HASEL, Adana’da Bobcat müşterileri ile bir araya geldi

Türkiye iş makineleri sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan HASEL İş Makinaları, Adana Bölge Müdürlüğü’nde “Bobcat Müşteri Günleri” etkinliği düzenledi. Bölgedeki müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda Bobcat’in mini yükleyici, telehandler ve mini ekskavatörü sergilendi. Etkinliğe katılan müşteriler de makineleri yerinde inceleme ve deneyimleme fırsatı buldu.

 

Bobcat’in mini yükleyici, teleskobik yükleyici, lastik tekerlekli yükleyici ve mini ekskavatör pazarındaki geniş ürün çeşitliliğini, kaliteli satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ile birleştirerek müşterilerine çözüm üreten HASEL İş Makinaları, Adana’da düzenlediği “Bobcat Müşteri Günleri” etkinliğinde sektör oyuncularıyla bir araya geldi. Bobcat’in mini yükleyici, telehandler ve mini ekskavatör modellerinin tanıtıldığı etkinlikte davetliler, makineleri yakından inceleme şansı elde etti. Katılımın son derece yoğun olduğu “Müşteri Günleri” organizasyonuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bobcat Telehandler Ürün ve Satış Müdürü Mustafa Çağa, etkinlikteki temel amaçlarının müşteriler ile daha yakın temas kurabilmek olduğunu söyledi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Adana’da gerçekleşen “Bobcat Müşteri Günleri” etkinliğimize 2 adet telehandler, 1 adet paletli mini yükleyici ve 1 adet 5 tonluk mini ekskavatör ile katılım sağladık. İnşaatın yanı sıra tarım sektörüne oldukça önem veriyoruz. Bu nedenle tarım grubundaki 7 metre ve 10,50 metre telehandler modellerimizi sergiledik. Davetimiz üzerine Adana Bölge Müdürlüğümüze gelen müşterilerimiz bizi ziyaret etti ve makineleri Bobcat ataşmanlar ile birlikte deneyimleme şansı buldu.”

“Tarım grubunda ilk kez Adana’da buluştuk”

“Bobcat olarak birçok organizasyonla müşterilerimizle buluşuyoruz” ifadelerini kullanan Mustafa Çağa “Tarım grubunda ilk kez Adana’da bir etkinlik yapma deneyimi yaşıyoruz. Sektörel bazda çözümler sunduğumuz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veren ürünler getirdiğimiz için bu organizasyonları daha da arttırmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve onların çözüm ortağı olmak istiyoruz. Bu nedenle müşteri günleri etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz. Adana, tarım grubunda çok önemli bir bölge. Bu bölgedeki müşterilerimizin taleplerine göre hareket ettik. Burada hep birlikte çok iyi bir organizasyon gerçekleştirdik. Sırada İstanbul, Ankara ve İzmir etkinliklerimiz var. Fuarların dışında bu tip organizasyonlar, müşteriler ile daha iyi temas kurmamızı sağlıyor” dedi.

 

Etkinlikler, müşterilerle iletişim güçlendiriliyor

Bobcat’in sektörde pozitif bir algısı olduğuna dikkat çeken Çağa, “İlk etap müşterilerimizin satış sonrası hizmetler konusunda endişeleri olsa da çalışmalarımızı gördükten sonra bu aşamada da bize güven duydular. Gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizle bize her zaman ulaşabilecekleri mesajını vermek istedik. Bu makineler, muhakkak ki çalışırken belirli periyotlarda arıza yapabilir. Bobcat olarak tüm bu aşamalarda her zaman en iyi çözümü sunmayı amaçlıyoruz. Müşterimizin bizden beklentilerini burada çok samimi bir şekilde dinleme fırsatı edindik. Etkinliğimizde bir paletli mini yükleyicimize pota takarak, müşterilerimizle birlikte basketbol oynadık. Böylece daha etkili iletişim sağladık. Birlikte bir takım oyunu oynadık. Bizler için güzel bir başlangıç oldu” dedi.

 

“Türkiye’ye çok sayıda makine getirdik”

Hasel Grup çatısı altında Bobcat olarak Türkiye’de 2 yıldır faaliyet gösterdiklerine dikkat çeken Çağa, “Pazarda bulunduğumuz süre boyunca Türkiye’ye çok sayıda makine getirdik. Stoklarımız iyi durumda. Müşterilerimiz çok memnun. Bu memnuniyet giderek artıyor. Aslında biz de onların yeni ihtiyaçlarını öğreniyoruz. Bu amaçla yeni kompakt ürünler getirdik. 6 metre telehandler modelimiz oldukça fazla talep gördü. Bunun yanında rotasyonlu telehandler da getirdik. Buradaki temel amacımız biz büyürken müşterilerimizin de bizimle birlikte büyümesi. Bobcat olarak müşterilerimizle birlikte büyümeye devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

 

Satış öncesi ve sonrasında müşteri talepleri önemseniyor

Bobcat Mini Yükleyici Türkiye Satış Müdürü Cem Gürel ise Adana’da gerçekleşen “Bobcat Müşteri Günleri” etkinliğinin oldukça verimli ve başarılı geçtiğine değindi ve şunları ekledi: “Bölgeden gelen talepleri değerlendirdiğimizden bir etkinlik yapmamız gerektiğini anladık ve organizasyonu Adana’da gerçekleştirdik. Müşteri buluşma etkinliğinde yeni ürünlerimizi, mini ekskavatör de 5 tonluk sınıfını, teleskopik makinelerde 10.50 metre ve paletli makinelerimizi ve Türkiye’de çok fazla tercih edilen T 590 paletli mini yükleyicimizi sergiledik. Bu ürünlerimizi sergilemek hem bizim açımızdan hem de müşteri açısından oldukça faydalı oldu.”

 

“Müşterilerimiz Bobcat’i daha fazla görmek istiyor”

Adana’da gerçekleştirilen etkinlikte sergilenen ürünlerin mini iş makinesi sektöründe dikkat çektiğini kaydeden Cem Gürel, “Yeni tasarım öğelerini barındıran makinelerimizi ve bölgedeki talepler doğrultusunda sergilemek istedik. Müşterilerimiz Bobcat’i daha fazla görmek istediğini belirtiyor. Biz de bu doğrultuda hareket ederek müşteri buluşmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Bobcat, Hasel ile müşterilerine güven veriyor

Hasel Grubu bünyesinde bulunan Hyundai CE ve Bobcat’in iş makineleri sektöründe önemli markalar arasında yer aldığına dikkat çeken Gürel, “Bobcat’in Hasel bünyesinde bulunması müşteriye güven veriyor. Büyüyen mini iş makinesi sektöründe Bobcat öncü bir marka olmaya devam ediyor. Biz de bunun farkında olarak yeni makinelerimizi getirmeye devam ediyoruz. Şu anda stok seviyemiz gayet iyi durumda bulunuyor. Satışlarımızda bu doğrultuda devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Ağıt Nakliyat – Firma Sahibi Ramazan Ağıt

 

“Etkinlik boyunca makineleri yakından inceleme fırsatı edindim”

“Bobcat’in düzenlediği müşteri günleri etkinliği beklediğimizden iyi geçti. Etkinlikten memnun kaldık. Etkinlik boyunca makineleri yakından inceleme fırsatı edindim. Bobcat güzel makineler üretiyor. Şu anda elimizde Bobcat ürünleri bulunmasa da buradaki deneyimlerimizin de etkisiyle yakın zamanda parkımıza Bobcat makineler ekleyeceğimizi söyleyebilirim.”

 

Çakmak BİMS – Firma Sahibi İsmail Çakmak

 

“Bobcat dünya çapında bilinen bir marka”

Niğde’de Bims imalatı yapıyoruz ve kaba inşaat malzemesi satışı gerçekleştiriyoruz. İşimiz gereği daha önceden farklı marka telehandlerlarımız da oldu. Fakat bizim marka beklentimizi en iyi Bobcat’in karşıladığına karar verdik. Bu nedenle Bobcat’in telehandlerini almak için sıraya yazıldık. Bobcat, dünya çapında bilinen bir marka. Düzenlenen etkinlikte makineleri inceledik ve memnun kaldık. Bobcat’in piyasada da yaygın kullanımı olmasını istiyoruz. Hasel Grup çatısı altında bulunan Bobcat’in tüm süreçleri başarıyla gerçekleştireceğini düşünüyoruz. Satın aldığımız makinenin teslim edilmesini bekliyoruz. Makinelerin beklentilerimizi karşılayacağını düşünüyorum. Gerçekleşen etkinlikte ürünleri incelerken sektörden tanıdığımız arkadaşlarla buluşma fırsatı edindik” sözlerini kaydetti.

 

 

Keskinsan Vinç İnşaat Firma Sahibi Mehmet Keskin

 

“Bobcat’in beni en çok cezbeden noktası 3 yıl garantiye sahip olması”

Firma olarak geniş bir makine parkına sahibiz. Şu anda parkımızda eklemli bomlu vinçler, mobil vinçler, teleskopik yükleyiciler bulunuyor. Bir başlangıç yapmamız için çok güzel bir etkinliğe katılım sağladık. Önümüzdeki dönemde Bobcat marka satın almayı düşünüyoruz. Gaziantep’ten buraya kadar makineleri incelemek için geldik. Bizim için sıcak bir karşılama oldu. Bobcat’in Adana’da gerçekleştirdiği müşteri günleri etkinliğini çok güzel bulduk. Etkinliğe katıldığım için çok memnunum. Bobcat, güncel teknolojiyi kullanıyor. Burada makineleri kullanma fırsatı da edindik. Etkinlik bizim için güzel bir izlenim oldu. Bobcat’in beni en çok cezbeden noktası 3 yıl garantiye sahip olması. Sektörde 3 yıl bir garanti veren bir marka veya firma göremedik. 3 yıl 3.000 saat garanti süresi beni çok etkiledi. Hasel’e ve Bobcat’e böyle bir organizasyon içinde oldukları için çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

 Kırlı Tarım – Firma Sahibi İbrahim Kırlı

 

“Bobcat’i yakından tanıma şansımız oldu”

Bobcat tarafından yapılan müşteri günleri buluşma etkinliğini oldukça faydalı buldum. Etkinlikte makineleri yakından inceleme şansımız oldu. Bizim ihtiyacımıza cevap verebilen makinelerle karşılaştık. İstediğimiz ve şu özellik de olsa dediğimiz özellikler makinelerde mevcut bulunuyor. Yakın zamanda biz de Bobcat satın aldık. Teslimatın temmuz veya ağustos ayında yapılması planlanıyor. İlerleyen zamanlarda da yeni Bobcat’ler almayı düşünüyoruz. Burada Bobcat’i yakından tanıma şansımız oldu” dedi.

 

Niğde Çelebi Araç ve İş makineleri Kiralama- Firma Sahibi Himmet Çelebi

 

“Tercihimizi Bobcat’ten yana kullandık”

“Bölgede telehandlerda 14 yıllık tecrübemiz bulunuyor. Daha önce farklı telehandler kullanma deneyimi yaşasak da yakın zamanda tercihimizi Bobcat’ten yana kullandık. Adana’da düzenlenen etkinlik bizim için bilgilendirici olduğu kadar eğlenceli de oldu. Etkinliğin makine tanıtımı için faydalı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda 3 adet Bobcat telehandler satın aldım. Satın aldığım makineleri daha kullanma fırsatı bulamasam da memnun kalacağımı düşünüyorum. Bobcat markasının dünya genelinde yaygınlık gösterdiğini biliyorum. Gelecekteki yatırımlarımızda da Bobcat markasının ilk tercihimiz olacağını söyleyebilirim” açıklamalarını yaptı.

 

Serkan Tengeç / Operatör

“Bobcat’in fonksiyonel özellikleri bulunuyor”

Bobcat tarafından düzenlenen bu etkinlikte makineleri yakından tanıma fırsatı edindik. Etkinliğe katıldığımız için çok memnunuz. Makineleri yakından inceledim. Daha önce farklı marka iş makineleri kullandım. Bobcat’in, kullandığım makinelere kıyasla çok daha fonksiyonel özellikleri bulunuyor. Bobcat’ten 3 adet makine satın aldık. Teslimatın yapılmasını bekliyoruz” dedi.

 

Sezgin Yüzgeçcioğlu

 

“Bulunduğumuz şartlarda en iyi tercihi yaptığımıza inanıyoruz”

İş makineleri sektöründe yaklaşık 35 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Mümessillik, alt bayilik, satış sonrası hizmetleri kapsayan çeşitli çalışma alanlarımız bulunuyor. Yıllarca iş makinesi sektörüne hizmet verdik. Çalışmalarımıza bu şekilde devam ediyoruz. Yapılan bu tip etkinlikleri çok faydalı buluyoruz. Özellikle makinelerin tanıtımı için yerinde incelemek ve detayları göz ardı etmemek için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bobcat zaten kendisini ispatlamış bir marka. Hasel’in temsilciliğiyle beraber bu imajını daha da güçlendirdiğine inanıyoruz. Bu şekilde gerek makinelerin performansları gerek satış sonrası hizmetleri olarak da yeteri kadar hizmet alınabileceğine inanıyoruz. Bobcat’ten 8 adet siparişimiz bulunuyor. Bunlardan 3 adedi T590 mini yükleyici modeli, 5 adedi de 7, 10 ve 18 metre telehandler modelleri. Bobcat’ten alacağımız hizmetten memnun kalacağımızı düşündüğümüz için bulunduğumuz şartlarda en iyi tercihi yaptığımıza inanıyoruz” açıklamalarını yaptı.

 

Ünlü Ticaret – Firma Sahibi Erol Ünlü

 

“Bobcat yatırımı yapmayı planlıyoruz”

Bobcat’le yeni tanıştık. Buraya gelerek yeni bir makine daha almaya karar verdik. Katılım sağladığımız etkinlik çok hoşumuza gitti. Burada sergilenen makineleri deneyimleme fırsatı edindik. Şu anda makine parkımızda Bobcat bulunmasa da yakın zamanda yatırım yapmayı planlıyoruz. Etkinliği düzenleyen ekibe ve Bobcat’e teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =

scroll to top