Kubato ilk teleskopik yükleyicisini piyasaya sürdü

Kubota, inşaat ve ilgili endüstriler için daha geniş bir makine çözümleri yelpazesi sağlamayı amaçladığı için ilk teleskopik yükleyiciyi piyasaya sürdü. Pazara sürülen yeni model kompakt makine modeli KTH4815-2’nin toplam genişliği 1,6 metre, toplam yüksekliği ise 2 metrenin altında.

Kubato’nun inşaat ve endüstri sektöründe kullanılmasını amaçladığı KTH4815-2 modeli, maksimum 4,8 metre kaldırma yüksekliğine ve 1,5 ton maksimum kaldırma kapasitesine ulaşabiliyor. Hortum çek valfleri ve EN15000 sertifikasını karşılayan ileri devrilme korumalı bir yük momenti sensörü de standart özellikleri arasında bulunuyor.

Ayarlanabilir akış hızı ve hafıza fonksiyonuna sahip

Makinenin hidrolik performansı 81 L/dakikaya kadar çıkabiliyor; Hidrolik olarak kilitlenen bir dayanak ek olarak teleskopik taşıyıcı, ayarlanabilir akış hızı ve hafıza fonksiyonuna sahip oransal bir kumanda koluna sahiptir. Avrupa Birliği emisyon standartlarına uyumlu Stage 5 emisyon sınıfıyla uyumlu Kubota D1803 kodlu üç silindirli motor, KTH4815-2’ye 50hp/37kW maksimum güç veriyor. Ön ve arka tekerleklerin arasında sağ tarafa monte edilen enine motor konumu, tüm filtrelere ve akü izolatörüne cömert servis erişimi sağlamanın yanı sıra, sürücünün soğutma paketine kolay erişim sağlıyor.

Teleskopik yükleyicinin dört versiyonu bulunuyor

İnşaat sektörüne çeşitli çözümlerle yaklaşan Kubato, KTH4815-2 teleskopik yükleyicinin dört versiyonun mevcut olduğunu belirterek; modellerin ikisinin kavisli ön cama sahip gölgelik donanımlı modeller olduğunu ve diğer iki modelde de iki parçalı kapıya sahip tamamen camlı kabinler kullanıldığını aktardı. Modellerin camlı üst bölümleri açık konumda sabitlenebiliyor. Giriş seviyesi KTH4815-2, 170 kg’lik arka karşı ağırlık olmadan sağlanıyor ve 10/75×15,3 dar lastiklerle kullanılıyor. Böylece makinenin kullanım maliyeti azalırken performansı yükseliyor. Üretici tarafından aynı zamanda daha geniş, 31/15,5-15 mini yükleyici lastik seçeneğin de mevcut olduğu belirtiliyor.

Tüm modellerde erişim ve eğim ayarlı direksiyon kolonu bulunuyor

Teleskopik yükleyicinin güneşlik makinelerinde sol kapı ve çalışma lambaları kullanılamazken, tamamen camlı kabin modellerinin özellikleri arasında üç çalışma lambası, yan dikiz aynaları, kabin ısıtması ve bir radyo yer alıyor. Tüm modellerde ise erişim ve eğim ayarlı direksiyon kolonu bulunuyor.

Dört modelin tümü 2.000 saatlik garantiyle sunuluyor

Kubato’nun ilk teleskopik yükleyicilerinden biri olan KTH4815-2; tipik sert çerçeveli teleskobik yükleyici tarzında, yüksek donanım özelliklerine sahip. Model, standart dört tekerlekten yönlendirme fonksiyonu ile iki tekerlek ve yengeç direksiyon modlarını ekleyen üç modlu direksiyonu da içeriyor. Dört tekerlekten yönlendirme kullanılarak içte 1,2 metre, dışta 2,7 metrelik dar bir dönüş yarıçapı elde edilebiliyor. Tamamen camlı kabinle donatılmış modellerde ise ısıtıcı ve radyonun yanı sıra yol aydınlatma kiti ve dikiz aynaları bulunuyor. Motor servis aralıkları her 500 saatte bir olup, dört modelin tümü iki yıl, 2.000 saatlik garantiyle sunuluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 16 =

scroll to top