Hubtic deniz yoluyla tüm dünyaya açıldı

Uluslararası taşımacılık işlemlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan dijital lojistik şirketi Hubtic, 60’tan fazla ülkede 100’e yakın rotaya ulaştığı deniz yolu taşımacılığında Amerika’dan Uzak Doğu’ya kadar dünyanın dört bir yanına hizmet veriyor. Standart taşımaların yanında proje kargo ve Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından tehlikeli madde olarak sınıflandırılan kargoların da taşımalarını gerçekleştiren Hubtic, kapıdan kapıya yük izleme gibi avantajlarıyla KOBİ’lerden büyük işletmelere kadar hizmet verdiği 170’i aşkın müşterisi için fark yaratıyor.

2011 yılında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde kurulan ve aynı yıl İstanbul’da açtığı operasyon ofisiyle faaliyetlere başlayan Hubtic, Geliştirdiği dijital çözümlerle uluslararası taşımacılık hizmetlerine değer katarak deniz yolu taşımacılığında ulaştığı yeni rotalarla birlikte artık dünyanın her yerinde hizmet veriyor. Amerika’dan Çin’e, Cezayir’den İngiltere’ye 60’tan fazla ülkede 100’e yakın rotaya ulaşan şirket, deniz taşımacılığında sunduğu yenilikçi hizmetleriyle de ithalat ve ihracat yapan her ölçekten 170’i aşkın müşterisine önemli avantajlar sağlıyor.

“Tüm sektörlerin taşımasını yapabilecek kapasite ve yetkinliğe sahibiz”

Deniz yolu taşımacılığında standart kargo, farklı ebat ve hacimlerdeki yükleri kapsayan proje kargo ve tehlikeli kimyasallar gibi Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından sınıflandırılan kargolar da dahil olmak üzere tüm taşımacılık hizmetlerini verdiklerini söyleyen Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, “Deniz yolunda tam konteyner (FCL) ve parsiyel yük (LCL) taşıma yapabildiğimiz için büyük ölçekli firmalardan KOBİ’lere kadar her işletmeye hizmet verebiliyoruz. Sunduğumuz bu çeşitlilik ve gerçekleştirdiğimiz başarılı taşımalar ile birlikte deniz yolu taşımacılığı hizmeti alan müşteri sayımız her geçen gün artıyor. Deniz yolunda ağırlıklı olarak makine, makine aksamları, yedek parça ve ev aletleri taşımaları gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte her sektörün taşımasını yapabilecek kapasite ve yetkinliğimiz bulunuyor” dedi.

Yük varış noktasına ulaşana kadar anlık olarak takip edilebiliyor

Özel armatör anlaşmaları ve operasyon ekibinin uzmanlığı sayesinde kargo operasyon süresini en düşük seviyede tuttuklarını belirten Abdullah Cansu, “Yalnızca kargo süresini değil kara yolunda olduğu gibi deniz yolunda da fiyat alma süresini bir dakikaya indirdik. Bununla birlikte deniz yolu taşımacılığını yalnızca limandan limana yapmıyor, isteğe bağlı olarak yükün alınması ve son teslimini de kapsayacak şekilde yani kapıdan kapıya da gerçekleştirebiliyoruz. Bu noktada sunduğumuz en önemli avantajlardan biri de geliştirdiğimiz taşıma takip sistemi ile konteynerlerin hem deniz yolundaki hareketini izleyebiliyor hem de kapıdan kapıya taşımalarda yük varış noktasına ulaşana kadar aldığımız sinyaller ile konumu müşterilerimize bildirebiliyoruz. Onlar da bu bilgiyi alıcılarıyla paylaşarak iletişimlerini kolaylaştırıyor” ifadelerini kullanan Cansu, geçtiğimiz Mart ayında 1,3 milyon dolarlık yatırım aldıklarını hatırlattı ve bu yatırımla birlikte diğer taşıma modellerinde olduğu gibi deniz yoluna yönelik taşımacılık hizmetlerini de sürekli olarak geliştirerek, müşterileri için değer yaratmaya devam edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + three =

scroll to top