EMK Treyler büyük projede

23 Haziran 2014 Pazartesi - 17:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

3. Havaalanı’nın yapımı için konsorsiyum imzalayan CMLKK Adi Ortaklığı, güçlü bir üstyapı için EMK Treyler’i seçti.
3. Havaalanı’nın yapımı için konsorsiyum imzalayan CMLKK Adi Ortaklığı, güçlü bir üstyapı için EMK Treyler’i seçti.

3. Havaalanı’nın yapımı için konsorsiyum imzalayan CMLKK Adi Ortaklığı, güçlü bir üstyapı için EMK Treyler’i seçti. EMK Treyler CEO’su Osman Uslu ile CMLKK Adi Ortaklığı adına, Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Akın Koloğlu arasında, 300 araçlık üstyapı projesi için anlaşma imzalandı.

emk treyler
EMK Treyler CEO’su Osman Uslu ile CMLKK Adi Ortaklığı adına, Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Akın Koloğlu arasında, 300 araçlık üstyapı projesi için anlaşma imzalandı

CMLKK Adi Ortaklığı'nın 3. Havaalanı projesinde kullanacağı ve özel olarak hazırlanacak EMK damperler, yeni alanların açılmasında, toprak ve dolgu malzemelerinin taşınmasında büyük kolaylık sağlayacak.
Volvo’nun FX 10X6 kamyonlarına uygulanacak özel damperlerin yapımı için EMK Treyler tarafından, Rukki firmasına özel ölçülerde çelik sac siparişi verildi. EMK Treyler, tek seferde 31 metreküplük taşımaya uygun damperlerin imalatı için standart üretimin dışına çıkacak. EMK Treyler CEO’su Osman Uslu, EMK Treyler’ın bu projeye özel 300 damper imal edeceğini belirterek şu bilgileri verdi:
 “İsveç’te özel ölçülerde kesilip hazırlanacak çelik saclar EMK Treyler’e gelecek ve hemen bu damperlerin yapımına başlanacak. Her hafta 25 damper teslim ederek, 3 ayda 300 araçlık teslimatı tamamlamayı planlıyoruz. Şimdi bu üretime hazırlanıyor, üretim bandını kuvvetlendiriyoruz.”
 
“Hedefimiz büyük oyuncu olmaktı, olduk”
Hükümetin açıkladığı dev projelerde yer almak üzere son birkaç yıldır üretim ve istihdamı artırarak hazırlık yaptıklarını belirten Osman Uslu, hedefledikleri noktaya ulaştıklarını söyledi ve şöyle devam etti: “Türkiye, sanayi hamlesi yaparak çok ciddi bir gelişme gösterdi ve her yıl üretim artışıyla büyüyor. Fabrikamız, Türkiye’nin büyüme sürecine önemli bir ivme kazandıracak dev projelerin tam kalbinde bulunuyor. Bu proje için damper ihtiyacının, bizim gibi yerli ve kaliteli üretim yapan firmalardan karşılanması çok doğal ve yerli üretimi teşvik ediyor. Türkiye’nin büyük projelerinde büyük oyuncu olmayı hedeflemiştik, olduk. Bir araç tek seferde ortalama 20- 25 metreküp hafriyat taşır, biz, bu proje için üreteceğimiz damperleri 31 metreküplük taşıma kapasitesine ulaştıracağız. Bu sayede sefer sayısını azaltıp ciddi bir tasarruf sağlayacağız.” Büyük ve uzun soluklu projelerde kullanılacak araçların üst yapısının da üstün özelliklere sahip olması gerektiğine dikkat çeken Osman Uslu, Volvo FX 10X6 araçların maksimum ağırlıkta yük taşıyabilecek çok özel araçlar olduğunu söyledi ve “CMLKK ve Volvo ile işbirliğimizin artarak süreceğini düşünüyorum” dedi.

Bununla birlikte; projede yer alan Orkun Group ve Efe Proje ile toplamda 100 damper için ayrı bir anlaşma imzalayan EMK Treyler yönetim kurulu başkanı Osman Uslu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu değerli projede toplamda 400 aracımız çalışacak, Cumhuriyet tarihinin en önemli projesinde bu denli önemli bir yerde bulunabilmek, verdiğimiz emeklerin en gurur verici karşılığı.”

Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi
3 Mayıs 2013 tarihinde yapılan ihaleyi,22 milyar 152 milyon euroluk teklifle, Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa OGG (Ortak Girişim Grubu) tarafından kurulan İstanbul Grand Airport (İGO) kazanmış, 20 Mayıs 2013’tesözleşmeler imzalanmıştı. 3 etaptan oluşan projenin 1. etabının 36 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. 3. Havalimanı Projesi, "Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi" olarak adlandırılıyor. Dünyanın en büyük havalimanı olacak proje, bitirildiğinde yılda 150 milyon yolcu ağırlayacak. 3. Havalimanı, Türkiye’yi havayolu taşımacılığında önemli bir merkez haline getirecek. Ocak 2019’da tamamlanması planlanan havalimanında birbirinden bağımsız 6 pist bulunacak.
 
Arnavutköy ve Eyüp ilçelerinin sınırları içinde yer alacak 3. Havaalanı toplam 76 milyon 500 bin metrekarelik alanda kurulacak.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER