DÜŞÜK METRAJLI PLATFORMLAR ÇEŞİTLENİYOR

DÜNYA GENELİNDE DÜŞÜK METRAJLI PLATFORM SEKTÖRÜ GİDEREK ÇEŞİTLENİYOR VE ÜRETİCİLER BU ALANDAKİ ÜRÜNLERİNİ GİDEREK ARTIYOR. BU KAPSAMDA APA YAYINCILIK’IN İNGİLİZ YAYIN PARTNERİ ACCES INTERNATIONAL, DÜŞÜK METRAJLI PLATFORM SEKTÖRÜNÜ ARAŞTIRDI.

Düşük metrajlı personel yükseltici platform sektörü, giderek çeşitleniyor. Bununla birlikte platform üreticileri, dünya genelindeki düşük çalışma potansiyelini görüyor ve ürün aralıklarını bu doğrultuda genişletiyor. Bunun bir örneği, JLG’nin 2015 yılında İngiltere merkezli Power Towers’ı satın alması gösteriliyor. Power Towers bu alanda öncü ürünlerde etkili oldu. Şirketin Kurucusu Brian King’in geçen yıl sonunda emekliye ayrılacağını açıklaması haberi beklenirken, büyük bir dönüş daha yapıyor. Brian King, bu yıl eylül ayına kadar şirkette danışmanlık görevini üstlenecek. 12 yıldır JLG ile bir dizi rolde olan Jonathan Dawson, şirketin yönetim müdürü olarak koltuğu devraldı. Kendisine, EMEA için satış ve pazarlama yapacak olan JLG Richard Puglia’nın bir başka uzun soluklu çalışanı katılacak. Power Towers’ın JLG ile güçlerini birleştirmesi yakın gelecekte odak noktası olacak. Buna paralel olarak, Power Towers’ın ekipmanı şimdi JLG’nin genel tasarımıyla yakından uyumlu olan turuncu ve gri renklere sahip başka bir renk şemasına sahip olacak.

YENİ ÇAĞ

JLG’nin önceki yıllarda düşük metrajlı platform teklifi olan Liftpod, Kuzey Amerika’nın bir ürünü ve EN280 standartlarına göre onaylanmadı. Uygulamaları aynı zamanda çekilebilir tipi işlerle de nispeten sınırlı, bu nedenle plan, dünya çapında düşük metrajlı platform kavramını itmek için Power Towers’ın bilgi birikimini ve JLG’nin kapsamlı satış ağını kullanıyor. Şirketin Şubat ayında İngiltere’de gerçekleşen Executive Hire Show’da yeni bir ürün sundu. Power Towers Duo, işaret montajı ve kuru astar işini amaçlanıyor. 5.1m çalışma yüksekliğine sahip platform, indirildiğinde otomatik olarak geri çekilen denge ayaklarına sahip. Makine ayrıca sepete iki kişi ve araçlar alan ilk düşük metrajlı platform olarak biliniyor. Makinenin tamamı 425kg ağırlığında ve 780mm genişliği ile standart kapılardan geçecek şekilde tasarlandı. Bu, diğer ürünlerle birlikte, Power Tower’ın İngiltere’nin memleketi Leicester City’deki 180.000 metrekarelik yeni bir tesiste üretilecek. Plan, nihayetinde Avrupa’da ve özellikle İngiltere’de bulunan Kuzey Amerika’daki düşük düzeyli platforma olan ilgi düzeyiyle eşleşiyor. İşyerinde bu tür sağlık ve güvenlik söz konusu olduğunda ABD hala yakalama modunda olduğu için gidilecek bir yol var. Bu pazarın Kuzey Amerika’da gelişmesinin yollarından biri, çeşitli çalışma yüksekliği seçeneklerini kapsayan daha esnek ürünler olarak biliniyor. HyBrid Lifts’in en yeni ve en büyük makas 19ft çalışma yüksekliği PS-1930. 10ft ve 14ft arasındaki düşük metrajlı platform ürünlerinden geliyor. PS-1930 ayrıca, yükseltilmiş ray yüksekliği gerektiren ve bazı üreticilerin makinelerine katlanır raylar yerleştirmesine neden olan yeni ANSI A92.20 standartlarını karşılıyor. Nihayetinde, bir dizi uygulamayı gerçekleştirebilen bir makineye sahip olmak PS-1930’un bir hedefiydi, çünkü düşük metrajlı platformların yanı sıra standart 19ft’lik bir asansör ve sertifikalandırılacak ilk Hy-Brid Lifts ürününün kullanılabilmesi dış mekan kullanım işlevi düğmesi, platformun yüksekliğini 10 km / s ile sınırlayarak 28mph rüzgar hızı sağlıyor. PS-1930, 2.000 kilo ağırlığında son derece hafif bir makine olarak biliniyor. Bu, yüklenicilerin hassas zeminler ve yüzeylerdeki kısıtlamaların yanı sıra römork kısıtlamalarına uymalarını sağlıyor.

KOMPAKT EĞİLİM

Hy-Brid serisindeki yeni bir ürün de ZT-1630. Resmi olarak geçen Ekim ayında Zero-Turn serisinin bir parçası olarak lanse edildi ve şirketin dikey direk asansörlerine daha güvenli bir alternatif olarak tanımladığı şey. 16ft platform yüksekliği modeli kolay manevra kabiliyeti sunuyor ve elektrik, sıhhi tesisat, alçıpan ve yağmurlama sistemleri gibi projelerde çalışan yükleniciler için ideal. Genie bu prensibi kabul ediyor. 2019’un başında piyasaya sürülen 5.9m çalışma yüksekliği GS-1330m, dikey bir direğin kapladığı alanı ve ağırlığını sunan ve bir döşeme makasının beklenen çalışma alanı, kapasitesi ve doluluğu ile birlikte kısa metrajlı makaslı bir platform. Elektrikli tahrik, verimli ve emisyon içermeyen çalışma ve daha uzun çalışma süresi sağlıyor. Makinenin toplam ağırlığı 2.000 pound’un altında ve asansörlere ve diğer ağırlık kısıtlı alanlara erişim sağlıyor. Servis, ürünün tasarımında da önemli bir husus. Salıncak açık platform parçaları kolay erişim sunuyor ve elmas kaplı platform yüzeyi, kavrama bandını değiştirmeye gerek kalmadan uzun ömürlü bir kavrama yüzeyi sağlıyor. Genie Ürün Müdürü Terex AWP, Molly Frank, “İster hassas sunucularla dolu bir veri ambarı, ister tam rafları olan bir bakkal olsun, kompakt makineler tercih ediliyor ve kiralık filo karışımında ayarlamalar yapıyor. Güvenlik ve düşük metrajlı platform eğilimi, küresel ölçekte gördüğümüz bir şeydir. Birçok Avrupa ülkesi, kompakt ve hafif ekipman gerektiren mimari bir ortamda güvenliğe odaklanan erken benimseyenlerdi” dedi.

Düşük metrajlı platform ailesinin daha büyük oyuncusu Snorkel, kısa bir süre önce 6.87m çalışma yüksekliği ve 227kg kaldırma kapasitesi sunan TM16E’nin tanıtımı ile elektrikli tahrikli teleskopik platformlarını da genişletti. İç mekanda kullanım için derecelendirilmiş olan TM16E, 1.105 kg ağırlığında ve iç kısımda sıfır dönüş yarıçapına sahip. Bu sayede koridorlarda, özellikle isteğe bağlı sipariş toplama aparatı takıldığında makine depo uygulamaları için ideal oluyor.

Snorkel, 4m çalışma yüksekliğine sahip S3006P, 4.5m çalışma yüksekliğine S3008P ve 5m S3010P’ye sahip üç itmeli mini makaslı platform da sunuyor. Her üç platformunda 240kg platform kapasitesi var ve sırasıyla 310kg, 350kg ve 370kg ağırlığında bulunuyor.

ÇOK YÖNLÜ PLATFORM

Snorkel, aynı zamanda S3010E ile aynı anda tanıtılan kendinden tahrikli bir mini makaslı platform da sunuyor. Bu kompakt platform maksimum 5 m çalışma yüksekliğine, 227 kg platform kapasitesine ve 495 kg ağırlığa sahip. Şirket ayrıca Snorkel S3010P pusharound mini makaslı asansörün dış mekanda derecelendirilmiş bir versiyonunu geliştiriyor. Açık kapı ve pencerelerin olduğu gibi rüzgar akışı olan iç mekanlarda ve dış mekan döşeme uygulamalarında kullanılabilecek. Üretim, resmi olarak 2020 ortalarında başlayacak. Snorkel CEO’su Mathew Elvin, “İngiltere düşük metrajlı platform için en güçlü pazarlardan biri olmaya devam ediyor, ancak Avrupa genelinde, özellikle Fransa’da talepte bir artış görüyoruz. ABD’de düşük seviyeli platform ürünlerinin benimsenmesi, özellikle New York, San Francisco, vb. Büyük şehirler gibi yüksek yoğunluklu kentsel alanlara odaklanan ılımlı bir oranda artmaya devam ediyor. 2011 depreminden sonra Christchurch’de yeniden yapılanma sırasında Yeni Zelanda’da düşük seviyeli platform talebinde önemli bir artış gördü.” dedi.

İngiltere konusunda Instant Upright, son aylarda düşük metrajlı platform teklifini yeniden başlattı. İlk elektrikli model yelpazesi, 6,4 m MX1430, 7,8 m MX1930 ve 10 m çalışma yüksekliği MX 2632 elektrikli makas kaldırıcılardan ve iki pusharound modelden, 6 m MX1330 çalışma yüksekliği makasından ve 12 m ML3330 kaldırma düzeneğinden oluşuyor. Şirket, MX1430, MX1930 ve MX2632’nin hepsinde doğrudan elektrikli tahrik motorları ve kolay parça siparişi için iyi ortaklığa sahip bileşenler bulunduğunu söylüyor. Yeni serideki tüm ürünler standart olarak iki yıl garantili olarak sunuluyor.

YENİLENEN ÇİZGİLER

Instant UpRight Grup Genel Müdürü Joe Oxley, lansman sırasında “Şirket AWP pazarına yabancı değil ve hala güçlü bir marka bilinirliği var – Instant UpRight mavi makinelerinin geri dönüşü bize heyecan verici bir meydan okuma sunuyor bu da tüm ekip tarafından memnuniyetle karşılandı” ifadelerini kullandı. Çinli bir imalat ortağı ile birlikte üretilen Instant UpRight, modelleri piyasa talebine uygun olarak değerlendirip yeniden tasarlayacağını ve sektördeki birçok kişi tarafından sevilen bir markaya kendi markasını ekleyeceğini söyledi. Şirketin Hollanda’da bu ürünleri Avrupa çapında büyütmesine olanak tanıyan bir dağıtım merkezi var. Bu, şirketin Dublin’deki üretim tesislerine katkıda bulunuyor ve Çin’de yeni seriyi üreten iki üretim ortağını ve pusharound modelini üreten Finlandiya’da bir diğerini tamamlıyor. Instant Upright, AI’ye diğer küresel imalat ortaklarını aradığını ancak tüm ürünlerin yüksek kalite seviyelerinde üretildiğini söyledi.

Şirket, ürün yelpazesini tamamlaması gereken, 500 kg kapasiteli bir bomlu platform ile birlikte 10ft’lik kendinden tahrikli bir asansörle ürün yelpazesini genişletmek istiyor. İngiltere merkezli Pop Up Products’tan yeni Pro 10, ABD’de, Hy-Brid Lift serisinin yukarıda belirtilen üreticisi Custom Equipment tarafından üretildi. Şirketin IQ Lift serisinin bir parçası olan 5m çalışma yüksekliği Pro 10 makas, 2005 yılında ortaya çıkan ve Pop Up 10’dan önce Snorkel tarafından üretilen ilk Pop Up 7’nin enkarnasyonu olarak biliniyor.

120x70cm, 240kg kapasiteli model, çıkıntısız, küçük forkliftler için dar aralıklı forklift cepleri, ayrıca dönmeyen fren pedalları ve kolay yuvarlanmayan iz bırakmayan lastik ile birlikte yeni şasi tasarımı da dahil olmak üzere bir dizi yeni veya güncellenmiş özellik içeriyor. Sert makas paketi tasarımı, diğer avantajların yanı sıra, büyük boyutlu pimler, alaşımlı kaymaz platform güverte döşeme, yerleşik takım tutucu ve oddments bin’i kullanıyor. Platform denetimlerinde bir USB bağlantı noktası da bulunuyor.

PODYUM ALANLARI

Bir İngiliz ürünü olan Podiums, yaklaşık bir yıldır yürürlükte olan ve PAS 250 güvenlik kılavuzunun yerine geçen ve güncellenen İngiltere’nin BS8620: 2016 güvenlik standardını karşılamaya çalışıyor. Yan korumada boyutsal bir değişiklik ve iki test için gereksinimler içeriyor. Standardın stabilite elemanı, tüm podyumlarda stabilizatörlerin kullanılmasını gerektiriyor. Werner’in Boss serisine en son eklenen, Mart ayından itibaren satışa sunulacak Pod 1000. Boss Pod, depolanmasını ve taşınmasını kolaylaştıran kompakt, tekli katlama ünitesi olarak tasarlandı. Ana özelliklerden biri, çıkarılabilir parça içermeyen hepsi bir arada tasarımı ve tüm elemanları tek bir yerde bir arada tutarak üniteyi taşırken zaman kazanmanıza yardımcı oluyor. Kullanıcının herhangi bir pozisyonda çalışmasını sağlayan döner stabilizatörler ve entegre bir merdiven içeriyor. Korkuluk ve güvenlik kapısı kullanıcılar için 360º koruma sağlar ve otomatik kapanma mekanizması kapının eller serbest kullanımına izin veriyor. Şirket bu yıl daha büyük Pod 1200 ve 1500’ü piyasaya sürecek. Euro Towers ayrıca son lansmanı Euro Deck’te kullanım kolaylığı üzerinde yoğunlaşıyor. Bir podyum ve iskele kulesi arasında oturan ve operasyon, nakliye ve montajda bir kişi tarafından yönetilebilen benzersiz bir birim olarak tasarlandı. Kabin 150kg güvenli çalışma yüküne sahip ve alüminyum olarak üretildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 2 =

scroll to top