıyor. Gene işletim sistemini bünyesinde barındıran ve özel kullanıcı optimizasyonuna sahip olan yeni ESR 1000 serisi, operatörlerden bakım teknisyenlerine ve yönetim ekibine kadar tüm kullanıcıların işini kolaylaştıran birçok özelliği bünyesinde topluyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış Gena işletim sisteminin sunduğu veriler sayesinde kullanıcılar, işlerini daha iyi analiz ederek verimli hale getirirken, işletmeler daha verimli çalışmalar gerçekleştirebiliyor.

Dinamik filo yönetimi

Yeni ESR 1000 serisinde daha dinamik bir kullanım sunan 17.8 cm’lik renkli dokunmatik ekran yer alıyor. Ekran ve Crown’un geliştirdiği InfoLink Filo Yönetim Sistemi, ESR 1000 serisinin Gena işletim sistemiyle uyum içinde çalışmasında önemli bir hizmet veriyor. InfoLink Filo Yönetim Sistemi; detaylı performans verileri ile forkliftler arasındaki ağ bağlantısı sağlıyor.

İsteğe bağlı sunulan özellikler ile çalışma şekli çeşitleniyor

XPRESS LOWER ile daha verimli çalışın

ESR 1000 serisinde isteğe bağlı sunulan Xpress Lower teknolojisi, indirme hızını iki katına çıkararak iş hacmini geliştirirken daha verimli bir çalışmaya katkı sağlıyor. Programlanabilen özellikler, Xpress Lower, kolay anlaşılır göstergeler, dokunmatik kontroller ve kamera seçeneklerinin tümü bir arada çalışarak performansı en üst düzeye taşıyor.

Otomatik hassasiyet

ESR 1000 serisinde isteğe bağlı sunulan bir diğer özellik ise Otomatik Yükseklik Seçme özelliği oluyor. Bu özellik ile operatörler ekranda istenilen yerleştirme alanını seçerek veya bir sonraki programlı yükseklikte tek butona basarak çatalları programlanan raf yüksekliklerinde otomatik olarak durdurabilir.

Daha kolay çatal ayarı

ESR 1000 serisinin isteğe bağlı sunulan Tilt Pozisyonu Yardımcısı, mast ve taşıyıcının olası sapmasını önlerken, daha hassas konumlandırma için çatalları zemine göre otomatik olarak dengeler.

Kapasite veri izleyicisi

İsteğe bağlı sunulan Kapasite Veri İzleyicisi sayesinde operatörler; doğru yük ağırlığı, yükseklik ve kapasite sınırlarını bir bakışta ekranda görebiliyor. Renk kodlu uyarılar, mevcut durum hakkında uyarı veren tasarımlarıyla, operatörlerin güvenli yük sınırlarını geçmemelerini sağlıyor.

Daha net ve daha kontrollü çalışma

Çatallar ya da mast için kamera seçenekleri, yük kaldırma ve konumlandırmayı daha net görünebilir ve verimli hale getiriyor. Tüm verileri toplamak için forklift üzerinde 17 sensör bulunuyor. ESR 1000 serisi reach trucklardaki her fonksiyon, Gena işletim sistemine bağlı olarak çalışıyor. Reach truck geneline yerleştirilmiş sensörler; çalışma koşulları, kontrol girişi ve sistem çıkışı hakkında eş zamanlı veri topluyor. Böylece çalışma şartları içindeki tüm yükler, güvenli ve esnek bir şekilde taşınabiliyor.

e-GEN® Fren Sistemi ile güvenli sürüş

ESR 1000 serisinde yer alan rejeneratif fren, fren performansını daha iyi hale getirip ömrünü uzatırken bir yandan da enerji tasarruf edilmesini sağlıyor. Yüksek torklu çekiş motoru, enerjiyi sisteme geri verirken yumuşak bir frenleme yapıyor.

OnTrac™ deneyimini yaşayın

Bir reach truck’tan öte verimli bir iş ortağı olan ESR 1000 serisinde bulunan Crown’un patentli OnTrac Kaymaz Çekiş Kontrolü; hızlanma, yön değiştirme, frenleme sırasında lastiğin dönüşünü azaltıyor. Crown’un Gena işletim sistemi, çekiş performansını optimize etmek ve lastik ömrünü uzatmak için forklift hızını, tekerlek devrini ve sürücünün araçtaki hareketlerini inceliyor.

Kişisel kullanımınızı özelleştirin

ESR 1000 serisi, kişiselleştirme sayesinde operatörlerin konforlu bir şekilde çalışmasına destek oluyor. Operatörler; kontrol, görüş açısı ve iş akışı için en uygun pozisyonu seçerek tüm yeteneklerini makine üzerinde rahatlıkla izleyebiliyor. ESR 1000 reach truck modellerinde bulunan: Lazer çatal kılavuzu, seçilebilir performans düzeyleri, dar destek ayakları, 5. hidrolik fonksiyonu, D4 kol dayanağı, rampa kavrama, eğilebilen mast, çalışma lambaları, baş üzeri muhafazaları, lityum-iyon aküler; konfor özelliklerinin temelini oluşturuyor.

Operatör ihtiyacı için tüm detaylar düşünüldü

Yeni ESR 1000 reach truck ailesi, gelişmiş teknolojilerini sadece kaldırma kapasitesi ve yürüyüş özellikleriyle değil kabin konforuyla da sürdürüyor. Ayarlanabilir avuç içi dayanağı olan parmak ucu kontroller, çift kollu kontroller, birleşik fonksiyonlar ile çok amaçlı kontroller ile birlikte sunuluyor. ESR 1000 serisinin ofset mastı, operatörün yük tekerleği, çatal ve paleti daha iyi görmesini sağlarken, isteğe bağlı sunulan panoramik cam, görüş mesafesini maksimum düzeye çıkarıyor. Kol dayanağına entegre edilmiş, isteğe bağlı uzaktan navigasyon kolu, dokunmatik ekrana uygun bir alternatif sunuyor. Çalışma lambaları ve koltuk ısıtıcısı gibi aksesuarlar, kol dayanağı kontrol panelindeki yardımcı anahtarlarla çalıştırılabiliyor. Operatörün ergonomik ihtiyaçlarına göre 180° veya 360° ayarlanabilir direksiyon en uygun çalışma pozisyonunun tespit edilmesinde önemli bir yardımcı oluyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 18 =

scroll to top