Haulotte hidrojen prototip platformunu tanıttı

Haulotte, 2022 Haziran ayında Bouygues Energies & Services ile yaptığı ortaklık sonucundaki ilk ürünü hidrojen yakıtlı arazi tipi makaslı personel yükseltici platformunu tanıttı.

Fransız merkezli üretimler gerçekleştiren Haulotte, yeşil enerji Pulseo serisinden HS 18 E Pro makaslı platformunu, 1-2 Şubat tarihlerinde Paris’te Porte de Versailles’da düzenlenen Hyvolution ticaret fuarında sergilemişti.

Yeşil enerji öne çıkıyor

Yenilikçi ürünler hakkında değerlendirmelerde bulunan Haulotte Group CSO’su Stéphane Hubert, “Hidrojene adanmış bir ticaret fuarında yeşil enerjiyle donatılan bir Haulotte platformunu sergilemek, bizim için değerlendirilmesi gereken bir durumdu. Bouygues Energies & Services ekipleri bize prototipimizi sergilemek için harika bir fırsat verdi. Tüm içten yanmalı motor modellerini kademeli olarak elektrikli mimarilerle yenileyen Pulseo serisinin dağıtımını sürdürmemizi sağlayacak bu ortaklıktan çok memnunuz” dedi.

Test süreci başlıyor

Bouygues Energies & Services, yıl boyunca şantiyelerde gerçek yaşam koşullarında yakıt hücresi donanımlı hava platformunu test edecek. Testler bu ay başlıyor ve sonuçlar önümüzdeki aylarda paylaşılacak. Pulseo serisi, isteğe bağlı olarak değiştirilebilir içten yanmalı motorla çalışan menzil genişletici ile de mevcut bulunuyor. Bouygues Energies & Services Akıllı Enerji Bölümü başkanı Caroline Mazzoleni, “Bu işbirliği, sunulan düşük karbonlu ekipman yelpazesini genişletmeyi ve böylece şantiyelerin karbondan arındırılmasını hızlandırmayı hedefliyor” sözlerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 11 =

scroll to top