BAMY Hidrolik Ekipmanları, Ravas’ın distribütörlüğünü üstlendi

Bolzoni Auramo-Meyer forklift ataşmanları ve Motec mobil kamera sistemleri ile istif makineleri sektörüne benzersiz çözümler sunan BAMY Hidrolik Ekipmanları, mobil tartı sistemlerinde dünya lideri Ravas’ın distribütörlüğünü üstlendi. BAMY Hidrolik Ekipmanları Satış Yetkilisi Buğra Yüksekkaya, temsil ettikleri markaların sektörde en çok tanınan ve tercih edilen markalar olduğunu söyledi.

Distribütörlüğünü üstlendiği Bolzoni Auramo-Meyer, Motec ve Ravas markasıyla istif makineleri sektöründe emin adımlarla ilerleyen BAMY Hidrolik Ekipmanları, forklift ataşmanı, kamera sistemi ve mobil tartı sistemlerinde müşterilerine kaliteli ürün ve çözümler sunuyor. Endüstri Lift and Handling (LHT) olarak kurulduğu günden bu yana bilgi ve tecrübelerini sektöre eksiksiz olarak aktaran firmanın Satış Yetkilisi Buğra Yüksekkaya ile bir araya gelerek, BAMY’nin faaliyetlerini ve hedeflerini konuştuk.

BAMY Hidrolik, kuruluş aşamasından bugüne kadar geçen sürede ne gibi değişiklikler yaşadı?

Temsil hizmetlerimize 2005 yılında dünya pazarında lider forklift ataşmanı markası olan Bolzoni – Auramo ile başladık. 2008 yılında Alman Meyer markasının da grup bünyesine katılmasıyla faaliyet alanlarımızı genişletmeye devam ediyoruz. 2015 yılında Alman Motec mobil kamera sistemlerini ve 2022 yılında Hollanda menşeili Ravas mobil tartı sistemlerinin distribütörlüğünü aldık. Şu anda kendi alanlarındaki inovasyon gücü ve kaliteleriyle öne çıkan bu dünya markalarının Türkiye temsilcilikleri görevine ve buna bağlı diğer hizmetlerine devam ediyoruz.

BAMY Hidrolik’in faaliyet alanları hakkında bilgi verir misiniz?

BAMY Hidrolik Ekipmanları olarak Bolzoni Auramo Meyer forklift ataşmanları, Motec kamera sistemleri ve ocak ayından itibaren de Ravas mobil tartı sistemlerinin temsilciliğini, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütüyoruz.

Distribütörlüğünü yürüttüğünüz markalar ile istif makineleri sektörüne yönelik hangi çözümleri sunuyorsunuz?

Temsil ettiğimiz markalar, istifleme sektöründe en çok tanınan ve tercih edilen markaların başında geliyor. Pazara sunduğumuz ürünler, performans, kalite ve uzun ömürlü özellikleriyle öne çıkarak bu doğrultuda son kullanıcıların tercihinde etkili oluyor.

Ravas markasının da distribütörlüğünü üstlendiğinizi öğrendik. Bu marka ile sektörde hangi alanda çözüm sunacaksınız?

RAVAS, mobil tartı sistemleri konusunda dünya lideri bir marka konumunda yer alıyor. Markanın müthiş bir inovasyon gücü ve tecrübesi var. Bu özelliklerini teknolojik olarak ürünlerinde ve veri iletişimi konusunda yaptıkları geliştirmelerde görebiliyorsunuz. Üretim, depolama ve sevkiyat gibi kilit noktalarda, Ravas kullanıcılarının bir yandan lojistik sürecini hızlandırıyor, bir yandan da iç-dış sevkiyatları için faydalı ölçümler üretiyor. Ravas, ürünlerin elleçlenmesi veya taşınmasında kullandığınız ekipmanınızla bir ürünü tartarken kaydediyor ve aynı anda mobil cihazlarınızla ve veri sistemiyle paylaşıyor. Ravas’ı, yapılan iş türüne ve ihtiyaç duyulan tartım hassasiyetine göre her türlü depo ekipmanı ve load cell’li hidrolik tartım sistemi olarak kullanıcıların hizmetine sunuyoruz.

Müşteri size geldiğinde en uygun çözümü sunmak için operasyon sürecinizi nasıl yönetiyorsunuz?

Öncelikle müşterilerimizi dinliyoruz; operasyonunu inceliyoruz ve bu operasyonda ihtiyacı olabilecek ekipmanların belirlenmesi noktasında teknik bilgi ve tecrübemizi paylaşıyoruz. İster forklift ataşmanı, ister kamera sistemi isterse de mobil tartı sistemi olsun, önce son kullanıcının hedeflerini ve amaçlarını iyi anlamaya çalışıyoruz. Bu noktada kilit görev üstlenen, iş ortaklarımız olan forklift ve depo ekipmanları satış ve kiralama firmalarının satış ekipleri ile koordineli bir çalışma yürütüyoruz. BAMY Hidrolik olarak bu sürece çok önem veriyoruz.

2021 yılı faaliyetlerinizde hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

Bir yandan pandemi bir yandan dünyadaki tedarik zinciri sorunları, bir yandan da lojistik sektöründeki talep artışıyla, sektör bazında zorlu bir yılı geride bıraktık. 2020 yılına kıyasla 2021 yılında da satışlarımız belirgin oranda bir artış gösterdi. En büyük hedefimiz markalarımızı en iyi şekilde temsil ederek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktır. Bu süreçte başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

2022 yılında gerçekleşecek yeni projeleriniz var mı? Ve firma hedeflerinizden bahseder misiniz?

Ravas’ın aramıza katılmasıyla 2022 yılına heyecanlı bir giriş yaptık. Markanın hem bizim için hem de pazar için güzel de bir enerji oluşturacağını düşünüyorum. BAMY Hidrolik olarak bu yıl içerisinde markalarımızı öne çıkaracak faaliyetlerimizi artırmayı hedefliyoruz. Bu sürece yeni web sitemizle ve sosyal paylaşım platformlarında aktif yer almamızla başladık. Yurtiçinde ve yurtdışında ziyaret edeceğimiz ve katılacağımız fuarlar ile yoğun bir tanıtım yılı geçireceğiz. Ofisimizi geçtiğimiz yıl büyütmüştük. 2022 yılında ise yeni bir depo/showroom yatırımı yapmayı planlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 19 =

scroll to top