GENIE’NIN 3 FARKLI ÜRÜN GRUBU İŞMAKTAŞ İLE TÜRKİYE’DE

İŞMAKTAŞ, GENIE’NİN ALÜMİNYUM PLATFORM ÜRÜN GAMI VE MALZEME KALDIRMA ÜRÜNLERİNİN TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİ. YAPILAN BU ANLAŞMA İLE GENIE’NİN 3 FARKLI ÜRÜN GRUBUNDAKİ MAKİNELERİNİ TÜRKİYE PAZARINA SUNACAK OLAN FİRMA, MARKANIN KALİTESİNE VE GÜCÜNE GÜVENİYOR.

Genie telehandlerini Türkiye pazarına sunan İşmaktaş, yeni yılın başından itibaren Genie ile yeni bir anlaşma imzaladı ve teleskopik yükleyicilere ek olarak Arial Work (Alimünyum ürün gamı) platformları ve Material Lift ürünlerinin distribütörlüğü üstlendi. Dünya pazarında tanınan ve oldukça beğenilen markanın 3 farklı ürün grubundaki ürünlerini Türkiye pazarına sunacak olan İşmaktaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Aybar bir araya geldik ve Genie ile yapılan anlaşmanın detaylarını konuştuk.

İşmaktaş olarak Genie telehandlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütüyordunuz. Şimdi de telehandlerin yanı sıra platformların da distribütörlüğünü üstlendiniz. Bu süreç nasıl gelişti?

Yaklaşık üç sene önce Genie teleskopik yükleyicilerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştik. O günden bu yana Genie markasını Türkiye pazarında en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık ve müşterilerimize kaliteli hizmet vermeye özen gösterdik. 2020 yılının başından itibaren teleskopik yükleyicilere ek olarak İşmaktaş olarak Genie markasının Arial Work platformları ve Material Lift ürünlerinin distribütörlüğü resmi olarak üstlendik.

Genie ile imzaladığınız anlaşma hangi ürün gruplarını kapsıyor?

Genie ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma 3 ürün grubunu kapsamaktadır. İşmaktaş olarak Genie markasının teleskopik yükleyicilerini, Arial Work platformlarını ve malzeme kaldırma ürünlerini Türkiye pazarına getirip, müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte önemli bir markanın distribütörlüğünü üstlenmenin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Yaşadığımız dönem yaklaşık yüzyılda bir gerçekleşiyor ve neyazık ki bunu deneyimlemek bizim neslimize nasip oluyor. Bir öngörüde bulunmak kolay olamamakla birlikte Türkiye’nin dinamikleri açısından bakarsak, Genie markası her zaman kaliteye ve verimliliğe önem veren müşterilerimiz açısından ilk sırada yerini almaktadır. Bu açıdan bakılırsa Genie distribütörlüğü her şartta doğru bir karardır. Konektörden oluşacak muhtemel satış adetlerinin düşüklüğüyle alakalı kısım ise üretici tarafından zaten anlaşılabilir durumdadır. Bu süreçten minimum hasarla çıkmak hepimizin müşterek arzusudur.

Sizce Genie marka platformlar, Türkiye’de hak ettiği değeri görüyor mu? Pazarın Genie’ye bakış açısı nasıl?

Genie platformları, dünya pazarında tanınıyor ve oldukça beğeniliyor. Geni markası bütün platform profesyonelleri tarafından iyi bilinmekte ve bu markaya sahip olmanın ekseriyetin arzusu olduğunu düşünüyorum. Rakip markalara karşı ilk alım bedeli değil kaliteye ve toplam faydaya önem veren hesabını iyi bilen müşterilerimiz markamızı her daim tercih etmektedir.

Telehandler pazarından sonra platform sektörüne de giriş yaptınız. Pazardaki ilk hedefler nelerdir ve hangi müşteri gruplarına hitap edeceksiniz?

Başta kiralama firmaları ve büyük müteahhitler öncelikle müşteri gruplarımızı oluşturacak. Bunun yanı sıra otel, hastane, hava limanları, fuarcılık ve hafif yapı sektöründeki müşterilerimizin de daima hizmetinde olacağız.

Sizce Genie platformları neden tercih edilmeli?

Makine yada ekipman ne alırsak alalım aşağıdaki kriterleri en iyi sağlayan ürünleri tercih etmek profesyonel ve akılcı yaklaşımdır. Ürünün verimli çalışma ömrü, teknik kapasitesi ve rakiplere olan üstünlüğü, iş güvenliği, arızasız çalışma süresi, parça bulunurluğu, servis kalitesi ve ikinci el değeri. Bu kriterlere baktığınızda sonuç sizi daima Genie ürünlerine götürür.

Son olarak Genie platformlarının satış sonrası hizmetler desteğini nasıl sağlayacaksınız?

Satış sonrası için kendi elemanlarımızın yanı sıra ve ülke çapında anlaşmamız olan özel servislerle bu hizmeti veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 6 =

scroll to top