Haulotte’un yeni Compact serisi, sektör temsilcilerinden tam not aldı

Acarlar Makine, Haulotte’un yeni Compact serisi akülü makaslı platformlarının lansmanını gerçekleştirdi. Yüksek manevra kabiliyeti, erişim güvenliği, güvenlik önlemleri ve sıkışma önleyici özellikleriyle ön plana çıkan yeni seri, sektör temsilcileri tarafından yoğun ilgi gördü.

Haulotte markasının Türkiye ve Türki Cumhuriyetler distribütörlüğünü başarıyla yürüten Acarlar Makine, yeni Compact Serisi akülü makaslı platformlarının lansmanında sektör temsilcileri ile buluştu. Yoğun ilgi ile karşılanan etkinlikte Compact Serisi’ndeki 8 metreden 14 metreye kadar olan akülü makaslı platformlar tanıtıldı. Oldukça büyük bir ilgi gösterilen lansmanda, katılımcılar yeni Compact serisini yakından inceleme şansı buldu.

Serkan ACAR-Acarlar Makine Genel Müdürü

“Yoğun ilgiden oldukça memnun kaldık”

Compact Serisi ve lansmana ilişkin değerlendirmelerde bulunan Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar, etkinliğe gösterilen ilgiden memnuniyetini dile getirdi ve şunları söyledi: “Bugün burada akülü makaslı ürün grubunun tanıtımını yapıyoruz. Yaklaşık 12 yıldır aynı özelliklere sahip makineler satıştaydı ancak bu yıl makinelerde bazı değişiklikler yapıldı. Türkiye pazarı için en çok tercih edilen ve kullanılan makineler olan akülü makaslı platformlar bizim için çok önemli. Tanıttığımız ürünler için oldukça güzel tepkiler aldık. Zaman geçtikçe ihtiyaçlar ve talepler değişiyor. Şu an tanıtımını yaptığımız ürünler, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu talepleri karşılayacak şekilde. Bu nedenden dolayı herkes memnun diyebilirim.”

Sektör analizi

Konuşmasında personel yükseltici platform sektörüne ilişkin yorum yapan Serkan Acar, “Platformlar, Türkiye’de pazarında 10-15 yıldır zaten yükselişte. 2022 yılının başından itibaren hem birikmiş talepler nedeniyle, hem de pazardaki hareket ciddi bir talep artışına sebep oldu. Ancak durum böyle olunca da teslimatlarda sorun yaşanmaya başlandı. Bunlar büyük sorunlar değil, yeter ki talep olsun. Zaten genel olarak pazar çok iyi durumda” şeklinde konuştu.

Lansman büyük ilgi gördü

Lansmanın beklenilenden çok daha yoğun bir ilgiyle karşılandığını belirten Houlotte Orta Doğu Bölge Müdürü Arthur Danelian ise, “İnsanlar, pandemi sebebiyle verilen uzun ve zorunlu aranın ardından, yüz yüze düzenlenen etkinliklere katılım sağlamaya özen gösteriyorlar. Lansmanımız da bu sayede oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı” dedi.

Müşteriler yeni Compact serisindeki değişikliklerden memnun

Türkiye pazarına yeni sunulan Compact serisinin, müşteriler tarafından oldukça beğenildiğine değinen Arthur Danelian, yeni serideki değişiklikleri anlattı. Serideki en önemli değişikliğin, makinelerde elektrik gücünün kullanılması olduğuna dikkat çeken Danelian, “Müşterilerimizin isteklerini dinleyerek makinelerimiz üzerinde değişiklikler yaptık. Örneğin daha önce hidrolik olan makinelerimiz şu anda elektrikle çalışıyor. Bu sayede akü kapasitelerini düşürdük ve daha hafif, daha ucuz makineler yaptık. Makinedeki koruyucu sistemler ile joystickler üzerinde de değişiklikler oldu. Müşterilerimiz bu değişikliklerden çok memnun kaldı” şeklinde konuştu.

“Makaslı platformların yeri sektörde oldukça büyük”

Dünya genelinde makaslı platformların sektörde oldukça büyük bir payı olduğuna değinen Danelian, Türkiye’de de durumun farklı olmadığını belirtti. 20 senedir Türkiye pazarında olduklarını ve makaslı platformlarda yakaladıkları başarının Acarlar Makine sayesinde giderek arttığını vurgulayan Danelian, “Türkiye pazarında makaslı platformların payı oldukça büyük. Burada Acarlar Makine’nin başarılı hizmet politikası çok büyük önem taşıyor. Bizim en büyük müşterilerimizden birisi Türk Hava Yolları (THY), bununla beraber AVM’lerde de ürünlerimiz çok yaygın kullanılıyor. Yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da makaslı platformların pazar payı %50 ve büyük platformlar içinde büyük bir oran. Dünya genelinde bir senede ortalama 250 bin manlift satılıyor ve bunların %50’si makaslı platformlar. Türkiye’de bu sene ağustos ayının sonuna kadar bin 400 makaslı platform satışı yapıldı. Çinli firmaların da bu pazara dahil olması durumu hareketlendirdi. Ancak şunu söyleyebilirim ki, bizler bu sektörde kalitemizle fark yaratarak diğer firmalardan ayrılıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Yeni seri daha güvenli ve daha rahat bir çalışma imkânı sunuyor”

Compact serisinin muadillerinden farkına değinen Danelian, seride güvenli çalışma için ekstra önlemler alındığını belirtti. Güvenli ve konforlu bir çalışma imkânı sunan serinin özelliklerinden ve muadillerinden olan farklarından söz eden Danelian, “%100 elektrikle çalışan bir makineden bahsediyoruz, en büyük ve bizi diğerlerinden ayıran fark bu. Makine elektrikle çalışınca hidrolik yağ risklerini tamamen ortadan kaldırıyor. Örneğin AVM’lerde makinelerin hidrolik olması durumunda yürüyüş motorlarının yağ kaçırma riski oluyor ama yeni seride böyle bir risk yok. Tertemiz bir şekilde çalışabiliyorsunuz. Elektrikli motorlarda kumandalar oldukça hassas oluyor. Bu daha güvenli ve daha rahat bir çalışma imkânı sağlıyor. Sadece bizim için değil, kabul edersiniz ki, makinelerde en önemsenen konu güvenlik. Bu seride güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardık ve operatörün yanlış hareket etmesi durumunda, kontrolü makinenin almasını sağladık. Diyelim ki makineyi kullanan kişi bir hata yaptı veya yanlış talimat verdi, makine kendisini durduruyor” şeklinde konuştu.

default

Şarj ömrü 4 saatten 6 saate çıkarıldı

Danelian yeni serinin farklarının bunlarla sınırlı kalmadığını, yüksek teknolojinin entegre edildiği makinelerde, dijital ekran özelliğinin kullanılacağına ve şarj ömrünün de uzatıldığına değinerek, “Kumandalara ekran özelliği ekledik. Bu sayede makinede oluşan arızaların ekrana yansıyarak çözümünün kolaylaştırılmasını sağladık. Ayrıca bu seride şarj ömrü 4 saatten 6 saate çıkarıldı. Makine operatörünün 6 saat aralıksız çalışmasının mümkün olmadığını göz önüne alırsak, bu durumda makine neredeyse bir günün tamamında çalışabilir olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − five =

scroll to top