Blue Water Shipping’den Türkiye yatırımı

Danimarka merkezli uluslararası lojistik şirketi Blue Water Shipping, Türkiye’ye yatırım kararı almasının ardından pazara hızlı bir giriş yaparak İstanbul ve İzmir’de iki ofisiyle hizmet vermeye başladı.

1972 yılında Danimarka’da kurulan Blue Water Shipping 50. kuruluş yılını kutlarken, Türkiye ofislerinin açılışını da tüm dünyaya duyurdu. Küresel anlamda modern ve entegre lojistik çözümler sunan Blue Water Shipping, dünya çapında 70 ofisi ve 2 bin çalışanıyla hizmet veriyor. Küresel anlamda modern ve entegre lojistik çözümleri sunan şirket, müşterilerine deniz yolu, demir yolu, hava yolu, kara yolu taşımacılığının yanı sıra, hızlı kurye servisi, liman hizmetleri, ısı kontrollü taşımacılık, proje ve fuar taşımacılığı hizmetleri de sunuyor. Şirket müşterilerine deniz yolu, demir yolu, hava yolu, kara yolu taşımacılığının yanı sıra, hızlı kurye servisi, liman hizmetleri, ısı kontrollü taşımacılık proje ve fuar taşımacılığı hizmetleri de sunuyor.

Palle KAMSTRUP-Blue Water Shipping Global Direktörü Alper Türe- Blue Water Shipping Global Türkiye Genel Müdürü

Kaliteli hizmete ve özelleştirilmiş çözümlere odaklanacak

Türkiye yatırımı hakkında değerlendirmelerde bulunan Blue Water Shipping Global Direktörü Palle Kamstrup, “Son iki yılda küresel tedarik zinciri gereksinimleri, kapasite sıkıntısı ve yüksek navlun oranlarından kaynaklanan zorluklarla beraber, giderek daha fazla şirket pazara yakın kaynak arayışına girdi. Türkiye’de üretimle birlikte uluslararası ticaret de artış gösteriyor. Bu alanda yüksek kaliteli lojistik hizmet ve çözümlere yönelik artan bir talep olduğunu görüyoruz. Sektördeki konumumuza, bilgi birikimimize ve deneyimimize inanarak, Türkiye’deki iki yeni lokasyonumuzun bize önemli bir pazar erişimi sağlayacağından eminiz” ifadelerini kullandı.

“En ideal çözümleri sunmaya başladık”

Şirketin Türkiye Genel Müdürü Alper Türe, İstanbul ve İzmir’deki ofislerin, Blue Water Shipping’in büyüme yolculuğunu güçlendireceğini ve pazarda önemli roller üstleneceğini ifade etti. Blue Water Shipping’in güçlü değerleri sayesinde lojistik pazarında güvenilir ve kaliteli hizmet ihtiyacını karşılayacaklarını vurgulayan Türe, “Yerel ve uluslararası ilişkileri güçlü olan bir ekiple, güvenilir tedarikçiler ile beraber, müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda en ideal çözümleri sunmaya başladık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 5 =

scroll to top