CLARK’TAN ESNEK DEPO ASİSTANLARI

CLARK, LITYUM IYON TEKNOLOJİSİNE SAHİP YENİ ELEKTRİKLİ VE ALÇAK KALDIRMALI TRANSPALETLERİNİ PAZARA SUNDU. TRANSPALETLERDEKİ ELEKTRİKLİ KALDIRMA VE İNDİRME SAYESİNDE OPERATÖRLER, AĞIR YÜKLERİ ÇOK FAZLA FİZİKSEL ÇABA HARCAMADAN ERGONOMİK VE VERİMLİ BİR ŞEKİLDE TAŞIYABİLİYOR

Lityum-İyon bataryalı (Li-Ion) WPio12 elektrikli transpaletlerin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından, Clark şimdi de Li-Ion bataryalı daha fazla depo ekipmanını sunmaya başladı. Bir yaya aracı olarak tasarlanan WPio20 alçak kaldırmalı transpalet ve katlanır sürücü platformlu PPXsio20 alçak kaldırma transpalet pazardaki yerini aldı. WPio serisinin alçak kaldırma transpaletleri, mal dağıtımı, üretimi veya depolarında her türlü malın kısa mesafelerde taşınması için tasarlandı. Uzun ömürlü ve güçlü Li-Ion batarya ve tamamen elektrikli kaldırma ve indirme sayesinde operatör, ağır yükleri çok fazla fiziksel çaba harcamadan transpaletlerle ergonomik ve verimli bir şekilde taşıyabiliyor. Kompakt tasarımlı transpaletler, depolama alanları veya sanayi, ticaret ve lojistikteki satış odaları gibi dar alanlarda bile iyi manevra kabiliyetleri ile puan kazanıyor. Düşük dara ağırlıkları sayesinde, alçak kaldırma transpaletleri değerini kanıtlıyor.

KOMPAKT GÜÇ EVİ

Model adı WPio20 olan alçak kaldırma transpaletinin 2.000 kg yük kapasitesi bulunuyor. 30 Ah’de 48 voltluk bir akü kapasitesiyle bu transpalet, yük taşımayı kolaylaştırmak için mevcut en yüksek güce sahip. Yeke bırakıldığında, alçak kaldırmalı transpalet otomatik olarak fren yapıyor. WPio20’nin L2 boyutu (çatal kolu dahil uzunluk) 423 mm. Toplam genişlik yalnızca 645 mm ve dönüş yarıçapı yalnızca 1,428 mm. Bu nedenle WPio20, son derece kompakt ve sınırlı çalışma alanlarında kullanım ve transpalet üzerinde taşıma için ideal. Kendi ağırlığı sadece 250 kg. WPio20, entegre Akıllı Ekrana sahip kullanıcı dostu bir kumanda koluna sahip ve kontroller, hem sağ elini hem de sol elini kullanan operatörler için kolay erişilebilecek şekilde konumlandırıldı. Transpalet, akıllı anahtar ile çalıştırılıyor.

GÜÇLÜ VE ÇOK YÖNLÜ

WPio18, 48 Volt (20 Ah) Li-Ion pil ile donatıldı. Maksimum 1.800 kg yük kapasitesi ve 5 km / saat sürüş hızı ile araç, orta-ağır yüklerin taşınması için ideal. Kullanım sırasında yüksek derecede güvenlik için bu araç, yeke bırakıldığında da otomatik olarak fren yapıyor. Yalnızca 400 mm’lik L2 boyutu ve 1.390 mm’lik dönüş yarıçapı ile WPio18, kompakt bir tasarıma sahiptir ve dar alanlardaki uygulamalar için ideal. Sadece 160 kg’lık düşük dara ağırlığı nedeniyle, bu alçak kaldırma transpaleti taşıma için de ideal. Hem sağ elini hem de sol elini kullanan operatörler için kontrollerin kolay kavranması ile kullanıcı dostu yeke kolu, aracın ergonomik olarak çalıştırılmasına izin veriyor. Yekeye entegre Akıllı Ekran operatöre pil seviyesi, çalışma saatleri, sürüş programı, hata kodlarının gösterimi ve pil yönetimi gibi tüm önemli sürüş parametreleri hakkında bilgi veriyor. Araç, yetkisiz erişime karşı korunmak için Akıllı Anahtar aracılığıyla çalıştırılıyor.

HIZLI GİRİŞ SEVİYESİ

Maksimum 1.500 kg yük kapasitesi ve 4,5 km / saat sürüş hızına sahip WPio15, bu araç segmentindeki giriş seviyesi modelini oluşturuyor. Transpalet, 24 Volt (30 Ah) Li-Ion akü ile donatıldı. ve hafif yükleri güvenilir ve emniyetli bir şekilde taşıyor. Kullanıcı dostu yeke, hem sağ hem de sol elini kullanan operatörler tarafından sezgisel olarak çalıştırılabiliyor. Her zaman güvenliği sağlamak için, yeke bırakıldığında forklift otomatik olarak fren yapıyor. Optimal olarak ayarlanmış yan destek silindirleri, viraj alırken dengeyi artırıyor. L2 boyutu ve dönüş yarıçapı WPio18’in değerlerine karşılık geliyor. Bu aynı zamanda WPio15’i dar alanlarda uygulama ve kamyon taşımacılığı için de önceden belirleniyor.

KATLANIR OPERATÖR PLATFORMLU ALÇAK KALDIRMALI TRANSPALET

PPXsio20, 2.000 kg yük kapasitesine sahiptir ve 24 Volt (210 Ah) Li-İyon pil ile donatıldı. Katlanabilir sürücü platformlu kompakt alçak kaldırma transpaleti, özellikle kamyonların yüklenmesi ve boşaltılması, uzun mesafelerde yüklerin taşınması ve çok çeşitli malların sipariş alınması için tasarlandı. Transpalet ayrıca rampalar üzerinden kamyonların yüklenmesi ve boşaltılması için de uygun. Bakım gerektirmeyen, 12 km / s maksimum hıza sahip, kapsüllü 2,5 kW üç fazlı çekiş motoru ve güçlü 2,2 kW kaldırma motoru, yükleri kaldırırken ve indirirken maksimum verimlilik sağlıyor. Lityum-İyon akü teknolojisi ve etkili ara şarj imkanı sayesinde forklift, zorlu uygulamalarda bile optimum akü ömrüne ulaşıyor. Ergonomik kontroller, hem sağ hem de sol elini kullanan kullanıcılar tarafından sezgisel olarak ve yorulmadan çalıştırılabiliyor. Tamamen elektrikli servo direksiyon özellikle pürüzsüz ve dar alanlarda hassas ve güvenli manevra sağlıyor. Hareket hızının otomatik olarak düşürülmesi ve destek makaraları da güvenli viraj alma sağlıyor. Sürücü platformunun iyi bir süspansiyonu vardır ve sürücünün işine konsantre olabilmesi için titreşimsiz çalışmayı garanti ediyor. Yuvarlatılmış çatal uçları, palete hızlı bir şekilde diş açılmasını sağlıyor ve böylece yüksek bir mal cirosuna katkıda bulunuyor.

BAKIM GEREKTİRMEYEN VE DAYANIKLI LI-ION TEKNOLOJİSİ

WPio serisi ve PPXsio20 ile operatör, Li-Ion teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanıyor. Akünün yüksek enerji yoğunluğu, yüksek sürüş performansı ve uzun çalışma süreleri sağlıyor. WPio serisi ile kullanıcı, iki pil şarj çeşidi arasından seçim yapabiliyor. Transpaletlerde dahili bir şarj cihazı bulunuyor ve şarj cihazı üzerindeki fiş kullanılarak aküyü şarj etmek için herhangi bir 230 voltluk prize bağlanabiliyor. Örneğin duraklama süreleri, herhangi bir sorun olmaksızın – hizmet ömrünü sınırlamadan ara şarj için kullanılabiliyor. Yalnızca entegre şarj cihazına sahip aracın şarj işlemi sırasında çalışmadığına dikkat edilmeli. İkinci akü şarj varyantı, araçların servis ömrünü uzatmak için ideal: Bir seçenek olarak, WPio serisi için yalnızca 14 kg ağırlığındaki kullanışlı değiştirilebilir aküler mevcut. Bunlar çalışma süresini uzatmak için kullanılabiliyor. Harici şarj cihazından değiştirilen akü, transpaletteki boş akü ile saniyeler içinde değiştirilebiliyor ve daha sonra şarj cihazında şarj edilebiliyor. Öte yandan PPXsio20, akü transpalete takılı ve harici bir şarj cihazı ile şarj ediliyor Li-Ion teknolojisi ile operatör, blok aküye kıyasla daha uzun bir pil ömründen yararlanıyor. Ek olarak, bakım gerektirmeyen Li-Ion akü ile, akü asidiyle ilgili bakım çalışmaları için ek masraf yok. Bu teknolojinin bir başka avantajı, ara şarjların özel bir şarj alanına ihtiyaç duyulmadan herhangi bir zamanda ve mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilebilmesi. Bu teknolojiyi özellikle çok vardiyalı işlemlerde bu kadar verimli kılan da bu. Li-Ion bataryalarda gazlanma olmaması nedeniyle, kurşun-asit bataryalarda olduğu gibi şarj yerinin havalandırılmasına gerek yok. Bu faktörler sadece araçların kullanılabilirliğini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda işletme maliyetleri üzerinde de gözle görülür bir etkiye sahip. Son olarak, esnek duraklama olasılığı ve bataryayı şarj ederken gazlanma olmaması, operatörün gerekirse kendi altyapısını optimize etmesine olanak tanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 14 =

scroll to top