RENT RISE, F1 YARIŞLARININ ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM KİRALAMA SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ FİRMALARI ARASINDA YER ALAN RENT RISE, FORMULA 1 YARIŞLARINDA ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK YER ALDI. FİRMA, ZAMANA KARŞI YARIŞILAN ORGANİZASYONDAKİ MAKİNE TALEPLERİNE 25 ADET PLATFORMU İLE CEVAP VERDİ.

13-15 Kasım’da İntercity İstanbul Park’ta düzenlenen Formula 1 İstanbul Grand Prix’i Mercedes pilotu Lewis Hamilton’ın zaferiyle tamamlandı. Büyük bir heyecana sahne olan yarışın öncesinde organizasyonun kusursuz olması için hummalı bir çalışma yapıldı. Personel yükseltici platform sektörünün önemli firması Rent Rise’da platform kiralama hizmeti ile Formula 1 yarışlarının çözüm ortağı oldu. PLATFORMDERGİ olarak Rent Rise Kiralama Sorumlusu Zülfü Gökay ile bir araya geldik ve firmanın Formula 1 yarışlarında üstlendiği çalışmaları konuştuk.

ZÜLFÜ GÖKAY – RENT RISE KİRALAMA SORUMLUSU

RENT RISE, İSTANBUL İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ OLAN F1 YARIŞLARINA MAKİNE KİRALA HİZMETİ SUNDU VE ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK YER ALDI. BU KONUYLA İLGİLİ NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Formula 1 yarışlarının sadece İstanbul için değil, dünya için de önemli bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz. Yarışın start tarihine kadar ekipler, kusursuz bir şekilde organizasyon için 24 saat aralıksız çalıştı. Organizasyonu düzenleyenlerin, eksiksiz ve sorunsuz bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için Türkiye’den hizmet aldıkları her firmanın, alanında lider firma olmasına özen gösterdiklerinden dolayı personel yükseltici platform kiralamada Rent Rise’ı tercih ettiler. Daha önceki organizasyonlarda olduğu gibi tekrar F1’de çözüm ortağı olmak ve onları tekrar burada görmek bizim için de mutluluk vericiydi.

YARIŞLARDA KAÇ ADET MAKİNENİZ YER ALDI VE HANGİ GÖREVLERİ ÜSTLENDİ?

Yarış öncesinde pistin hazırlanması bakım ve onarım için, yarış esnasında ise kamera çekim işlerinde kullanılmak üzere toplam 25 adet makinemiz çalıştı. Aynı zamanda teknik servis ekibimiz, yarış süresince görevli olarak alanda bulundu. Yarış öncesi padok ve idari binaların düzenlenmesinde Haulotte marka Compact 8, Compact 10, Compact 12 ve Compact 14 model akülü makaslı platformlarımız kullanıldı. Pist üzerindeki tabela ve muhtelif tribünlerde Haulotte marka HA15 IP model akülü eklemli platformlarımız ile çalışıldı. Yarış günlerinde çekim işlemleri ve yine muhtelif yerleşke ile tribünlerde Haulotte marka HA260 RTJ model dizel eklemli platformlarımız kullanıldı.

YARIŞLARDA ÖZELLİKLE RENT RISE’DAN KİRALAMA HİZMETİ ALINMASININ ÖZEL BİR SEBEBİ VAR MI?

Organizasyonda çok kısa süre içerisinde çok fazla makine talebi ile karşılaştık. Ekipler, organizasyon için ciddi anlamda zamana karşı yarıştılar. Böylesine önemli bir organizasyonda yer alan firmaların, kiraladıkları ekipmanların daima emre amade olmaları gerektiğinden hareketle önceki yarışlarda olduğu gibi yine kaliteli hizmet için Rent Rise’ı tercih ettiklerini düşünüyorum. Ekiplerin, kısa sürede tamamlamaları gereken bir iş vardı. Yarışa hazırlık aşamasında yaşanacak olan ufak bir hata veya gecikme farklı noktalarda kusur ortaya çıkarabilir ve ülkemizin prestijine olumsuz etki edebilirdi. Bu yüzden ekipler, işini iyi yapan ve güçlü bir kiralama parkına sahip olan Rent Rise’ı tercih ettiler.

BU TARZ ETKİNLİKLERDE YER ALMAYA DEVAM EDECEK MİSİNİZ?

Rent Rise olarak sektörde gerek müşteri memnuniyeti gerekse farklı kiralama alternatiflerimiz olmasından ötürü kendimizi biraz daha farklı konumlandırdığımızı söyleyebilirim. Birinci önceliğimiz gerçekten müşteri memnuniyeti ön planda tutarak kalite hizmet sunmamız bizi pazarda ayrıcalıklı kılıyor. 17 yıldır kiralama süresi, kiralanan model, kiralayan firma ne olursa olsun platform sektöründe liderlik standartlarını belirlememiz ve korumamız, tercih edilmemizin tesadüf olmadığının bir göstergesidir. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de yurt dışı ve yurt içi projelere katkı sağlayacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × five =

scroll to top