GENIE, TÜRKİYE’DE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM PAZARININ ÖNEMLİ OYUNCULARI ARASINDA YER ALAN GENIE; SFS MAKİNA, HASEL, BACANAKLAR VİNÇ, ISTANBUL VİNÇ VE FATİH VİNÇ’E ÖNEMLİ ADETLERDE SATIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ. SON KULLANICIYA ÜRÜN KALİTESİNİN YANI SIRA SERVİS KALİTESİNİ DE KANITLAYARAK BAŞARILAR ELDE ETTİKLERİNİ BELİRTEN GENIE TÜRKİYE VE HAZAR DENİZİ BÖLGESİ SATIŞ VE SSH MÜDÜRÜ GÖKHAN GÜLTEKİN, SON DÖNEMDEKİ TESLİMATLARA İLİŞKİN SORULARIMIZI YANITLADI.

ÖNEMLİ TESLİMATLARA İMZA ATIYORSUNUZ. BU TESLİMATLARIN DETAYLARINI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

2021 yılı içerisinde SFS Makina ve Hasel gibi sadık kiralama müşterilerimizi korumakla beraber, bir süredir çalışma fırsatı bulamadığımız Bacanaklar Vinç, Istanbul Vinç ve Fatih Vinç gibi değerli kiralama müşterilerimize filo satışları yapma fırsatı yakaladık. Teslimat ve satışlarımızın büyük bir çoğunluğunu akülü eklemli grubundan Genie Z45/25 J DC modelimiz oluştururken Z30NRJ, Z34N, Z33/18 gibi modellerimiz de yeni sahiplerine kavuştu veya kavuşmak üzere fabrikalarımızda üretiliyor. Global Lift Makina ve İşmaktaş’ın da destekleriyle son kullanıcılarımıza makaslı personel yükseltici ve kaldırma taşıma ürün gruplarımızı teslim ettik, etmeye de devam ediyoruz.

GÖKHAN GÜLTEKİN – GENIE TÜRKİYE VE HAZAR DENİZİ BÖLGESİ SATIŞ VE SSH MÜDÜRÜ

PİYASADA DAHA ÇOK HANGİ ÜRÜNLERİNİZ TERCİH EDİLİYOR? NEDEN?

Piyasada bu yıl uzun süredir ürün gamımızda bulunan, kendini performans ve verimlilik anlamında kanıtlamış, akülü eklemli grubunda amiral gemimiz diyebileceğim Z45/25 J DC, en çok satan ve sorulan modelimiz oldu. Bu modelin tercih edilme sebeplerini; uzun işte kalma süresi, verimliliği, kompakt dizaynı ve dayanıklılığı olarak sayabiliriz. Avrupa üretimi olması sebebiyle %7.6 ilave gümrük vergisinden muaf olması da ilk sahip olma maliyeti açısından avantaj sağlıyor. Öyle ki bu ürün için 2022’nın ikinci çeyreğine kadar ön siparişlerimizi almış durumdayız.

GENIE, 2021 YILINDA PLATFORM SEKTÖRÜNE HIZLI BİR GİRİŞ YAPTI VE YAPMAYA DA DEVAM EDİYOR. BU BAŞARININ SIRRI NEDİR?

Öncelikle son kullanıcı önünde servis kalitemizle kendimizi kanıtladık. 2018’den günümüze Global Lift Makina, profesyonel teknik kadrosuyla, var olan müşterilerimizle birçok bakım ve onarım sözleşmeleri yaptı. Verilen hizmetlerden memnun kalan son kullanıcı kitlesi de makine parkını yine Genie ile yenilemeye veya büyütmeye devam ederek bizleri onurlandırdı. Genie, partnerleriyle birlikte sadece personel yükseltici platform konusuna odaklanmanın, müşteri odaklı ve her zaman ulaşılabilir olmanın meyvelerini toplamaya başladı. Bunun yanında 2021 pazar talepleri de rakiplerimize göre avantajlı olduğumuz bir ürün grubu doğrultusunda evrildi. Sizinle 2020 yılındaki ilk söyleşimizde de belirttiğim gibi özveriyle, yılmadan müşterilerimizin yanında olmaya, onları bilgilendirmeye ve onların ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ediyoruz. Dünyadaki premium markaların başında gelen Genie markamız, hiç bir zaman fiyatıyla rekabet etmedi, etmeyecektir de. Biz Türkiye’de kaliteli ürüne ve hizmete hak ettiği değeri veren firmalarla iş birliği yaparak uzun soluklu sağlam ilişkiler kurmayı kendimize hedef belirlemiştik. Bu hedefimize de emin adımlarla ilerliyoruz. Bu anlamda sizler aracılığıyla bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

YILIN İLK YARISINI NASIL TAMAMLADINIZ? YIL SONU HEDEFLERİNİZ NELERDİR?

2020 yılı, pandemi etkisiyle pazarın düşük seyrettiği bir yıldı. Bu sebeple 2021 bizler için geçen seneye göre çok iyi başladı. Ardından yaşanan kur şokları, lojistik sıkıntılar ve malzeme tedariğindeki global sıkıntılara rağmen yıl sonu hedeflerimizi gerçekleştirmeye çok yakınız. Genie; bu sektöre yön veren, trendleri belirleyen, küresel ölçekte öncü bir markadır. Bu sebeple kalite odaklı, işine değer veren, uzun yıllar bu sektörde uluslararası anlamda büyümeyi ve marka olmayı kendisine hedef belirlemiş kiralama müşterilerinin de dikkatini çekmeyi başarmış bulunuyoruz. Hedefimiz, üyesi olduğumuz PLATFORMDER ile birlikte sektördeki bütün oyuncuları, kalite standartları ve bu sektörün küresel geleceği anlamında bilinçlendirerek ortaya koyduğumuz değerin daha büyük bir kitle tarafından anlaşılmasını ve benimsenmesini sağlamaktır.

KULLANICI YORUMLARI

İSTANBUL VİNÇ’TEN GENIE YATIRIMI

İSTANBUL VİNÇ, GENIE’DEN SATIN ALDIĞI 4 ADET Z45/25 DC SERİSİ EKLEMLİ PLATFORMU PARKINA KATTI. PLATFORMDERGİ OLARAK GENİŞ VE ÇEŞİTLİ BİR MAKİNE AĞINA SAHİP OLAN İSTANBUL VİNÇ’İN KURUCULARINDAN KEMAL İÇER İLE BİR ARAYA GELDİK VE GENIE YATIRIMININ DETAYLARINI KONUŞTUK.

GENIE’NİN EKLEMLİ PLATFORMLARINI PARKINIZA KAZANDIRDINIZ. BU YATIRIMIN DETAYLARINI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ? NEDEN GENIE MARKASINI TERCİH ETTİNİZ? 

İstanbul Vinç olarak 4 adet, maksimum 15.84 metre çalışma yüksekliğinde ve 7.69 metre yanal mesafede çalışabilen Genie Z45/25 DC eklemli platform yatırımı yaptık. Genie, platform konusunda özellikle eklemli platformlarda kendisini kanıtlamış bir marka ve hatta bütün platform markalarının öncüsü diyebiliriz. Genie’de bir sürprizle karşılaşma şansınız yok. Tercih ettiğimiz modelin oldukça sessiz ve emisyonsuz bir biçimde çalışması da bu kararımızda etkili oldu. Genie Z45/25 DC, kompakt yapısı ile standart kapılardan geçebiliyor, duvar ve engellerin olduğu alanlarda baş üstü erişimi zor noktalarda çalışabiliyor. Ayrıca makinenin köpük dolgu kullanılmış lastikleri sayesinde manevra kabiliyeti çok yüksek bu nedenle zor ve kısıtlı alanlar için mükemmel bir çözüm. Ayrıca kalite/fiyat performansı da bizim yatırımlarımızı yaparken dikkate aldığımız ayrı bir kriter. Bunun dışında teslim süresinin kısa olması da tercihimizi Genie’den yana kullanmamızı sağladı.

GENIE’NİN EKLEMLİ PLATFORMLARINI BİRKAÇ CÜMLE İLE ÖZETLEMENİZİ İSTESEK NELER SÖYLERSİNİZ?

Sepet genişliği ve Opsiyonel Dead Man özelliği sayesinde makine bir yere çarpınca veya dokununca acil stop durumuna geçiyor. Bu özellikte personel güvenliği noktasında diğer markalara göre fark yaratıyor.

YENİ SATIN ALDIĞINIZ MAKİNELERİ HANGİ ALANLARDA KULLANACAKSINIZ?

İstanbul Vinç olarak çok geniş bir yelpazede yer alan müşterilerimize, Türkiye’nin 7 farklı noktasında (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep ve Çerkezköy) kiralama hizmeti sunuyoruz. Makine çeşitliliği ve alternatif yaratma konusunda sektörde yaptığımız gözlem ve araştırmalarla pratik çözümler sunuyoruz. Genie’den aldığımız eklemli platformlarda bunun bir uzantısı olarak görülebilir. Eklemli platformlara ilgi her geçen gün büyüyor. Kullanım alanları gözlemlerimize göre son yıllarda daha da arttı. Eklemli platformlar, farklı kullanım alanlarında kullanıcılarına konfor, güvenlik ve çözüm sunuyor.

BU YATIRIMLA BİRLİKTE PARKINIZDAKİ MAKİNE SAYISI KAÇA ULAŞTI?

Yaklaşık 800 makineye ulaştık. Makine çeşitliliği bakımından Türkiye’de iyi bir konumdayız diyebiliriz. Kiralama parkımızda araç üstü platformlardan mobil ve örümcek vinçlere, dizel ve makaslı platformlardan, dikey, eklemli bomlu platformlar yer alıyor. Ayrıca 17m’den 30m’ye kadar olan örümcek platformlarımız ile de yüksek bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × two =

scroll to top