Ford Trucks, 2022 yılında ülke genişlemesini Estonya ile tamamladı

Avrupa’daki büyüme yolculuklarına hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Ford Trucks Lideri Serhan Turfan, “Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Estonya’nın markamız için önemli fırsatlar barındırdığına inanıyoruz. 2025 yılına kadar 55 pazarda olmayı hedefliyoruz” dedi.

Ağır ticari sektöründe 60 yıllık mirası ile öne çıkan Ford Otosan’ın global markası Ford Trucks, Avrupa’daki büyümesine Kuzey ülkelerine açılımda stratejik öneme sahip Estonya ile sürdürüyor. Doğu ve Orta Avrupa genişlemesinin ardından Batı Avrupa’da İspanya, Portekiz, İtalya, Belçika, Lüksemburg ve Avrupa’nın en büyük pazarları Almanya ve Fransa’da arka arkaya açılışlar gerçekleştiren Ford Trucks, Estonya ile kıta genelinde 46 ülkeye ulaşmış oldu.

Serhan TURFAN – Ford Trucks Lideri

Ford Otosan, Estonya pazarında Ford Trucks OÜ ile iş birliği yapacak

2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünün sahibi olan çekicisi F-MAX başta olmak üzere, Ford Otosan mühendislerinin Eskişehir’de sıfırdan geliştirdiği ürün portfolyosu ve yenilikçi teknolojiler ile kuzey ülkelerine açılımda kilit rol oynayan Estonya pazarında Ford Trucks OÜ ile iş birliği yapacak. Ford Trucks OÜ, Estonya merkezli ve İskandinavya’da 15 yıldır büyümeye devam eden KB Auto Eesti OÜ’nün yan kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Estonya, Finlandiya, İsveç ve Norveç’te yan kuruluşları bulunan KB Auto Eesti OÜ, İskandinavya’nın en büyük ikinci el ağır ticari ekipman satıcısı olarak dikkat çekiyor.

“Uluslararası pazarlarda hız kesmeden büyümeye devam ediyoruz”

Global anlamda kilit önem taşıyan pazarlarda ardı ardına önemli adımlar attıklarını belirten Ford Trucks Lideri Serhan Turfan, “Ford Trucks olarak 60 yılı aşkın süredir ağır ticari sektöründe “En verimli taşıma çözümleri ile değer yaratmak” vizyonumuz ile ‘ilk’leri başarmaya ve dünya çapında bir başarı hikayesi yazmaya devam ediyoruz. Sıfırdan geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) ödülünü kazanan F-MAX, üretim gücümüzün, mühendislik kabiliyetlerimizin, tasarım, teknoloji ve araç geliştirme becerilerimizin ulaştığı noktanın en önemli göstergelerinden biri olmaya devam ediyor. Ağır ticari sektöründe kalite ve hizmet beklentisinin en yüksek olduğu pazarlardan biri olan Estonya’da sektörün önde gelen, tecrübeli kuruluşlarından KB Auto Eesti OÜ ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki, Ford Trucks OÜ, markamızı Estonyalı müşterilere mümkün olan en iyi şekilde temsil edecek” açıklamalarını kullandı.

“2025 yılına kadar 55 pazarda olmayı hedefliyoruz”

Avrupa’nın Ford Trucks’ın ana ihracat pazarı olduğunu ve Estonya’nın global büyüme planlarında önemli bir role sahip olduğunu vurgulayan Turfan, “İskandinav yarımadası, Avrupa Birliği ve Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi arasında yer alan stratejik konumu ile Estonya lojistik faaliyetler açısından kritik önem taşıyor. Bu ülkede faaliyet göstermemiz küresel büyüme planlarımız kapsamında değerli bir adım. Ford Trucks olarak, Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyoruz, 2024 yılına kadar Kuzey Avrupa ülkelerine giriyoruz ve büyümemiz aynı hızla devam edecek. 2025 yılına kadar 55 pazarda olmayı hedefliyoruz, sırada Hollanda, Danimarka ve İsviçre var” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 3 =

scroll to top