PLATFORMDER'den önemli ziyaretler

23 Kasım 2017 Perşembe - 16:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

PLATFORMDER'den önemli ziyaretler
PLATFORMDER'den önemli ziyaretler

Personel Kaldırma ve İletme Platformları İşletmecileri Derneği (PLATFORMDER) Yönetim Kurulu, İstanbul Sanayi İl Müdürlüğüne ve Bursa'da bulunan üyelerine ile imalatçılara önemli ziyaretlerde bulundular

Bursa'ya çıkarma yapan PLATFORMDER Yönetimi, ilk olarak Türkiye'nin önemli platform imalatçılarından Elsisan Makina'yı ziyaret etti. Ardından Elsisan Makina Genel Müdürü Kerem Bayrak ile yaklaşık 2 saatlik bir toplantı gerçekleştiren yönetim kurulu, Bayrak'a PLATFORMDER'in gelecek dönem faaliyetlerinden ve yapılanmasından bahsetti. Yerli üretimin sektör adına önemli olduğunu ve bu nedenle de birlikte sektör adına önemli işler yapılacağını da ileten yönetim kurulu, Bayrak'tan PLATFORMDER'e destek sözü aldı. Toplantı sonrasında ise Bayrak, üretim alanını yönetim kuruluna gezdirdi ve ürünler hakkında bilgi verdi.

Ziyaretler devam edecek

PLATFORMDER'in ikinci durağı ise derneğe yeni üye olan Marmara Platform oldu. Burada Genel Müdür Uğur Kabal tarafından karşılanan yöneticiler sektör adına yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Ardından Genel Müdür Kabal'a plaket ve masa bayrağı taktim eden PLATFORMDER yöneticileri, ardından Up Makine'yi ziyaret etti ve burada bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında Genel Müdür Burak Önder Çılgın'a üyelik plaketi ve sertifikası ile PLATFORMDER masa bayrağı Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan tarafından takdim edildi. Yönetim Kurulunun son durağı ise Aydıntaş Vinç firması oldu. Yusuf Aydın ve Hamza Aydın ile bir araya gelen yönetim kurulu, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdiler ve firmanın bulunduğu yerde incelemelerde bulunarak, mevcut ürünler hakkında bilgi aldılar. PLATFORMDER olarak önemli ziyaretleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan, “Önümüzdeki günlerde tüm platform imalatçı ve distribütörleri ziyaret edeceğiz. Sektörü PLATFORMDER çatısı altında tüm tarafları bir araya getirmek için yönetim olarak tüm çaba ve gayretimizi sarf edeceğiz” dedi.

Kamuya önemli ziyaret

 

Sektörün büyümesini sağlamak ve sektör sorunlarına çözüme kavuşturmak için görüşmelerini sürdüren PLATFORMDER Yönetimi, özel sektörün yanı sıra kamu kurumlarına da önemli ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü görevine atanan Ümit Ünal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan tarafından Ümit Ünal’a platform sektörü hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Saruhan Günaydın ise derneğin önümüzdeki dönemlerde yapacağı faaliyetler konusunda İl Müdürü Ünal'ı bilgilendirdi ve destek konusundaki taleplerini iletti. Ziyaretlerinden dolayı PLATFORMDER yönetimine teşekkür eden İl Müdürü Ümit Ünal ise hükumetin yerli sanayi konusundaki düşüncelerini yönetim kurulu ile paylaştı. Sektörde yerli imalatın gelişmesi adına her türlü desteği vereceğini aktaran Ünal, sektörün ihtiyacı olan “nitelikli eleman” konusunda çok önemli projeleri hayata geçireceklerini paylaştı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER