GENIE, SERVİS VE FİNANS DESTEKLERİ İLE GÜÇLENİYOR

TEREX AWP, GENIE TÜRKİYE VE HAZAR DENİZİ BÖLGESİ SATIŞ VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNE GÖKHAN GÜLTEKİN’İ ATADI. GÖREVE BAŞLAMASININ ARDINDAN İLK AÇIKLAMASINI PLATFORMDERGİ’YE YAPAN GÜLTEKİN, “GÜVENİLİR SERVİS VE FİNANS DESTEKLERİYLE GENIE MARKASINI TÜRKİYE PAZARINDA TEREX’İN KURUMSAL DEĞERLERINE BAĞLI KALARAK EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ” DEDİ.

Dünyanın önemli personel yükseltici platform markaları arasında yer alan Genie’nin Türkiye ve Hazar Denizi Bölgesi Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü görevine 2,5 yıldır Genie’de servis müdürlüğü yapan Gökhan Gültekin getirildi. PLATFORMDERGİ olarak Genie markasında önemli bir görev üstlenen Gökhan Gültekin ile bir araya gelerek, Türkiye ve sorumlu olduğu diğer ülkelerde önümüzdeki günlerde yapılacak olan çalışmaları konuştuk.

DAİMA MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDA YER ALACAĞIZ”

Göreve geldikten sonra sorumlu olduğu ülkelerde servis tarafında yeni gelişmelerin yaşandığına dikkat çeken Gökhan Gültekin, güvenilir servis ve finans destekleri ile Genie markasını yer aldığı pazarlarda en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. Gültekin, “Genie, personel yükseltici platformu icat eden ve sektörde modelleri – trendleri belirlemede öncü olan bir marka. Ben de bu markanın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Tüm dünya Genie’nin kalitesini ve güvenilirliğini kabul etmiş durumda. Sorumlu olduğum ülkelerin bazılarında Genie’nin distribütörleri bulunuyor. Öncelikle distribütörlerle olan ilişkileri geliştirme ve distribütör olmayan ülkelerde de yeni partnerler bulma arayışı devam ediyor. Sorumlu olduğum 9 ülkede yatırım yapmaya ve makinelerimizi indirmeye başladık. Yine aynı şekilde servis konusunda da bölgelerdeki yetkin servislerle çalışmaya gayret ediyoruz. Çalıştığımız servislerin personellerini Hollanda’ya götürerek, eğitim merkezlerimizde onlara eğitim aldırdık. Genie’nin ürünleri piyasa standartlarını belirleyecek kadar sağlam ve sorunsuz makineler. Makineden gelen uyarıları doğru anlayıp, rutin bakımlarını ve kalibrasyonlarını yapabilirseniz, makine sorunsuz olarak çalışmasını sürdürüyor. Makinelerle ilgili doğru kullanım eğitimlerini vermeye devam ediyoruz. Onun haricinde arıza kodlarını okumayı ve bu kodlara nasıl yanıt verebileceklerini gösterdik. Bundan sonraki dönemde güvenilir servis ve gerekli finans destekleri ile müşterilerimizin daima yanında yer alacağız” dedi.

GENIE’NİN TÜRKİYE’DEKİ YENİ SERVİSİ: GLOBAL LİFT MAKİNA SERVİS A.Ş.

Türkiye, Genie için oldukça önemli bir ülke” ifadelerini kullanan Gökhan Gültekin, göreve başladıktan sonra Türkiye’de servis konusunda önemli gelişmelerin yaşandığına ve Genie markasının Global Makina ile anlaşarak, Türkiye’de güvenilir bir servise kavuştuğuna dikkat çekti ve şunları ekledi: “Servis tarafında Türkiye pazarında yaşanan durgunluk nedeniyle çok büyük tesisler yerine eğitimli, ne yaptığını bilen ve uzman kadrolu küçük servis noktaları düşündük. Bunun sonucunda da Türkiye’de servis konusunda Global Makine ile anlaştık. Global Makina’nın personelleri direkt Genie tarafından eğitiliyor. Şu anda hem geri dönüş hızları hem de arıza çözme oranları olarak kendilerinden çok memnunuz. Onun dışında büyük filolara sahip olan müşterilerimiz, servis hızı konusunda taleplerde bulunuyordu. Bu hızı da sağlayabilmek için zaten kendi istihdam ettikleri bir servis kadroları vardı. Biz de o kadroda yer alan personellerin eğitimlerine ağırlık verdik. Dolayısıyla birçok kiralama müşterimiz belli seviyelerde güvenliği tehdit etmeyecek ve makinenin bütünlüğünü tehlikeye atmayacak seviyedeki işlerde kendi personelleri ile sorunlarını çözebilecek hale geldi.”

FİNANSAL DESTEK

Genie’nin Türkiye’de güvenilir bir servise kavuştuğunun altını çizen Gültekin, satışların artması için de finans konusunda bazı çalışmalar yapacaklarını belirtti ve konuyla ilgili şu şekilde açıklamalarda bulundu:Terex Finans Servisi olarak bilinen oluşumun Genie Finans Hizmetleri olarak revize edilmesi konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalarla birlikte Türkiye’deki kredi limitlerini doldurmadan kendi finansmanımızla müşterilerimizi finansal anlamda rahatlatmak istiyoruz. Genie Finans Hizmetleri ile müşterilerimizin 2,5 milyon doların üzerindeki taleplerine 5 gün içinde cevap vermeyi hedefliyoruz. 2,5 milyon doların altındaki rakamlarda ise 2 güne kadar cevap vermeyi planlıyoruz. Hızlı bir şekilde yol almayı düşünüyoruz. Pazarda bir satıcı – alıcıdan çok müşterilerimizin partneri olmak istiyoruz. Çünkü; bu makineler yaklaşık 12 senedir Türkiye’de hizmet veriyor. Birçok kullanıcımız artık makinenin kalitesi ve sağlamlığından emin. Aramızdaki tek engel her sektörde olduğu gibi finans konusu oluyor. Buna bir çözüm getirmek istiyoruz.”

YENİ ÜRÜNLER

Servis ve finans desteğinin yanı sıra Türkiye pazarına yakın zamanda yeni ürünler sunacaklarının müjdesini de veren Gökhan Gültekin, “Özellikle kiralama müşterilerimizi yatırım ve işletme maliyetleri anlamında rahatlatacak daha ekonomik olan J serisi ürün gamının Türkiye’nin favorisi olacağına güveninim tam. Servis, finansal destek ve yeni ürünlerle beraber atacağımız adımlardan çok umutluyum. Platform sektöründe büyüyen işletmeler, vizyonlu yöneticilerden oluşuyor. İyi hizmete ve kaliteli ürüne para ödemeyi göze alabilenlere daha ilk günden “Doğru Karar!” dedirtebilmeyi hedef edindik. Bunları bilen insanları zamanında küstürdük. Ama artık toparlandık ve daha güçlüyüz. Memnuniyet haberleri sektörde hızlı yayılıyor” şeklinde konuştu.

PAZARIN GELECEĞİ PARLAK”

Konuşmasının devamında Türkiye platform pazarının geleceğinin çok parlak olduğunu da vurgulayan Gültekin, “Avrupa’daki doymuş platform pazarına baktığınızda 1 milyon nüfusa bin makine düşüyor. 85 milyon nüfusa sahip Türkiye’nin platformda yeterli doyuma ulaşması için 80-90 bin makineye ihtiyaç olacak. Şu anda pazar %20 civarında. Dolayısıyla Türkiye platform pazarının geleceği çok parlak. Genie markası da Türkiye pazarının geleceğine çok güveniyor. Servis ve finansal desteklerde bu pazara duyulan güvenin göstergesidir” dedi.

BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI

Genie olarak personel yükseltici platform sektörünün tek temsilcisi PLATFORMDER’e üye olduklarını ve şahsının da yönetim kurulunda yer aldığını ifade eden Gökhan Gültekin, dernek çalışmalarıyla ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu: “Teknik anlamda elimden ne geliyorsa sektör için yapmaya hazırım. Fakat, öncelikle sektördeki son kullanıcı ve kiralama sektöründe yer alan insanları bilgilendirmemiz lazım. PLATFORMDER’in içerisinde neredeyse sektördeki tüm markalar yer alıyor. Hepsini bir araya getirdiğinizde ortaya asırları bulan bir tecrübe çıkıyor. Bu tecrübeleri sektör temsilcileriyle paylaşalım. Artık bilgiyi paylaşmak çok kolay; zaten saklamaya da ihtiyaç yok. Dernek, sektörün bilgilenmesi için önemli konferanslar düzenliyor. Ayrıca üniversite ve kamu kurumlarıyla da sektörün geleceği için önemli adımlar atıyor.”

GÖKHAN GÜLTEKİN – GENIE TÜRKİYE VE HAZAR DENİZİ BÖLGESİ SATIŞ VE SSH MÜDÜRÜ

 

GÖKHAN GÜLTEKİN KİMDİR?

Kariyerine 2009 yılında IBB ISBAK A.Ş. ’de iş makineleri servis ve hakediş sorumlusu olarak başlayan Gültekin, 2012 yılında Borusan Makina’da servis mühendisi ve Genie teknik uzmanı olarak görev aldığı sırada Genie ile tanıştı. Gökhan Gültekin, 2015-2017 yılları arasında ağır ticari vasıta sektöründe faaliyet gösteren Ford Trucks Otokoç Sultanbeyli şubesinde kamu satış danışmanı olarak kariyerine devam etti. . Ardından iş makinesi sektörüne tekrar dönüş yapan Gültekin, Genie’nin Barselona Ofisi’ne bağlı olarak Türkiye ve Hazar Denizi Bölgesi teknik servis müdürü olarak atandı. Gültekin, şu anda Genie’nin Türkiye ve Hazar Denizi Bölgesi Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü görevini Dubai ofise bağlı olarak yürütüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − five =

scroll to top