GEFCO’DAN ÇALIK ENERJİ İÇİN TÜRKİYE’DEN TÜRKMENİSTAN’A 3.000 PARÇALIK PROJE TAŞIMASI

KÜRESEL MULTİMODAL TEDARİK ZİNCİRİ UZMANI VE AVRUPA’DA LİDER OTOMOTİV LOJİSTİĞİ SAĞLAYICISI OLAN GEFCO, TÜRKİYE’DEN TÜRKMENİSTAN’A KAPIDAN KAPIYA PROJE TAŞIMACILIĞI KAPSAMINDA ÇALIK ENERJİ İÇİN MULTİMODAL BİR OPERASYONA İMZA ATTI. ÇALIK ENERJİ’NİN ULUSLARARASI TAŞIMACILIK İHTİYACINI KARŞILAYABİLMEK ADINA GEMİ KİRALAYAN VE HEM TÜRKİYE PARKURUNDA HEM DE TÜRKMENİSTAN PARKURUNDA EŞ ZAMANLI OLARAK 80 ADET TIR TAHSİS EDEN GEFCO,1.870 TON YÜKÜ ENTEGRE LOJİSTİK ÇÖZÜMLERİ İLE SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAŞIDI.

GEFCO’nun Çalık Enerji’ye sunduğu bu hizmet kapsamında yaklaşık 3.000 adet farklı boyut ve ölçülerde malzeme taşındı. Özel elleçleme yöntemleri kullanılarak tırlardan gemiye yüklenen bu malzemeler, sorunsuz, hasarsız ve hızlı olacak şekilde gemiden tahliye edildi. Proje kapsamında kapıdan kapıya Türkiye ve Türkmenistan karayolları da dahil olmak üzere toplamda 6000 km yol kat edildi. Türkiye karayolları dışında, Rusya kara suları ve Türkmenistan karayolları da projenin diğer önemli ayakları olarak kullanıldı. Adana’dan İskenderun limanına hareket eden 1.870 ton yük, İskenderun’dan yüklendiği gemi ile Rostov’dan Astrakhan’a kadar Rusya nehir yollarını kullanarak Hazar Denizine ulaştı ve Türkmenbaşı limanında teslim yerlerine göre ayrılarak 3 farklı şantiyeye son teslimatı tamamlandı.

GEFCO Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Birol Karabulut konuyla ilgili şunları söyledi: “GEFCO olarak sunduğumuz çözümlerle müşterilerimizi desteklemeye ve tedarik zincirinin sorunsuz bir şekilde akmasını sağlamak adına başarılı, kapıdan kapıya proje taşımacılığı operasyonları sunmaya devam ediyoruz.”

ÇALIK Enerji Lojistik Müdürü Tolga İnaç ise, GEFCO’nun Proje Taşımacılığı uzmanlığından destek aldıklarını ve bu sayede iş süreçlerinin hızlandığını, maliyetlerde de avantaj sağladıklarını belirtti. GEFCO kapıdan kapıya proje taşımacılığı kapsamında uygun taşıma maliyetleri sunuyor. Pandemi şartları göz önünde bulundurulduğunda, multimodal taşımalarda karayolu transit süresi ile neredeyse aynı sürede malzemeler teslim edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 4 =

scroll to top