İSDER’’DE ‘SERKAN KARATAŞ’ DÖNEMİ BAŞLADI

İSDER 8. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. İSDER ÜYELERİNİN YOĞUN KATILIM GÖSTERDİĞİ TOPLANTIDA ÇUKUROVA GRUBU’NDA GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNİ YÜRÜTEN SERKAN KARATAŞ, OY BİRLİĞİ İLE DERNEĞİN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ.

Taşıma, kaldırma ve istifleme makineleri sektörünün yüzde 80’inden fazlasını temsil eden İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı pandemi tedbirleri çerçevesinde Titanic Business Kartal Otel’de gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından divan heyeti seçimi ile başlayan toplantıda İSDER üyeleri geçmiş dönem faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. 2006 yılındaki kuruluşu ile birlikte istif makinaları sektörüne yeni bir soluk getiren İSDER’e üyeliklerinde 10’ncu ve 15’nci yılını dolduran firmalara da toplantı sırasında plaket takdimi yapıldı. Genel Kurul Toplantısı’nın ardından gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında İSDER’in yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine derneğin kurucu üyeleri arasında yer alan ve 2016 yılından beri İSDER Başkan Vekili/Sayman görevlerini sürdüren Serkan Karataş seçildi. Çukurova Grubu’nda Genel Müdürlük görevini yürüten Serkan Karataş, İSDER’in yeni döneminin hayata geçireceği projeler ile sektörde adından daha fazla söz ettireceğini belirtti.

İSDER’in yeni başkanı Serkan Karataş

YÜKSEK UYUM VE VERİMLİLİK İÇERİSİNDE YOL ALACAĞIZ”

Yeni dönemde İSDER Yönetim Kurulu yapılanmasının üyesi olduğu Avrupa İstif Makinaları Federasyonu (FEM) yönetimi örnek alınarak şekillendiğini belirten Karataş, sözlerine şu şekilde devam etti: “İSDER olarak çalışmalarımızı yürütürken birçok alanda örnek aldığımız ve bize rehberlik eden üst kuruluşumuz FEM’i organizasyonel anlamda da rehber alarak başkan yardımcılığı sistemimizi yeni bir yapıya kavuşturduk. Böylelikle her bir başkan yardımcımız dernek çatısı altında uzman oldukları alt sektörler ve alanlardan sorumlu en üst yetkili olacak. Her bir alt sektörün birbiri ile yüksek uyum ve verimlilik içerisinde yol almasını hedefliyoruz.”

KÜRESEL TİCARET SAVAŞLARINDA TÜRKİYE’NİN YERİNİ SAĞLAMLAŞTIRACAĞIZ”

İstif makineleri sektörünün ihracatının artırılması ve küresel ticaret savaşlarında Türkiye’nin yerinin sağlamlaştırılmasının öncelikli amaçlarımız arasında” ifadelerini kullanan Serkan Karataş, ayrıca Türk sanayinde öncü çalışmalara imza atan istif makineleri sektörünün verimli üretimi ve dinamik iç pazar konularını çalışma merkezlerine alacaklarının da altını çizdi. Karataş sözlerine şu şekilde devam etti: “Teknoloji ve dijitalleşme odağında verimli üretimi sağlayarak ihracata pozitif katkı sunacak yatırımların artırılması gerekiyor. Her fabrikada yer alan vinç, forklift, platform ve raf sistemleri gibi ‘istif makineleri’ üretimin her kademesinde görev almakta ve sanayinin olmazsa olmazları arasında bulunmaktadır. İstif makinaları sektöründe ülkemizden dünya markası çıkması hayal değildir. Üyelerimiz halihazırda sanayiyi teknoloji ile bütünleştiren yenilikçi girişimlerde bulunuyorlar. Küresel rekabette gücümüzü korumak ve artırmak için yeni yatırımlara ihtiyacımız var. Türkiye’nin coğrafi konumu ve imalattaki tecrübesini fırsata çevirerek global ölçekli markaların ülkemizde üretim yapmalarını teşvik etmeyi ve istif makinaları alanında küresel anlamda üretim üssü olmayı hedefliyoruz. İSDER, Türk makine sanayinin kapasitesinin farkında olan ve üyelerinin bu yenilikçi girişimlerini beslemeye her zaman hazır olan bir dernek. Yeni İSDER döneminde gerek kamudan, gerek uluslararası paydaşlarımızdan alacağımız desteği maksimum seviyeye çıkararak üyelerimizin ve Türk sanayinin daha güçlü bir şekilde yanında yer almayı amaçlıyoruz. Genç ve dinamik dernek kadromuzun ise yeni yönetimin yol haritasında en önemli pusulalardan biri olacağına inanıyoruz.”

İSDER’İN YENİ YÖNETİM KURULU

 • Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Karataş (ÇUKUROVA ZİRAAT ENDÜSTRİ VE TİC. A.Ş.)
 • Platform Sektöründen Sorumlu Başkan Vekili / Sayman Serkan Acar (ACARLAR DIŞ TİCARET VE MAKİNA SANAYİ A.Ş.)
 • Forklift ve İstif Sektöründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Arda Atıf Doğanay (ENKA PAZARLAMA İHRACAT VE İTHALAT A.Ş)
 • İmalat İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazmi Kulakoğlu (CEYTECH MAKİNA SAN. TİC. A.Ş.), Üye İlişkileri ve Genişleme Komitesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı
 • Faruk Köse (MST-SANKO MAKİNA PAZ. VE TİC. A.Ş) Eğitim ve Akademik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
 • Mustafa Çiper (STILL ARSER İŞ MAKİNELERİ SERVİS VE TİCARET A.Ş.) Vinç&Mobil Vinç Sektöründen Sorumlu Başkan Yardımcısı
 • Alparslan Kurtmen (GÜRALP VİNÇ VE MAKİNE KONSTRÜKSİYON SAN. VE TİC.A. Ş.) Yönetim Kurulu Üyesi
 • Aksel Volkan (BEŞİK RAF VE DONANIM SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ), Yönetim Kurulu Üyesi
 • Cemile İpar Polat (ÇÖZÜM MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.), Yönetim Kurulu Üyesi
 • Ender Akbaytogan (HASEL İSTİF MAK. SAN. ve TİC. A.Ş.), Yönetim Kurulu Üyesi
 • Emre Taşcı (JUNGHEINRICH İSTİF MAKİNALARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.) Yönetim Kurulu Üyesi
 • Eser Erkul (TOYOTA İSTİF MAKİNELERİ A.Ş.), Yönetim Kurulu Üyesi
 • Levent Kıroğlu (SANKO MAKİNA PAZ. VE TİC. A.Ş.), Yönetim Kurulu Üyesi
 • Şemi Bülent Beleda (TEMSA İŞ MAKİNALARI İMALAT PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş), Yönetim Kurulu Üyesi
 • Yavuz Öztavlı (ÇUKUROVA İTHALAT VE İHRACAT TÜRK A.Ş.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × three =

scroll to top