Volvo, ağır elektrikli kamyon serisini genişletiyor

Volvo Trucks FH, FM ve FMX ağır hizmet tipi elektrikli kamyon modellerinin çeşitlerini piyasaya sürüyor. Ek şasi çeşitlerinin satışı, Göteborg’daki üretimin 2023’ün ilk çeyreğinde başlaması planlanarak hemen başlayacak.

Eylül 2022’den beri Göteborg’da seri üretimde olan FH, FM ve FMX Electric tırların yeni varyantları; vinçler, çöp kompaktörleri ve beton mikserleri gibi üst yapılarla da donatılabilen sağlam şasiler olarak piyasaya sürülüyor. Yeni çeşitler hakkında açıklama yapan Volvo Trucks, bu varyantların elektrikli araçların kentsel ve bölgesel alanlardaki kullanımını kolaylaştıracağını belirtiyor.

Solo kamyonlar, özel uygulamalar için esneklik sağlıyor

Çeşitli akü, kabin ve şasi seçenekleri bulunan Solo kamyonlar; mal dağıtımı, çöp toplama ve inşaat işleri dahil olmak üzere çeşitli özel taşıma görevleri için tasarlanabiliyor. Versiyona bağlı olarak 180 ila 540 kWh arasında değişen akü kapasitelerine sahip Solo kamyonlar, bu özellikleri sayesinde özel uygulamalar için esneklik sağlıyor. Kamyonların kullanım alanına ilişkin bilgi veren Volvo Trucks başkanı Roger Alm, “Bu kamyonlar, hafif yüklerden ağır yüklere kadar her türlü nakliyeyi kaldırabiliyor. Müşteriler, görevleri için ihtiyaç duydukları pil kapasitesini seçebiliyorlar ve gereğinden fazla pil taşımadıkları için taşıma kapasitesini artırabiliyorlar. Kısacası, görev ne olursa olsun optimum ve en uygun maliyetli elektrikli ulaşım çözümüne sahibiz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + three =

scroll to top