PLATFORMDER’den Ankara çıkarması

07 Ağustos 2019 Çarşamba - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

PLATFORMDER’den Ankara çıkarması
PLATFORMDER’den Ankara çıkarması

Geçtiğimiz aylarda 2. Genel Kurulu’nu gerçekleştiren ve yeni yönetim kurulu üyelerini belirleyen PLATFORMDER, sektör bilinirliğinin artması ve yaşanan problemlerin çözümü için, 01 – 02 Ağustos 2019 tarihlerinde Ankara’daki kamu kurumlarına önemli ziyaretler gerçekleştirdi

 

Ankara’ya çıkarma yapan Personel Yükseltici Platform İşletmeci İmalatçı ve Distribütörleri Derneği’nin (PLATFOMDER) yeni yönetim kurulu üyeleri, iki günlük program kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, KOSGEB ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlıklarını ziyaret etti.

Platformların eğitim müfredatına eklenmesi  

İlk ziyaretlerini Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştiren PLATFORMDER Yönetim Kurulu Üyeleri, personel yükseltici platform operatörlüğü konusunda yaşanan problemleri ve sektörün taleplerini yazılı olarak Şube Müdürü Ahmet Şivan Akdağ aracılığıyla genel müdürlüğe ilettiler. Ziyaret programının ikinci adresi ise Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü oldu. 2018 yılında göreve atanan Genel Müdür Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu’nu makamında ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri, yapılan görüşmede Genel Müdür Numanoğlu’na, personel yükseltici platformların ders olarak müfredata eklenmesi, motorlu araçlar alanında gelişen teknolojiler doğrultusunda bir zümre toplantısı yapılarak müfredatın yeniden gözden geçirilmesi ve eğiticinin eğitimi konularındaki taleplerini iletti. Programın ilk gününde ise son olarak KOSGEB Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Akdağ’ı ziyaret eden PLATFORMDER yönetimi, personel yükseltici platform sektörünün KOSGEB desteklerinden daha fazla yararlanması adına Akdağ’dan destek istedi. Akdağ’da PLATFORMDER’in bu isteği üzerine sektörün taleplerini değerlendirerek, gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

 

İSGÜM ile ortak çalıştay

PLATFORMDER, programın ikinci gününde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı İSGÜM İş Ekipmanları bölümüyle ortak çalışmalar yürütmek amacıyla çalışma ziyaretinde bulundu. PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan, iş ekipmanlarının kullanımı ve periyodik kontrolleri ile ilgili yetkili kurum olan İSGÜM ile iş birliğine giderek sektörde uygun ekipman kullanımını yaygınlaştırmayı istediklerini belirtti. Ayhan, bu kapsamda 8 Ağustos’ta “Yükseltilebilen Seyyar İş Platformlarının Periyodik Kontrolleri”yle ilgili bir çalıştayın düzenleneceğini ve yine İSGÜM başta olmak üzere ve ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarının da katılımı ile 24 Ekim’de özellikle iş güvenliği uzmanlarına yönelik bir seminer organize edileceğini söyledi. İSGÜM Başkanı Erol Tekçe ise İSGÜM olarak, iş ekipmanlarının kullanımı ve periyodik kontrolleri ile ilgili yetkili kurum olduklarını, bu alanda sektörün liderliğini yapan STK’ dan biri olan PLATFORMDER yönetimiyle ortak çalışmalarda bulunmaktan ve onların sahanın temsilcisi olması noktasında destek olmaktan mutluluk duyacaklarını belirterek her türlü iş birliğinden yana olduklarını söyledi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER