Kesintisiz dönüş yapabilen Hiab modelleri artıyor

02 Ocak 2018 Salı - 10:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Kesintisiz dönüş yapabilen Hiab modelleri artıyor
Kesintisiz dönüş yapabilen Hiab modelleri artıyor

Cargotec bünyesinde faaliyetlerini yürüten kamyon vinci üreticisi Hiab, 30 ila 40 ton metre kapasite sınıfındaki modellerini, 360 derece kesintisiz dönüş yapabilecek şekilde yeniliyor

Daha önceden sadece Hiab'ın 50 ton metrenin üzerindeki en büyük Hiab vinçlerinde yer alan 360 derece kesintisiz dönüş özelliği artık 30 ila 40 ton metre kapasite sınıfındaki modellerinde de bulunuyor. Firmanın ağır vinçler serisi ürün direktörü Marcel Boxem, konu hakkında şunları söylüyor: “Kesintisiz dönüş özelliği, makinenin yüke en elverişli şekilde ulaşmasını olanaklı kılıyor ve kamyonun gereksiz manevralar yapma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda, yükün uygun olmayan bir konumda kaldırılmasını ve kaldırma işleminin tehlikeli bir noktada durdurulmasını engelliyor. Müşterilerimizden gelen güçlü talep doğrultusunda, artık ağır vinç serimizin daha küçük modellerini de bu teknolojiyle donatıyoruz.”

Hiab sisteminin faydaları

 

Yetkililer; inşaat, taşıma ve diğer yük kaldırma işlemlerine uygun bom ve jible donatılan kamyon vinçlerinin, kesintisiz dönüş özelliği sayesinde daha hızlı ve güvenli bir çalışma yürütebildiğini vurgulayarak, Hiab sisteminin genel faydalarını şu şekilde sıralıyor: Yükleme işlemlerinin hızlanması sonucunda daha yüksek üretkenlik: Vincin, 360 derecelik bir yay üzerinde tam olarak istenen noktaya konumlandırılabilmesi, üretkenliğe katkıda bulunuyor. Bom ve jibin doğru açıda kullanılması, kesintisiz yüksek performansla çalışmayı mümkün kılıyor.Yüke daha yakından ve kolay müdahale etme; her yönde hassas konumlandırma olanağı: Kesintisiz dönüş özelliği, kaldırma işlemi için en iyi açı ve mesafenin tercih edilmesine izin vererek, çalışmayı daha kolay ve güvenli hale getiriyor. Aynı zamanda, gereksiz ve tehlikeli olabilecek duruşlar ile geri yönde hareketlerden kaçınmaya izin veriyor. Performansı yükselten, amaca dönük tasarım: Kesintisiz dönüş özelliğine sahip Hiab vinçleri, yüksek uzanma mesafesinde hassas bir konumlandırma (uzun bom uygulamaları) ya da kamyona yakın noktada daha yüksek kaldırma kuvveti (kısa bom uygulamaları) sunacak şekilde özel olarak yapılandırılıyor. Hiab, halihazırdaki şu modelleri 360 derece kesintisiz dönüş özelliği ile donatıyor: Hiab X-HiPro 358 (uzun bom uygulamaları için özel tasarım), Hiab X-CLX 398 (kısa ve orta boy bom uygulamaları için özel tasarım), Hiab X-HiPro 408 (uzun bom uygulamaları için azami performansa dönük özel tasarım) ve Hiab X-HiPro 418 (uzun bom uygulamaları için elektronik güvenlik özellikler eklenmiş özel tasarım).

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER