ALATAN DOĞAN, YURT DIŞINI GÖZÜNE KESTİRDİ

27 Aralık 2018 Perşembe - 14:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

ALATAN DOĞAN, YURT DIŞINI GÖZÜNE KESTİRDİ
ALATAN DOĞAN, YURT DIŞINI GÖZÜNE KESTİRDİ

JUMBO PLATFORMDA GENİŞ MAKİNE PARKINA SAHİP OLAN ALATAN DOĞAN, 70 VE 90 METRE ERİŞİM KAPASİTESİNE SAHİP PLATFORMLARIYLA MÜŞTERİLERİNİ YÜKSEKLERE ULAŞTIRIYOR. İSTANBUL HAVALİMANI, RÜZGAR GÜLÜ VE BUNA BENZER PROJELERDE YER ALAN FİRMA, TÜRKİYE'NİN YANI SIRA YURT DIŞI PROJELERİNİ DE GÖZÜNE KESTİRDİ

Highlift’in vinç firması Alatan ile Doğan Vinç’in ortak girişimleri sonucu yaklaşık bir yıl önce kurulan Alatan Doğan, kısa sürede yer aldığı projeler ile başarılı işlere imza attı. Jumbo platforma yatırımlarda bulunarak geniş bir makine parkına sahip olan Alatan Doğan, Türkiye'nin önemli jumbo platform kiralama firmaları arasında yer almayı başardı.

Eren Yıldıztekin - Highlift Genel Müdürü

GENİŞ JUMBO PLATFORM PARKI

Platform sektöründeki "jumbo" açığını kapatmak amacıyla Alatan Doğan firmasını kurduklarını ifade eden Highlift Genel Müdürü Eren Yıldıztekin, Türkiye'nin en geniş jumbo platform parklarından birine sahip olduklarını söyledi. Eren Yıldıztekin, "Vinç hizmeti verdiğimiz dönemde özellikle rüzgar gülü projelerinde önemli faaliyetlerde bulunduk. Daha sonra rüzgar güllerinin ağır bakımları ve kanat tamirleri için jumbo platformlara ihtiyaç duyuldu. Bu anlamda sektörde de jumbo platform tarafında ciddi bir açık olduğunu tespit ederek Doğan Vinç ile sadece jumbo platform hizmeti vermek amacıyla Alatan Doğan'ı kurduk." Alatan Doğan'ı yaklaşık 1 yıl önce kurularak hizmet vermeye başladığını kaydeden Yıldıztekin, kısa sürede başarılı işlere imza attıklarına dikkat çekti ve şunları ekledi: "Alatan Doğan'ı kurduktan hemen sonra jumbo platform tarafında önemli yatırımlarda bulunduk. Şu anda Türkiye'nin en geniş jumbo platform parklarından birisine sahibiz. Parkımızda  8 adet 70 metre ve 1 adet 90 metre olmak üzere toplam 9 tane jumbo platformumuz bulunuyor. Bu makinelerimizin haricinde de dışarıdan makine kiralayarak müşterilerimize hizmet veriyoruz."

 

MARKA VE KAPASİTE TERCİHİ

Jumbo platformlarda tercihlerini Ruhtmann, Palfinger ve Bronto markalarından yana kullandıklarını dile getiren Eren Yıldıztekin, 90 ve 70 metre erişim kapasitesine sahip makinelerin kullanım alanlarıyla ilgili şunları aktardı: "Türkiye'de 90 metre jumbo platformlar, genellikle rüzgar gülü projelerinde tercih ediliyor. Onun haricinde farklı projelerde 90 metre çok fazla kullanılmıyor. 70 metre ise ideal bir makine. Her yerde çalışabiliyor. O yüzden bizim 70 metrelik makinelerin doluluk oranı 90 metrelere göre daha yüksek. 90 ve 70 metrelik jumbo platformda tercihimizi belirli markalardan yana kullanıyoruz. Gerek Palfinger, gerekse Ruhtmann ve Bronta olsun tamamı jumbo platformda oldukça önemli markalar. Bu markalar ile çalıştığımızdan dolayı memnunuz. Bizim burada en çok dikkat ettiğimiz konu satış sonrası hizmet ve servis. Bu anlamda da tercih ettiğimiz markalarda gerekli tüm hizmeti kısa sürede alabiliyoruz."

YURT DIŞI ATAĞI

 

Şu anda ağırlıklı olarak 3. Havalimanı ve rüzgar gülü projelerinde çalıştıklarına değinen Eren Yıldıztekin, önümüzdeki günlerde yurt dışı projelerinde de yer almak istediklerini belirtti. Yıldıztekin, "Makinelerimizin tamamı 3. Havalimanı projesinde çalışıyor. Bu ay sonu itibariyle PETKİM'de çalışmaya başlayacağız. Orada yaklaşık 6 aylık bir çalışmamız olacak. Alatan Doğan olarak asıl amacımız yurt dışına hizmet vermek. Fakat, Türkiye'de devam eden projelerden (3.Havalimanı) dolayı yurt dışına açılmak için pek fazla fırsatımız olmadı. Bundan sonra Türkiye'nin yanı sıra yurt dışındaki projelerde de yer almak istiyoruz. Bunun için takip ettiğimiz bazı projeler var. Alatan Doğan olarak bundan önce Azerbaycan'da bir projede yer almıştık. Bu projelerin devamı gelecek" dedi. Yurt dışı projelerinde yer almak için hizmet ağının geniş olmasının önemine vurgu yapan Genel Müdür Yıldıztekin, "Yurt dışındaki projelerde yer almak için öncelikle bir hizmetinizin kaliteli ve ağınızın geniş olması gerek. 1964 yılından itibaren bu işleri yaptığımız için hem Türkiye hem de yurt dışında ciddi bir çevreye sahibiz. Tabi bu hususta önceliğimiz yurt dışında iş yapan Türk müteahhitler olacak. Çünkü biz Türkiye'de iş yapan bir firmayız ve yurt dışına da genellikle Türk müteahhitler aracılığıyla gidiyoruz. Yabancı müşterilerimiz var ama daha çok Türk müteahhitlerle çalışıyoruz. Baktığınızda artık dünya çapında önemli iş yapan müteahhitlerimiz var. Dünyanın her yerinde Türk müteahhitler iş yapıyor ve dolayısıyla bizden de makine kiralamak istiyorlar. Biz de bunu değerlendiriyoruz. Bunun haricinde ise Highlift'in yurt dışında 2 tane şubesi bulunuyor. Bizim tüm ofisler diğer şirketleri de yönetir. O yüzden yurt dışında Highlift'in tüm ofisleri Alatan Doğan içinde çalışıyorlar olacak" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER