Merlo, yeni başkanını ve planlarını açıkladı

Paolo Merlo, Merlo Group’un yeni başkanı olarak seçildi. Atama, şirket kurucusu ve başkanı Amilcare Merlo’nun geçen yılki ölümünün ardından yapıldı.

İtalyan şirket Merlo, 1981’de Avrupa’da modern teleskobik yükleyici tasarımını üreten ilk şirket olarak faaliyet gösteriyor. Marka; Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İspanya, Polonya ve Avustralya’da dokuz uzman şirket, altı yan kuruluş ve ABD’de yeni bir ek yapıdan oluşuyor. Merlo, dünya çapında 80’den fazla ithalatçı ve 600 bayiden oluşan dağıtım ağıyla hizmet veriyor.

Hedef; ‘yılda 10.000 teleskobik yükleyici ve yaklaşık 25.000 ataşman üretimi’

Marka, üretimin yüzde 90’ından fazlasını, üretim süreci üzerindeki kontrolün şirketin bilgi birikiminin geliştirilmesine ve korunmasına izin verdiği İtalyan tesisinde gerçekleştirdiği belirtiyor. Paolo Merlo’ya göre önümüzdeki üç yıl için hedef, yılda 10.000 teleskobik yükleyici ve yaklaşık 25.000 ataşman üretimi olarak belirleniyor. Bunu başarmak için, giderek daha verimli, teknolojik ve sürdürülebilir üretim sistemini hedefleyen yeni üretim hatları ve altyapı için önemli yatırımlar planlanıyor. Böylece, düzenli tedarikçilerle lojistik akışların birbirine bağlanmasına yönelik geliştirme hizmetleri de tedarik zincirini düzene sokacak ve daha verimli hale getirecek. Ayrıca, iş gücü üzerinde büyük bir odaklanma da sağlanıyor. Merlo, “Bugün Merlo Group’un sağlamlığı, ileriye bakmamıza ve uzun vadeli planlar yapmamıza izin veriyor. Hala büyüyebileceğimiz birçok uygulama ve alan var. İtalya başta olmak üzere iştiraklerimiz ve ithalatçılarımız ile bulunduğumuz ülkelerden başlayarak tarihi pazarlarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Uluslararası genişleme

Şirket, yeni ve büyük olan pazarlara açılmanın yollarını arıyor. “ABD’de yeni yan kuruluşumuz Merlo America’yı yeni kurduk ve Asya’daki varlığımızı güçlendiriyoruz. Merlo, “Merlo, bugün dünya pazarıyla ilişki kuruyor, ancak bölgemizle olan güçlü bağ ve bugün yalnızca üretim tesisine sahip olma seçeneği bizi kesinlikle çok özel bir organizasyon yapıyor. Bu, çok yönlü yenilik mesleğimizi hiç kaybetmeden gelişmemize ve kendimizi dünya çapında benzersiz ve takdir edilen bir oyuncu olarak sunmamıza olanak tanıyor” dedi. Şirketin çabalarının ve yatırımlarının çoğunu yönlendirdiği süreçte sanayileştirme ve sürdürülebilirlik arasında sürekli bir denge arayışı olduğuna dikkat çeken Merlo, “Bizimki gibi yaklaşık 330.000 metrekarelik alanı kaplayan bir şirket için sürdürülebilirlik, coşku ve inançla yaklaştığımız önemli bir taahhüt. 2013 yılında dünyanın ilk hibrit teleskobik yükleyicisini sunduk ve 2021’de ilk elektrikli teleskobik yükleyicisini piyasaya sürdük. Sürdürülebilirlik, yalnızca yenilenebilir kaynakları kullanan bir enerji tedarikçisini seçmek gibi önemli seçimler yapmayı da içeriyor. Ayrıca son yıllarda kurulan güneş panelleri sayesinde birden fazla megavatlık iç üretimimiz var” sözlerini kaydetti. Merlo; bugün, teleskobik yükleyicilerinin serideki diğer ürünlerle birlikte iş kalitesi ve güvenliğinin iyileştirilebileceği daha fazla uygulama bulduğunu söylüyor. Bu uygulamaları paletli taşıyıcılar, alet taşıyıcı traktörler, atık sıkıştırıcılar ve kendi kendine yükleme beton mikserleri sayesinde yapabildiklerini dile getiriyor. Marka, hizmetlerini iyileştirmek ve müşteriye daha yakın olmak için filo yönetimi yazılımıyla ilgilenen Movimatica’yı da kurdu.

Çevre ve emek 

Merlo, kabin içindeki titreşimleri azaltmak için düşük frekanslı sistem olan Askılı Kabin (CS) ve ASCS (Uyarlanabilir Stabilite Kontrol Sistemi) dahil olmak üzere operatörlerin güvenliğine için 90’dan fazla patente sahip. Bu durum, bir yükü taşırken makinenin devrilme riskini de önlüyor. Bu yıl şirket, yeni işe alınan çalışanları şirkete daha iyi entegre etmeleri için eğitmek üzere şirket içi okul olan Merlo Academy’yi açtı. Merlo, “Hem ürün hem de üretim açısından yenilik esastır, ancak yeterli değildir. İnsan unsuru da çok önemlidir, çünkü şirketler her şeyden önce insanlardan oluşur. İnsanlara inanıyoruz, bizimle çalışanlara inanıyoruz ve her şeyden önce yeteneğe inanıyoruz. Bugün yeni yetenekleri çekmenin ve elde tutmanın bir yolunu bulmak önemli, böylece onlarla büyümeye devam edebiliriz” açıklamalarını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 17 =

scroll to top