“Sektördeki kadın sayısı artmalı”

25 Mayıs 2018 Cuma - 11:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“Sektördeki kadın sayısı artmalı”
“Sektördeki kadın sayısı artmalı”

Platform sektöründe girişimci olan kadınların sayısı her geçen gün artıyor. S Emek Platform'un Genel Müdürü Ezgi Eser de bu girişimcilerin başında geliyor. 5 yıl önce kurulan ve birçok önemli projeye makine kiralayan S Emek Platform, müşterilerine sunduğu avantajlı çözümlerle dikkat çekiyor

 

5 yıl önce kurulan ve kiralama üzerine faaliyetlerini sürdüren S Emek Platform, proje bazlı çalışmalarıyla başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin birçok noktasına hizmet sunuyor. Proje çalışmalarının dışında piyasaya saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık makine kiralaması yapan firma, müşteri odaklı çalışmaya özen gösteriyor. Makine parkında kendinden yürüyüşlü makaslı platform ürün grubuna yoğunlaşan S Emek Platform'un başında ise şu anda Ezgi Eser bulunuyor.

“Müşterilerimiz bazen şaşırıyor”

Personel yükseltici platform sektörüne yaklaşık iki yıl önce adım atan Ezgi Eser, aileden gelen mesleği devam ettirmek için işin başına geçtiğini ifade ediyor. Sektörü yakından tanıdığını, sektöre girmeden önce platformun ne olduğunu ve nerelerde kullanıldığını bildiğini aktaran Ezgi Eser; “Aslında spor yöneticiliği mezunuyum. Bundan önceki yıllarda da spor yöneticiliği yaptım. Bu yoğun çalışma temposunda aileme zaman ayırma konusunda zorluk çekiyordum. O yüzden işimi bırakmak zorunda kaldım. Fakat bir yandan da kadınların çalışma hayatında yer almasını ve onların fikirlerine önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum ve destekliyorum. O yüzden çalışma hayatını sonladırmak yerine, aile firmasında yer alarak platform sektörüne giriş yaptım. S Emek Platform 2013 yılında ortak bir girişim sonucunda kuruldu. Fakat daha sonra ortakların birbirinden ayrılması ve firmanın tüm faaliyetlerinin ailem üzerinden sürdürülmeye başlamasıyla iki yıl önce işin başına geçtim.” Erkek egemen bir sektörde kadın olarak çalışmaktan dolayı zorlanmadığını kaydeden Eser, bazı müşterilerinin kendisini işin başında gördüklerinde şaşırdığını söyleyerek şunları ekledi: “Sektörde çalışan kadın sayısı oldukça az. Platform sektörü erkek egemen bir sektör ama bu sektörde kadın sayısının artmasını isterim.”

Öncelik kaliteli hizmet

S Emek Platform olarak uzun ve kısa süreli personel yükseltici platform kiralama yaptıklarını dile getiren Genel Müdür Ezgi Eser, müşterilerinin verimli bir hizmet alması için yoğun çalışmalar sürdürdüklerini söyledi. Eser, “Genelde proje bazlı çalışıyoruz ama saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık kiralama yaptığımızda oluyor. Biz müşterilerimize değer veriyoruz ve müşteri odaklı çalışmaya özen gösteriyoruz. Bizim için önemli olan müşterilerimizin işlerinin aksamadan çözüme kavuşmasıdır. O yüzden kullanıcılar, makinelerimizi hangi zaman diliminde kiralamak isterse o şekilde kiralama yapıyoruz. Fiyat bizim için ikinci planda. Önceliğimiz fiyat değil, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmettir” dedi. Ağırlıklı inşaat sektörü olmak üzere piyasadaki tüm işlerde yer aldıklarına dikkat çeken Ezgi Eser, Türkiye'nin birçok önemli projesinde yer aldıklarını aktardı ve şunları ekledi: “Proje odaklı çalışmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda önemli projelerde çalışmalarımız oluyor. Bunlara örnek verecek olursak; Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ta birçok makinemiz çalıştı. Bu bizim için oldukça önemli ve referans bir proje. Şu anda Kütahya Seramik'in projesinde makinelerimiz çalışıyor. Önümüzdeki günlerde de Türkiye'nin önemli projelerinde yer almaya devam edeceğiz.”

 

Marka tercihi

Makine parklarında 8 metreden başlayıp 16 metreye kadar uzanan 30 adet makaslı platformun yer aldığını belirten Genel Müdür Eser, şu anda sadece makaslı platform üzerine yoğunlaştıklarını fakat önümüzdeki günlerde parklarındaki ürün çeşitliliğini artırmak istediklerini ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Parkımızda 30 adet makaslı platform yer alıyor ama müşterilerimizin işlerinin aksamaması için zaman zaman dışarıdan makine kiraladığımızda oluyor. Bu dönemlerde kiraya verdiğimiz makine sayısı ise 60'ı buluyor. Parkımızda ağırlıklı akülü makaslı platformlar yer alıyor ama bu ürün çeşitliliğimiz zamanla farklılık gösterebilir. Proje bazlı çalıştığımız için önümüzdeki günlerde yer aldığımız projede eğer farklı bir makineye ihtiyaç duyulursa, o ürün grubuna yönelebiliriz.” Parklarındaki makaslı platformların tamamının Dingli markasına ait olduğuna dikkat çeken Eser, önümüzdeki günlerde parklarında farklı markalara yer verebileceklerini söyledi. Eser, “Sektöre giriş yaptığımız günden beri Makser Platform / Dingli ile çalışıyoruz. Dingli piyasada kendini kanıtlamış bir marka. Dingli'nin makineleri sağlam ve dayanıklı. Bu nedenle Dingli'den memnunuz. Fakat makine parkımızı çeşitlendirmek adına farklı markaları da bünyemize eklemeyi düşünebiliriz” diye konuştu.

Hedef; 100 Makine

S Emek Platform olarak makine sayılarının yetersiz geldiğini fakat piyasa şartlarından dolayı sağlam adımlarla hareket ettiklerini kaydeden Ezgi Eser, gerçekleşmesini bekledikleri projelerin olduğunu, bu projelerin alınmasıyla makine yatırımına da hız vereceklerine değindi ve şunları ekledi: “Şu anda bazı projeleri almak için görüşmeler yapıyoruz. Eğer bu projelerde bir sorun çıkmazsa, makine sayımız yetersiz gelecek ve yatırımda bulunmak için hareket edeceğiz. Yeni makine yatırımlarında tercihimiz yine makaslı platform olacak ama proje için farklı makine ihtiyacı olursa biz de yatırımlarımızı buna göre şekillendireceğiz. Açıkçası yatırımlarımız müşterilerimizin taleplerine göre şekillenecek. Önümüze farklı projeler gelirse, farklı ürün gruplarındaki makineleri de bünyemizde bulundurabiliriz.” Yatırımda bulunurken tercih edecekleri markanın servisi ve yedek parça bulunabilirliğinin oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Genel Müdür Eser, “Bizim için bir markanın servisi ve yedek parça bulunabilirliği oldukça önemli. Makinelerimizde arıza olduğunda anında müdahale edilmesini istiyoruz. Önceliğimizi bu yönde belirledik. Piyasadaki markalarla görüşmeler yapacağız ve bize uygun şartlarda en iyi imkanları sunan marka ile anlaşarak yatırımımızı gerçekleştireceğiz. Yatırımlarımızda da sağlam ve yavaş adımlarla ilerliyoruz. 2018 yılının sonuna kadar makine sayımızı 100'e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

“PLATFORMDER sektör için önemli”

Son olarak sektör değerlendirmesinde bulunan Ezgi Eser, PLATFORMDER'in sektörü geliştireceğine ve ileriye taşıyacağına değinerek şunları kaydetti: “PLATFORMDER, sorunları tartışmak ve sektör hakkında bilgi almak için çok önemli bir dernek. Sektörde yer alan firmalar, dernek aracılığıyla bir araya gelip, kararlar alırsa ve bu kararlara uyulursa, sorunların aşılacağını umut ediyorum. Bu anlamda PLATFORMDER önemli çalışmalara imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde imzaladığı mesleki eğitim protokolü sektör adına önemli bir adımdı. Bu tür çalışmaların devamının geleceğini ve sektörü hak ettiği noktaya ulaşacağını düşünüyorum.”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER