Temsa İş Makinaları, forklift kiralama hizmetlerinde büyümeye devam ediyor

Hizmet odaklı yaklaşımıyla müşterilerinin çözüm ortağı olan Temsa İş Makinaları, endüstriyel ekipman kiralama alanında son yıllarda artan taleplere distribütörlüğünü yürüttüğü markalar ve geniş ürün yelpazesiyle müşterilerinin ihtiyacına özel çözümler sunuyor.

İşletmelerin özellikle yoğun dış alan uygulamalarında ihtiyaç duyduğu yüksek performans ve dayanıklılığı Komatsu dizel forkliftlerle sunan Temsa İş Makinaları, depo içi uygulamalarda ise Crown akülü forklift ve depo ekipmanlarını kiralama hizmetleri kapsamında müşterilerine sunuyor. Kiralama alanında müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek en verimli planı sunan Temsa İş Makinaları Kiralama Hizmetleri büyümeye devam ediyor.

Son olarak Temsa İş Makinaları Kiralama Hizmetleri, deniz ve su ürünleri sektörünün öncü firmalarından Kılıç Holding’e kiralama hizmeti kapsamında 22 adet Komatsu dizel forklift teslim etti. 3 – 3,5 ton arasındaki forkliftler Kılıç Holding bünyesinde bulunan yem ve deniz ürünleri buz tesisinde kullanılacak.

Caner İSTANBUL – Temsa İş Makinaları 2. El ve Kiralama Grup Müdürü

Gerçekleşen teslimatla ilgili değerlendirmelerde bulunan Temsa İş Makinaları 2. El ve Kiralama Grup Müdürü Caner İstanbul, “Hizmet odaklı yaklaşımımıza paralel olarak, geniş servis ağımız ve uzman teknik ekibimizle müşterilerimizin daima yanındayız. Önceliğimiz müşterilerimizin gereksinimlerini yerinde ve doğru analiz ederek onlara en verimli çözümü sunmak. Sektörde artan kiralama ihtiyaçlarına karşı geniş ürün yelpazemizle müşterilerimizin farklı uygulama gereksinimlerini karşılayabilmekten mutluluk duyuyoruz. İş makinası, forklift ve depo ekipmanlarını farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara kiralıyoruz. Kiralama hizmetleri özellikle proje bazlı yatırımlarda tercih ediliyor. Böylece firma finansal kaynaklarını daha efektif kullanılabilecek şekilde planlayabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda endüstriyel ekipman kiralama hizmetlerimizi yaygınlaştırmayı hedeflemiştik. Bugün bu hedefi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kılıç Holding’in tercihi Komatsu forklift

1993 yılında kurulan, gerçekleştirdiği sağlıklı ve hızlı büyüme ile bir dünya markası haline gelen ve üretimini daha verimli hale getirmek için doğru endüstriyel ekipman kullanımına özen gösteren Kılıç Holding, yem fabrikalarında ve deniz ürünleri buz tesisinde kullanılmak üzere Komatsu’nun 3 ile 3,5 ton kaldırma kapasitesine sahip 22 adet forklift kiraladı. Komatsu forkliftlerin uygulama ihtiyaçları için en verimli çözüm olduğunu belirten Kılıç Holding yetkilileri, kiralama operasyonunda neden Komatsu markasını tercih ettiklerini Endüstri Lift and Handling’e (LHT) anlattı.

“Komatsu forkliftler ile dar alanlarda rahat çalışabiliyoruz”

Kılıç Holding bünyesinde bulunan yem fabrikasında Temsa İş Makinaları’ndan kiraladıkları Komatsu forkliftleri kullandıklarını ifade eden Kılıç Yem Fabrikaları Üretim Müdürü Serdar Üren, “Komatsu forkliftler; dayanıklı şanzıman yapısı, düşük yakıt tüketimi, yüksek tork ve sessiz çalışma sağlayan motorları ile optimum performans sunuyor. Komatsu forkliftlerde, güçlü motor özelliklerinin yanı sıra operatörlerimiz için gerekli sürüş güvenliği önlemleri de bulunuyor. Forkliftlerin dönüş çapı derecesinin fazla olması sayesinde de dar alanlarda rahat çalışabiliyoruz. Bunun yanında Temsa İş Makinaları’nın distribütörlüğündeki Komatsu forkliftlerin teknik servis ve bakım hizmetlerinin yerinde ve zamanında olmasından çok memnunuz” dedi.

“Temsa İş Makinaları Kiralama ekibi, yerinde inceleme yaparak en uygun makineyi sunuyor”

Komatsu forkliftler, yem fabrikasında olduğu gibi Kılıç Holding’in deniz ürünleri buz tesisinde de kullanılıyor. Temsa ve Komatsu’nun sektördeki başarısının forklift tercihlerinde de etkili olduğunu söyleyen Kılıç Deniz Ürünleri Buz Tesisi Şefi Ali Tatar,“ Anlaşma aşamasında firmamızı ziyaret eden Temsa İş Makinaları Kiralama ekibinin yerinde inceleme yaparak bize en uygun makineyi sunmasının önemli bir detay olduğunu düşünüyorum. Kiraladığımız Komatsu forkliftler bozuk zeminlerde başarılı bir şekilde görevini yürütüyor. Forkliftin ana gövde ve aks parçaları da yaptığımız işte uzun yıllar sorun çıkarmadan devam edecek dayanıklılığa sahip olduğunu gördük. İş sağlığı ve güvenliği kapsamında sürücü kabini konforlu olduğu kadar güvenli tasarlanmış. Operatör konfor ve güvenliğinde ki diğer noktalar ise vibrasyonun farklı marka forkliftlere göre daha düşük seviyede olması ve görüş açısının rahat olması olarak söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Kısa sürede yedek parça tedariği

Ali Tatar, “Biz daha çok soğuk ve tuzlu suyun olduğu bir alanda çalıştığımız için kiralama yaparken bu doğrultuda makinelerin teknik donanımları işimize uygun hazırlandı. Bu özelliklerin yanında Komatsu forkliftlerdeki çift pompa hidrolik sistemi sayesinde itme kaldırma manevralarında kolay bir kullanımın yanında en başta zaman tasarrufu sağlıyoruz. Ayrıca makineler uzun saatler kullanılabilecek şekilde dayanıma sahip.

Temsa İş Makinaları’nın arkasında olduğunu bildiğimiz Komatsu forkliftlerin servis desteğinden de memnunuz. Bu süreçlerde hızlı ve zamanında müdahale eden servis elemanları, herhangi bir arıza durumunda kısa bir süre içinde yedek parça tedariği sağlayarak çözüm sunuyor. Arıza uzun bir sürede halledilecekse ikame makine veriliyor” şeklinde konuştu.

Kılıç Holding’i Tanıyalım

1993 yılında kurulan, gerçekleştirdiği sağlıklı ve hızlı büyüme ile bir dünya markası haline gelen Kılıç Holding, entegre hizmet sistemi ile sektöründe fark yaratıyor. Bu bağlamda yavru balık üretimi, balık yetiştiriciliği, balık yemi üretimi, EPS ambalaj, işleme, paketleme ve dağıtım ile AB normlarında üretim yapan firma, Akdeniz’in sağlıklı sularında, off-shore (açık deniz) sisteminde balık yetiştiriciliği gerçekleştiriyor. Yıllık toplam 450 milyon adet/yıl yavru balık üretim kapasitesiyle, bu alanda dünya lideri olmayı başaran Kılıç; çipura, levrek, kaya levreği (granyöz),  alabalık ve somon alabalık yetiştiriciliği de yapıyor. Üretim kapasitesi 75.000 ton olan Kılıç, yurtiçi ve yurtdışında etkin bir satış pazarlama ve dağıtım ağına sahip. 195.000 tonluk üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin en büyük balık yemi üreticileri arasında yer alıyor. 2010 yılından beri, su ürünleri ve hayvansal mamüller sektöründe Türkiye’nin ihracat lideri olarak dikkat çekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − fifteen =

scroll to top