Nihat Öztüzün ve Oğulları, tecrübesini İstanbul’a da taşıdı

Nihat Öztüzün ve Oğulları, 1962 yılında Gaziantep’te küçük bir torna atölyesinde başlayan serüvenini Marmara Bölgesi’ne taşıyarak, İstanbul Şubesi’ni hizmete açtı. 2017 yılından bu yana HUAHE dizel ve elektrikli forkliftlerin Türkiye’deki tek distribütörlüğünü de yürüten firma, şu anda Türkiye genelindeki 7 bayisi ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına anından çözüm sunuyor.

HUAHE dizel ve elektrikli forkliftlerin Türkiye’deki pazar faaliyetleri, Nihat Öztüzün ve Oğulları’nın distribütörlüğü çerçevesinde emin adımlarla ilerliyor. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını yürüten firma, 2023 hedefleri doğrultusunda HUAHE markasının pazarda güçlü bir konumda olması için faaliyetlerini aralıksız yürütüyor. Endüstri Lift and Handling (LHT) olarak firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Öztüzün ile bir araya geldik ve geniş kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Gaziantep’te büyüyen işletme, İstanbul’da aktif bir konumda yer alıyor

Aile büyüğü dede Nihat Öztüzün’ün Gaziantep’te küçük bir torna atölyesinde başlayan çalışma hayatı, zaman içerisinde gelişme göstererek, önemli bir büyüme kaydetti. Ayhan ve Beyhan kardeşlerin de çalışma hayatına dahil olmasıyla işlerin yeni bir boyut kazandığına dikkat çeken ailenin üçüncü kuşak temsilcisi ve firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Öztüzün, “Aile büyüğümüz Nihat Öztüzün’ün Gaziantep’te kurduğu firma, bayilik ve iş makinesi alanında geniş bir yedek parça hizmeti sunmasıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde marka bilinirliğini üst sıralara çıkardı. Nihat Öztüzün ve Oğulları’nın hizmetleri şu anda Gaziantep merkezli olmak üzere İç Anadolu’da Ankara, Marmara Bölgesi’nde ise İstanbul’a kadar uzanıyor. 2016 yılında ABS İstif ile başlayan serüvenimiz, Nihat Öztüzün ve Oğulları İstanbul Şubesi olarak 2022’de güncellenerek, Marmara Bölgesi’ndeki faaliyetlerimize hızlıca devam ediyoruz” dedi.

Ürün çeşitliliği

Türkiye distribütörlüğü yürüttükleri HUAHE markasıyla 2016 yılında tanıştıklarını ifade eden Nihat Öztüzün, markanın dizel ve lityum iyon akülü forkliftlerini pazara sunduklarını söyledi. Öztüzün, “HUAHE ile 2016 yılında Bauma Fuarı’nda tanıştık. Firma yetkilileriyle görüştükten sonra ilk siparişimizi verdik. Markayla olan iş ortaklığımız bu şekilde başladı. 2017 yılından bu yana HUAHE’nin dizel ürün gamındaki tüm modellerini Türkiye pazarına getiriyoruz. 2020 yılından itibaren elektrikli ürün grubunu da pazara sunmaya başladık. 2022’de de pazarın ve HUAHE’nin en yeni teknoloji ürünü olan lityum akülü forkliftler ile pazardaki faaliyetlerimize devam ediyoruz. Dizel tarafta 3 ile 5 ton, lityum akülü forkliftlerde ise 1.8 ile 3.5 ton arası değişen forkliftleri müşterilerimizle buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Lityum akülü forkliftlerde, 5 yıl veya 5000 saat garanti kapsamı sunuluyor

Lityum pil teknolojisi forkliftlerde yeni kullanılan bir teknoloji. Fakat gerek otomobillerde gerekse günlük kullanımlarda başta cep telefonları olmak üzere neredeyse bütün elektronik eşyalarda aktif bir yer alıyor. Bu teknolojinin forklift ve iş makinelerine uyarlanmasıyla bu alanda verimli çalışmalar yapılabildiğinden bahseden Nihat Öztüzün, “Lityum akülü forklift grubundaki ürünlerimizin akülerinde 5 yıl veya 5000 saat garantisi bulunuyor. Bunun dışında lityum akülü forkliftler, eski tip sulu akülere kıyasla çok daha kullanışlı bir konumda yer alıyor. Eski tip akülerde ara şarj özelliği yoktu. Bir akünün ortalama 5000 defa şarj ve deşarj ömrü vardı. O süreyi doldurduğunda her ne kadar bakımını yapsanız bile verimli olmuyordu. Lityum aküde ise böyle bir sınırlama yok. Operatör öğle arasına çıkmadan önce lityum akülü forklifti şarj istasyonuna bırakıyor ve forklift 1 saatte yüzde 50 oranında şarj oluyor. Bu sayede yedek aküye ihtiyaç duyulmuyor” dedi.

“Markamızı en iyi şekilde temsil ediyoruz”

Forklift tercih ederken üreticinin kim olduğu, nasıl bir kapasiteye sahip olduğu ve hangi teknolojiyle bu ürünleri banttan indirdiğine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Nihat Öztüzün, “Forklift markasının Türkiye’de hangi firma ile pazarda bulunduğuna bakılması gerekiyor. HUAHE markası, Nihat Öztüzün ve Oğulları ismiyle Türkiye pazarına sunuluyor. Markanın distribütörlüğünü en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Ürünlerimizin satışını yaparken, sonrasında da arkasında durduğumuzu da belirtiyoruz. Satış sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak için ürünlerimizi pazara sunmadan önce yedek parça stoku oluşturuyoruz” sözlerini kaydetti.

“Daima müşterilerimizin yanındayız”

Üretici firmaların temsilcisi olmak markanın daha güvenilir bir pozisyonda bulunmasında önemli etken olduğuna değinen Öztüzün, “HUAHE’nin üretici konumda olması, bizim için büyük bir avantaj. HUAHE, forklifteki asansör sistemi ve dingil grubu gibi forklift için hayati öneme sahip parçaları kendi üretiyor. Markanın ürünün arkasında durması ve güven vermesi, bizim de bu güveni müşteriye aktarabilmemizi sağlıyor. Aldığımız bu güvenle satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da müşterilerimizin daima yanında yer alıyoruz” dedi.

 “A’dan Z’ye tüm ürünlerde stoklu çalışıyoruz”

Satış öncesi hizmetlerde müşteriyle nasıl ilgileniliyorsa satış sonrası hizmetlerde de aynı kalitenin devam etmesi gerektiğini söyleyen Öztüzün, “Müşterilere ve çözüm ortaklığı kurabileceğimiz firmalara, işimizi ve kendimizi en iyi şekilde anlatmak için ilk görüşmeleri kendimiz yapmak istiyoruz. Dizel forkliftlerde A’dan Z’ye tüm ürünler ve parçalarda stoklu bir şekilde çalışıyoruz. Stok avantajımız, müşterilerin bize güvenmeleri ve HUAHE’i tercih etmeleri için en büyük etkenlerden biri olarak öne çıkıyor. Daha da önemlisi tedarik zincirinde aksaklığın yaşandığı şu günlerde stoklu çalışma düzenimiz sayesinde markamızı tercih eden firmalara anında ürünlerini teslim ediyoruz. Markamızı tercih etmek ve bizi tanımak isteyen müşterilerimize, en iyi hizmeti vermek için bütün iletişim kanallarımızı ve sosyal medya hesaplarımızı aktif bir konumda bulunduruyoruz” dedi.

Güçlü bayi ağı güçlü marka

Türkiye genelindeki bayi ağını genişleten Nihat Öztüzün ve Oğulları, 2023 hedefleri doğrultusunda da HUAHE markasının pazarında sağlam bir zemine basmasını hedefliyor. Bu doğrultuda firmanın hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Öztüzün, “HUAHE ile birlikte ürün gamı geliştirmelerinde markaya destek sağlayarak, ürünü daha üst bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Bu aşamadan sonra pazarda bilinen ürünümüz için kiralama projelerine geçiş yapacağız. Bu süreç içinde bayi ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Şu anda Türkiye genelinde 7 bayimiz var. Ege Bölgesi’nde bulunan bir firmayla anlaşma aşamasını tamamladık ve yakın zamanda Ege Bölgesindeki bayimizi de açacağımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two − 2 =

scroll to top