SENNEBOGEN 9300 E, İTALYA’DA

SENNEBOGEN 9300 E SERİSİ MOBİL LİMAN VİNCİ, İTALYA’DA ÇALIŞMAYA BAŞLADI. BRINDISI LİMANINDA BULUNAN MAKİNE; SAĞLAM, ZARİF VE PRATİK TASARIMIYLA DİKKAT ÇEKİYOR.

Sennebogen 9300 E mobil liman vinci, boyutu ve performansıyla İtalya’da büyük beğeni topladı. Makine, sürekli çalışma için tasarlanmış gerçek bir güç evi: 40 metrelik bir bom uzunluğu ve 563 kW’lık bir motor ile İtalyan’ın Brindisi limanında yeni görevlerine başladı. 9300 E, Sennebogen’in resmi İtalyan satış ve servis ortağı Cesaro Mac Import Srl tarafından Brindisi’deki Sir Spa’ya teslim edildi. Yeşil “dev”, limana kurulmadan önce Romanya’daki Köstence’ye giden Tuna rotasında ayrıntılı bir yolculuğa çıktı. Orada vinç yeniden yüklendi ve daha sonra deniz yoluyla Brindisi’ye taşındı. 9300 E, genel kargo ve dökme malzemelerin taşınması için özel olarak tasarlanan, 40 metrelik çalışma yarıçapına ve 90 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip modern bir mobil liman vinci olarak biliniyor. Liman vinç konsepti, makine iskelenin kenarında esnek bir şekilde hareket ettirilebildiği ve performansı çok çeşitli uygulamaları içerdiğinden birçok liman için çekici bir çözüm sağlıyor. Geniş bom uzunluğu sayesinde vinç, Panamax sınıfına kadar gemilerde çeşitli dökme malzemelerin taşınması ve besleyici gemilerinde konteyner elleçleme için kullanılıyor. Brindisi’de vinç, teslimattan sonraki ilk haftalarda yüksek hacimli malzeme taşıma performansını kanıtladı. Makinenin sahipleri, Sir’in Sennebogen’in zaten bilinen malzeme taşıma çözümlerine olan güveni de dahil olmak üzere 9300 E’yi Sennebogen’den satın alma kararını temel aldı. Şirket birkaç yıldır 850 malzeme işleyici ile başarılı bir şekilde çalışıyor. Dağıtım ortağı Cesaro Mac Import ile sonuçlanan iyi ilişki, sorumluları gelecekte İtalyan bayi servis ve desteğine güvenmeye devam etmeye teşvik etti.

OPERATÖR KONFORU

Limanın muhteşem manzarasına sahip güvenli bir şekilde çalışma Portcab’ın yükseklik ayarı özellikle dikkat çekici. 21,2 metre görüş yüksekliğinde, operatör konforlu ve geniş kabininden tüm çalışma alanının mükemmel panoramik manzarasına sahip. Ek olarak, yüksekliği ayarlanabilir kabin geminin yükleme alanı üzerinde hareket ettirilerek operatörün yalnızca kameralara güvenmek zorunda kalmadan beklemeye bakmasını sağlıyor. İlave olarak monte edilmiş kameralar, geminin gövdesinde hassas yükleme çalışması gerektiğinde operatöre daha da fazla güvenlik sağlıyor. Operatör, sadece birkaç merdivenden oluşan güvenli bir sistemle kabin girişine dokuz metre yükseklikte güvenli ve rahat bir şekilde erişiyor.

SÜREKLİ ÇALIŞMA VE BAKIM KOLAYLIĞI

Sürekli çalışma ve bakım kolaylığı için tasarlanan 9300 E, Brindisi limanında kesintisiz 24 saat çalışıyor. Son derece güçlü ve sağlam makinenin tasarımı sayesinde bakımı oldukça kullanıcı dostu. Liman Mobil Vinçini inşa ederken Sennebogen, makine bileşenlerine bakım kolaylığı ve erişilebilirliğe dikkat etti. Vinç evinin hemen arkasındaki erişilebilir ve geniş Powerpack ünitesi, motorun kolay servis edilmesini sağlar ve tüm kontrol ve analiz ünitelerine rahatlıkla erişilebiliyor. Kurulum sırasında, Powerpack ve vinç evini iki ayrı modül ünitesine monte etmek mümkündür. Konforlu bir şekilde açılabilen Powerpack’in çatısı sayesinde daha büyük bileşenlerin bakımı güvenli ve özellikle kolay. Sir operatörlerine göre bir diğer artı ise, Sennebogen sloganı doğrultusunda “fazla mühendislik yok” doğrultusunda gemideki nispeten az elektronik ile çalışan vinç tasarımının sadeliğiyle ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =

scroll to top